In This Moment zanechá krvavou stopu

In This Moment zanechá krvavou stopu

In This MomentIn This Moment - poměrně mladičká kapela působící na metalové palubovce někdy od roku 2005 se stihla za svou hudební kariéru vytáhnout mezi přední sloupy, které táhnou americký metalcore do nebeských výšin tohoto žánru.

 

In This Moment pocházejí z krásného a slunečného velkoměsta Los Angeles, nacházejícího se na západním pobřeží Spojených států amerických ve státě Kalifornia. Kapelu tvoří bubeník Tom Hane, kytarista Randy Weitzel, basista Travis Johnson, další kytarista Chris Horworth a svůdná ďáblice Maria Brink, jež rozbuší nejedno srdce.

Svoji první oficiální věc vydali roku 2007 a nesla název Beautiful Tragedy. První vlaštovka zaujala dostatečně velké publikum, zejména songy jako Prayers nebo Daddy's Falling Angel, na to, aby kapela mohla vstoupit do pekelných bran studia znovu a vydat svou druhou, a dovolím si tvrdit, milníkovou, v pozitivním smyslu slova, desku, jež měla jednoduchý, ale mystický název The Dream. Tato zásadní událost kapely rozzářila do červena Kalifornii roku 2009 tak intenzivně, že i mnozí rodáci z Los Angeles pocítili značně sílu ohně, který ten den rozpaloval vzduch. A zdaleka se o to nepřičinilo jen slunce. Pecka Forever udeří a nepustí vás ani po několikanásobném poslechu. Nemyslete si však, že kapela umí pouze valit rozlámané skály před sebou za úprku lidí pod nimi. Důkazem je tomu například závěrečná skladba alba The Dream, kde vám Maria dokáže, stejně jako všem pochybovačům, že opravdu zpívat umí!

Kapela In This Moment

Třetí peckou do ksichtu byla A Star-Crossed Wasteland z roku 2010. O nic klidnější, než předchozí deska, nám opět nabídla další porci poctivé americké řežby s údernou dávkou kytar, dunivou basou, apokalyptickými bicími a hlasem Marii Brink v mnoha podobách i polohách.

Kapela In This Moment album Blood

A tím se dostáváme až do nynějšího roku, kdy kapela vydává 13. srpna, pod labelem Century Media Records, své čtvrté album s drsným názvem Blood. Stejnojmenný singl, jenž nedávno spatřil světlo světa spolu s videoklipem, naznačuje posunutí kapely jiným směrem. Už na první poslech z něj čiší značný přídavek elektroniky, která ale vůbec nemusí být na škodu. Právě naopak. Myslím si, že to kapele dodává jedinečný sound, jenž ji posouvá kupředu. Jedná se ale pouze o první kousek z nové desky, takže nepředbíhejme. Nicméně nikdo nemůže upřít kapele její sílu. Úderný metalcore nakopávající prdele míle daleko. Takže buďte připraveni! Protože kdo je zasažen komandem In This Moment nepřipraven, nedopadá zrovna dvakrát dobře.

Blood
Interpret: In this Moment
Datum vydání: 13. 8. 2012
Vydavatel: Century Media Records

Zdroj foto a info: centurymedia.com


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Zuska: Od tanečníků očekávám andělsko-dábelské nálety na diváky

Petr Zuska perexChoreograf Petr Zuska, bývalý dlouholetý umělecký šéf Baletu Národního divadla, připravuje pro Pražský komorní balet nové představení s názvem "Carmina Vetera". Komponovaný večer na motivy starých lidových písní bude mít premiéru 27. ...

Live

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Zahrada plná jedu: Alžběta Tudorovna pátrá po vrahovi svých příbuzných

zahrada plna jedu 200Nakladatelství BB/art přináší čtenářům milujícím historické detektivky a tudorovskou Anglii román americké autorky Karen Harperové Zahrada plná jedu (The Poyson Garden, 1999), jehož hrdinkou...

Divadlo

BALETNÍ KARAFIÁTOVI BROUČCI V ÚSTÍ NAD LABEM

Broucci plakat 200Po 13 letech se v Severočeském divadle v Ústí nad Labem představili v premiéře 6.10 2013 v 15 hodin Karafiátovi Broučci. Pohádkový příběh o lásce, pochopení i naději napsal Jan Karafiát (1846-1929) v...

Film

Válka, slzy, terapie. Recenze filmu Chlapi nepláčou

CP200Druhé nejvyšší ocenění, Zvláštní cenu poroty, si z festivalu ve Varech letos odvezl film Chlapi nepláčou. Dobře napsaný, suverénně zrežírovaný a také výtečně zahraný snímek, nahlížející z nečekaného úhlu na stále bolavé následky „jugoslávské války“, na festiv...