Její nevlastní dcera zmizela. Má s tím něco společného?

Její nevlastní dcera zmizela. Má s tím něco společného?

Nevlastni dcera perexTřináctiletá Mia zmizela v době, kdy v sousedství hořelo. Mohou tyto dvě události spolu souviset nebo jde o náhodu? Poslední, kdo dívku viděl, je Vanessa, její nevlastní matka. Ona i Tripp, její manžel a otec Mii, jsou zoufalí a doufají, že je dívka v pořádku.

 

Oba však mají tajemství, která ukrývají, a to nejen před sebou, ale i před policií. Julia a Thomas, jejich sousedé, se zas snaží vyrovnat se ztrátou milovaného domova. Dívčino zmizení vyšetřuje detektiv Angela Blakelyová, která dělá všechno pro to, aby se Mia v pořádku vrátila domů. Má však podezření, že Vanessa a Tripp vědí o tom, co se stalo, více, než prozrazují. Dokázali by ale své dceři doopravdy ublížit?

Komplikovaný vztah matky a nevlastní dcery
Psychologický thriller Nevlastní dcera, který v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, napsala Georgina Cross. Hlavním tématem knihy je komplikovaný vztah ženy, která se ze dne na den byla nucena stát matkou, a její nevlastní dcery, jejíž skutečná matka zemřela, když byla ještě malá. Ani pro jednu z nich to nebyla snadná situace a obě dělaly všechno pro to, aby to mezi nimi fungovalo, jak má. Situaci ale občas komplikovaly jejich skutečné pocity.

Nespolehlivý vypravěč, tajemství a podvody
Vypravěčů příběhu je hned několik: Vanessa, Julia, Juliina matka Charlotta, detektiv Angela Blakelyová i samotná Mia. Autorka pracuje s konceptem nespolehlivého vypravěče, takže si nikdy nemůžete bát jistí, zda postavy říkají pravdu, lžou nebo „jen“ něco zatajují. Každá kapitola přitom nabízí nové informace, které vás přinutí změnit názor na to, co se vlastně stalo, ať už jste si mysleli cokoliv.

Hrdinky jsou dokonale propracované a jejich motivace je uvěřitelná. Nejsou perfektní, právě naopak. Dělají chyby i špatná rozhodnutí a nesou si za ně následky. Jejich jednání posouvá děj vpřed a zamotává jej. Jsou tu tajemství a podvody, které všechno mění a které musí být odhaleny, pokud se má zjistit, co je s Miou. K dokreslení celkové atmosféry přispívají i pasáže, které se odehrávají několik dní před zmizením Mii. Příběh tak připomíná skládačku, jejíž dílky do sebe dokonale zapadají.

Autorka dokáže vybudovat přesvědčivé zápletky, udržet napětí až do poslední strany, na níž přináší nečekaný zvrat, i překvapit. Pokud máte rádi psychologické thrillery, neměla by Nevlastní dcera uniknout vaší pozornosti.

Nevlastni dcera

NEVLASTNÍ DCERA
Autorka: Georgina Cross
Originální název: The Stepdaughter
Překlad: Jiří Hanuš
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 296

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/527540-nevlastni-dcera


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

„Neřešte to sami,“ říká autor knihy Neradost Karel Novotný.

PEREXOVY OBRAZEK Neradost Karel NovotnyV knihkupectvích se nedávno objevila růžová knížka s neobvyklým názvem Neradost. Jejím autorem je Karel Novotný – marketér, konzultant a otec dvou dětí. Ve své literární prvotině se rozh...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Ďábel v zrcadle aneb sonda do historie v podání Juraje Červenáka

dabel200Nakladatelství Argo v listopadu přineslo již čtvrtý díl historické detektivní ságy Juraje Červenáka s kapitánem Steinem a notářem Barbaričem v hlavní roli. Ďábel v zrcadle nabídne exkurzi do světa náboženství v Uhrách na přelomu 16. a 17. století a p...


Literatura

Nepolepšitelné děti za sídla Ashton

as 200Chytře napsaná kniha pro děti, je plná legrace a bohatě prošpikovaná moudrými průpovídkami Agáty Swanburnové, zakladatelky penzionátu pro výchovu nadaných chudých dívek, s nichž se stávaly mladé, moudré, svědomité vychovatelky dětí z bohatých rodin, stejně j...

Divadlo

Nabarvené ptáče představilo první díl s názvem Bastard
ImagePalissimo Company uvedlo 7. a 8. února v divadle Archa reprízu kontroverzního tanečního představení z trilogie Nabarvené ptáče jeho první část s názvem Bastard. Že se jedná o skrze neotřelé a velmi poeticky zaměřené...

Film

Chuckyho nevěsta stírá rozdíl mezi roztomilou naivitou a škodolibostí

chuckyho nevestaVolné pokračování filmu Dětská hra s názvem Chuckyho nevěsta (1998) je snad tím nejlepším a zároveň nejsarkastičtějším, co může moderní horor nabídnout. Šikovně se zde stírá rozdíl mezi roztomilou...