Open air festival: Horečka čtvrteční noci

Open air festival: Horečka čtvrteční noci

Tisk

open air festivalVe čtvrtek 9. srpna začal třetí ročník Open Air festivalu na letišti u Panenského Týnce. Okolí Loun se promění na tři dny a tři noci v jeden velký hudební večírek se skutečně nabitým programem, na jehož vrcholu sídlí velká jména jako Fatboy Slim či Amy Macdonald. První startovací den je za námi. Jak to tedy ve čtvrtek v Týnci vypadalo?

 

 

Startovací den byl pro kohokoliv zdarma. Neobvyklý tah festivalových klání přilákal zajisté o mnoho stovek návštěvníků navíc. Často nevyřčené pravidlo, že je-li něco zadarmo, není moc o co stát, tady rozhodně neplatilo. Několik tanečních stage, punk-rockové výkony skvělých tuzemských kapel a bohatý doprovodný program partnerů OAFu se dá označit za víc než slušný rozjezd. Aneb Open Air je tady!

Horečka čtvrteční noci

Kryté šapitó MF Dnes byla jediná koncertní stage, která byla první den otevřená. Českými headlinery se stali Wohnout a Rybičky 48. Čeští Sum 41, parta kluků z Kutné Hory, už patří ke stálicím tuzemské pop-punkové scény. Proslavili snad všechny slečny nesoucí jméno Emily a jako ze života rádi připomínají, jak to někdy funguje v partnerských vztazích. Právě pocity jednoho zamilovaného a jedné nešťastné zazněly v rámci rozloučení, aby mohli nastoupit kluci z Wohnoutů. Šapitó se s jejich prvními tóny otřásalo v základech a po hodině to vypadalo, že rozhodně nikdo nedovolí kapele koncert na čas skončit. Přidávalo se tedy více hitů, i když publikum skandovalo „eště jednu“.

O co koncertní program prvního dne nebyl tak bohatý, o to se více tančilo na dj‘s stars. Nejvíce „pařmenů“ se sešlo na produkci Jirky Neumanna, který kraloval v O2 zóně. Pod jeho taktovkou ožívaly dvacet až třicet let staré hity. Video-projektor před šapitó umožňoval prožít si skutečnou letní párty (ačkoliv ohromné vedro v nočních hodinách bohužel nebylo), přece jen ale půlnoční „makaréna“ na letištní runwayi byla nezapomenutelným zážitkem.

V ostatních dance stanech dj‘s už povětšinou trochu přitvrdili v rytmu i beatech. Na každém místě se hrálo trochu jinak, a tak si skutečně našel každý to své.

open air festival


Vychytané detaily (?)

Netradičně rozdělené stanové městečko je velmi praktickým nápadem. Vedle klasického kempu pro party, dvojice a přátele je zóna pro rodiny s dětmi a modré O2 stany pro výherce soutěží. Díky tomuto členění a skutečnému hlídání security pracovníků si aktivní rodiče, kteří se nebojí vyrazit na festival s ratolestmi, mohou být jistí relativně klidnějším noclehem. Stejně tak i VIP kemp je hlídaný a dobře organizovaný.

Nedostatkem, a to nejen v kempech, je počet odpadkových košů. Většina, která je po areálu celého festivalu, je sice pro tříděný odpad, což je chvályhodné, ovšem jejich počet je značně žalostný. Po areálu ve čtvrtek chodily skupinky uklízečů, ale fyzické koše na odpadky ve větším množství by asi pro návštěvníky byly praktičtější. Drobně zoufalým pocitem je, když držíte kelímek od pití a tácek po jídle, opravdu to házet na zem nechcete, ale v dohlednu desítek a desítek metrů není místo, kam s tím.

Stejně hygienicky špatným „detailem“ je nedostatek toi toi, malý počet sprch a chybějící korýtka s vodou. Drobnou kompenzací je promo stánek Harmony, který nabízí za skutečně symbolické ceny hygienické pomůcky, včetně antibakteriálních ubrousků. Jenže, na tekoucí vodu bohužel nic nemá…

Páteční i sobotní program na OAFu už nese velká jména zahraničních umělců. Milovníci elektroničtější hudby se zajisté nemůžou dočkat Gorillaz Sound Systém či Fatboye Slima. Na romantické duše zase čeká „holka od vedle“ Amy Macdonald. Festival, atmosféra a několikadenní večírek se skutečně rozjel na výbornou. Jen tak dál!

open air festival

Zdroj foto: Open Air Festival


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Barbara Semenov by si přála, aby byl čtenář knihou inspirován a motivován, že nic není nemožné, když se chce, když je vůle.

barbara semenov 200Barbara Semenov je novinářka, publicistka, básnířka a producentka, která vystudovala Fakultu žurnalistiky UK a v letech 1975 až 1981 působila jako redaktorka v Televizních novinách Československé televize. Pod tlakem odporu k t...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Jonas Moström završil Půlnocí svou trilogii

pulnoc 200Nakladatelství XYZ v posledním roce vydávalo třídílnou švédskou detektivní trilogii od Jonase Moströma – po prvním díle Fontána, přišlo Domino a nyní vyšla závěrečná Půlnoc.

 

...

Divadlo

Večeru tříkrálovému něco chybělo

vecer trikralovy 200Do jedné z nejslavnějších komedií od klasika všech klasiků Williama Shakespeara - Večera tříkrálového se pustilo Městské divadlo Zlín.  Jedná se o první velký titul tohoto roku a na svědomí jej má režisér Jakub Nvota oblíbený dí...

Film

Boj o Řím: návrat historického velkofilmu

boj o rimHistorické velkofilmy prožívaly svůj zenit v 50. letech, avšak v půli 60. let jsou již diváci těmito kolosálními produkcemi přesyceni. Smrtelnou ránu žánru zasahují především dva filmy, Kleopatra J. L. Mankiewicze, které utržila v ...