Ve jménu metalu - Ve jménu Bloodbound

Ve jménu metalu - Ve jménu Bloodbound

Tisk

Bloodbound In The Name Of Metal 200Koncem listopadu vydali švédští powermetalisté Bloodbound své páté řadové album s třetím zpěvákem za mikrofonem. Ti, pro něž tato kapela s odchodem Urbana breeda přestala existovat, ať radši dál nečtou, protože skupina jede skvěle i bez něj. Díky vánočnímu volnu jsem se konečně dostala k tomu, abych si novinku pořádně pustila do hlavy a rozdělila se s vámi o své dojmy.

Album mě na první poslech trochu překvapilo, protože kapela od minule dost přitvrdila. Je to znát hlavně ve zpěvu. Poslední, snad už stálý zpěvák a dlouholetý kamarád skupiny Patrik „Pata“ Johansson tady hodně klame tělem. Za stojanem mikrofonu ho skoro není vidět - ale slyšet ho tedy sakra je. Ve srovnání s prvním albem, které s Bloodbound nazpíval - Unholy Cross z roku 2011 - je jeho zpěv ještě výraznější, dynamičtější a jistější hlavně ve výškách.

Je znát, že autorský tým pracuje ve stále stejném složení. Hlavními skladateli jsou kytarista Tomas Olsson a klávesák Fredrik Bergh a jejich rukopis se prostě nezapře. Nová deska perfektně navazuje na své předchůdce, někdy až trochu příliš doslova (hlavně to vynikne v písni Monstermind, jejíž refrén se liší od Book Of The Dead opravdu jen tempem a několika málo tóny).

bloodbound

Když jsem se v létě 2012 dozvěděla název nového alba a na MOR z něj slyšela ukázku Metalheads Unite, obávala jsem se, že skupina zapomněla na své oblíbené upíry, démony a jiné zlé příšery a sklouzla do textové tématiky o ničem, oblíbené mnoha desítkami kapel. Leč nestalo se tak. Už z obalu alba se na nás zubí náš starý známý kamarád Nosferatu, tentokrát ozdobený pankáčským čírem, a i když se zde objevují jisté civilizační atributy, nijak nám kluk nezměšťáčtěl a stále nám do hlavy drtí svoje megadávky zla. Ale je to takové zlo pro radost. Hudba Bloodbound je v podstatě pořád stejná - baví, chytne a strhne své posluchače. Jejich nejsilnější stránkou jsou chytlavé refrény a melodie. Při prvních několika posleších mi album trošku splývalo, ale časem se vylouply opravdové lahůdky, asi nejvíc mi zachutnaly When Demons Collide a King Of Fallen Grace. Texty jsou zde osekány opravdu jen na nezbytné minimum, ale o to líp se pamatují. Bloodbound nám naservírovali svou obvyklou porci temnoty, zla, lamačů kostí a nemrtvých zlounů, bez rozpaků smíchali dohromady Babylon, Sirény a Svatý Grál, nenajdeme tu ani stopu jakýchkoliv pozitivních emocí (snad kromě solidarity metalheads), vše je temné, pochmurné a zlé - ale přesto je jejich hudba maximálně pozitivní. Pobaví, potěší a nabije kladnou energií až na maximum. A vůbec nevadí, že se po téhle desce metalový svět neotřásl v základech. Moc se na ně těším na Metalfestu 2013.

Bloodbound hrají už třetím rokem v sestavě
Patrik Johansson - zpěv
Tomas Olsson - kytara
Fredrik Bergh - klávesy, doprovodný zpěv
Pelle Åkerlind - bicí, doprovodný zpěv
Henrik Olsson - kytara
Anders Broman - baskytara, doprovodný zpěv

Bloodbound In The Name Of Metal


Bloodbound - In The Name Of Metal.
Žánr: heavy/power metal
Vydavatelství: AFM Records

Tracklist:
1. In The Name Of Metal - 4:16
2. When Demons Collide - 4:11
3. Bonebreaker - 3:05
4. Metalheads Unite - 4:58
5. Son Of Babylon - 3:19
6. Mr. Darkness - 3:15
7. I'm Evil - 3:55
8. Monstermind - 3:34
9. King Of Fallen Grace - 3:19
10. Black Devil - 3:47
11. Bounded By Blood - 4:07
12. Book Of The Dead (2012 version) - 3:54

Hodnocení: 89 %

Zdroj foto: bloodbound.se


 

Přihlášení



Anketa

Která je vaše nejoblíbenější česká vánoční pohádka?
 

Příběh muže, který přežil tři koncentrační tábory a na konci války unikl z hořícího pekla lodě Cap Arcona

Wim prožil dětství v chudé amsterodamské rodině. Když Nizozemsko obsadili nacisté, musel odjet na nucené práce do Německa. Poté, co se situace v jeho práci zhoršila, uprchl zpátky do Nizozemska a nějakou dobu se ukrýval.

Ignis Fatuus je kniha prosycena mytologií a hororovou atmosférou. Na Šumavu už nejspíše chtít jet nebudete

Na Šumavu asi v životě nepojedu. Autorce Petře Klabouchové se vydařil mistrný mysteriózní thriller, místy až horor, který umně vtáhne čtenáře do děje a už ho nepustí. Paní spisovatelka si šikovně pohrává se čtenářem do poslední chvíle jako kočka s myší, takže čtenář do poslední chvíle neví na čem je, vše však má promyšleno do posledního detailu, každá myšlenka má svou perfektně dotaženou pointu.

Banner

Videorecenze knih

Hledat

Rozhovor

Na festivalu Všemi směry se mi nejvíce líbí nadšení studentů do práce, říká Roman Bradáč

Bradac 200Roman Bradáč je bývalý zahraniční zpravodaj České televize. V současné době vyučuje na několika školách, včetně Vyšší odborné škole publicistiky. Studenti této školy už po jedenácté zorganizovali festival nezávislé publicistiky Všemi směry, Bradáč n...

Dvojalbum Evergreeny Heleny Vondráčkové přináší žánrové vlny a hudební skvosty

V letošním roce, kdy slaví Helena Vondráčková šedesát let pěvecké kariéry a kdy zaznamenala několik nemalých úspěchů, vychází i dvojalbum Evegreeny, jehož podtitul zní 60 let na scéně. Člověk by řekl, že jde o „bestovku“, ale ono je to trošku jinak. I když jde o 160 minut hudby, tentokrát nezní velké Heleniny hity, nýbrž písně, které jste už možná někdy někde slyšeli, ale na nosičích nikdy nevyšly.


Divadlo

„Psaní je líbání v hlavě“

dobry proti severaku200Únor začal v Městském divadle Zlín premiérou půvabného díla Dobrý proti severáku od Daniela Glattauera. Já jsem se do Dílny vydala hned na první reprízu, protože mě tato kniha dostala a byla jsem moc zvědavá, jak se s ní di...

Film

Kultura a totalita IV – Každodennost

Kultura -kino PEREXEditoři Ivan Klimeš a Jan Wiendl v několika posledních letech zahájili vydávání volné řady sborníků, souhrnně nazvaných KULTURA A TOTALITA. Už byly vydány svazky věnované válce, národu a revoluci, nyní v pořadí čtvrtá část je zas...