Když jsem tě viděla naposledy
Kultura21.cz

Když jsem tě viděla naposledy

kdyz jsem te videla naposledy 200V listopadu nás nakladatelství domino láká na napínavý thriller s názvem Když jsem tě viděla naposledy od sesterského dua píšícím pod pseudonymem Liv Constantine. Dáte knize šanci i vy?

 Liv Constantine je pseudonymem dvou amerických autorek – sester Lynne Constantine a Valerie Constantine. Na vzdálenost tří států se Lynne a Valerie rozhodly napsat společně knihu – při vymýšlení příběhu strávily dlouhé hodiny hovory na Skypu a vyměnily si nekonečné množství mailů. Podařilo se jim vytvořit neotřelý příběh s až mrazivě temnou zápletkou. Thriller Poslední paní Parrishová je jejich společným debutem.

V knize se setkáváme s mladou, krásnou a bohatou doktorkou Kate Englishovou, která má vše, co si může přát – malou dcerku, milujícího manžela, práci snů. Idylka se ale zhroutí jako domeček z karet ve chvíli, kdy jí násilně umírá matka. Kate se sesype, a aby toho nebylo málo, někdo jí začne nechávat děsivé vzkazy, že se k matce brzy připojí. Dokáže Kate najít odvahu a dostat se ze začarovaného kruhu? A komu může doopravdy věřit?

Nalákala mě anotace, která slibovala strhující thriller s překvapivými zvraty, které nám vyrazí dech. Ale senzace se nekonala. Postavy jednaly nelogicky a opakovaně se chovaly na facku. Také mi žádná z postav nepřirostla k srdci, tudíž mě jejich osudy nechaly chladnou. Zvraty zde najdeme, to ano, ale nepopsala bych je jako překvapivé. Už ze začátku knihy jde odhadnout, jak to asi dopadne a když v thrilleru chybí napětí, jedná se pořád ještě o thriller?

Když jsem tě viděla naposledy nepřináší v žánru nic nového a předkládá nám povrchní postavy s nudnou zápletkou. Na jedno přečtení se to dá, ale vracet se k autorce už nikdy nehodlám.

kdyz jsem te videla naposledy

Název: Když jsem tě viděla naposledy
Autor: Liv Constantine
Žánr: thriller
Originální název: The Last Time I Saw You (2019)
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2019, pevná
Počet stran: 256
Hodnocení: 60 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58506807/kdyz-jsem-te-videla-naposledy/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Jana Boušková: „Nad osobní kontakt s publikem nic není.“

Bouskova 200Rozhovor s harfistkou světového formátu Janou Bouškovou, která je neúnavnou patronkou festivalu Klášterní hudební slavnosti. Letošní 15 ročník má od 27. června do 13. září na programu symbolických 15 koncertů.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Ze zahrádky rovnou na talíř

moje zahradni kucharka 200V nakladatelství CPress ve společnosti Albatros Media v květnu vyšla Moje zahradní kuchařka lákající na recepty v duchu hesla: ze zahrádky rovnou na talíř! Stojí tato barevná příručka s podtitulem Sezónní recepty za...


Literatura

Róninova milenka – poutavý příběh z oslnivého, ale i smrtelně nebezpečného světa

Roninova milenka 200Proč čtyřicet sedm róninů (samurajů, kteří přišli o svého pána a jsou vlastně bezdomovci) se rozhodlo pomstít svého pána Asana, který byl šógunem odsouzen k rituální vraždě za napadení šóguno...

Divadlo

Lidé bez vlastností ožijí v podání činoherců z JAMU

lide bez vlastnosti 200Dvě slavná prozaická díla Roberta Musila propojili inscenátoři z Divadelní fakulty JAMU v novém titulu Lidé bez vlastností, jehož premiéru uvede 24. února brněnské Studio Marta. Inscenace je volnou adaptací Musilovy románové p...

Film

Film Hugo a jeho velký objev připomíná prvního filmového kouzelníka Georgese Mélièse
ImageGEORGES MÉLIÈS (1861-1938) začínal jako pouťový eskamotér, předváděl na jevišti kouzelnické výstupy, promýšlel nejrůznější iluzionistické triky, konstruoval mechanismy automatů, které někdy připomín...