In This Moment zanechá krvavou stopu
Kultura21.cz

In This Moment zanechá krvavou stopu

In This MomentIn This Moment - poměrně mladičká kapela působící na metalové palubovce někdy od roku 2005 se stihla za svou hudební kariéru vytáhnout mezi přední sloupy, které táhnou americký metalcore do nebeských výšin tohoto žánru.

 

In This Moment pocházejí z krásného a slunečného velkoměsta Los Angeles, nacházejícího se na západním pobřeží Spojených států amerických ve státě Kalifornia. Kapelu tvoří bubeník Tom Hane, kytarista Randy Weitzel, basista Travis Johnson, další kytarista Chris Horworth a svůdná ďáblice Maria Brink, jež rozbuší nejedno srdce.

Svoji první oficiální věc vydali roku 2007 a nesla název Beautiful Tragedy. První vlaštovka zaujala dostatečně velké publikum, zejména songy jako Prayers nebo Daddy's Falling Angel, na to, aby kapela mohla vstoupit do pekelných bran studia znovu a vydat svou druhou, a dovolím si tvrdit, milníkovou, v pozitivním smyslu slova, desku, jež měla jednoduchý, ale mystický název The Dream. Tato zásadní událost kapely rozzářila do červena Kalifornii roku 2009 tak intenzivně, že i mnozí rodáci z Los Angeles pocítili značně sílu ohně, který ten den rozpaloval vzduch. A zdaleka se o to nepřičinilo jen slunce. Pecka Forever udeří a nepustí vás ani po několikanásobném poslechu. Nemyslete si však, že kapela umí pouze valit rozlámané skály před sebou za úprku lidí pod nimi. Důkazem je tomu například závěrečná skladba alba The Dream, kde vám Maria dokáže, stejně jako všem pochybovačům, že opravdu zpívat umí!

Kapela In This Moment

Třetí peckou do ksichtu byla A Star-Crossed Wasteland z roku 2010. O nic klidnější, než předchozí deska, nám opět nabídla další porci poctivé americké řežby s údernou dávkou kytar, dunivou basou, apokalyptickými bicími a hlasem Marii Brink v mnoha podobách i polohách.

Kapela In This Moment album Blood

A tím se dostáváme až do nynějšího roku, kdy kapela vydává 13. srpna, pod labelem Century Media Records, své čtvrté album s drsným názvem Blood. Stejnojmenný singl, jenž nedávno spatřil světlo světa spolu s videoklipem, naznačuje posunutí kapely jiným směrem. Už na první poslech z něj čiší značný přídavek elektroniky, která ale vůbec nemusí být na škodu. Právě naopak. Myslím si, že to kapele dodává jedinečný sound, jenž ji posouvá kupředu. Jedná se ale pouze o první kousek z nové desky, takže nepředbíhejme. Nicméně nikdo nemůže upřít kapele její sílu. Úderný metalcore nakopávající prdele míle daleko. Takže buďte připraveni! Protože kdo je zasažen komandem In This Moment nepřipraven, nedopadá zrovna dvakrát dobře.

Blood
Interpret: In this Moment
Datum vydání: 13. 8. 2012
Vydavatel: Century Media Records

Zdroj foto a info: centurymedia.comSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Kuly z Desmod by si na zábavě klidně zazpíval své písně!

desmod kuly 200Festivalová sezóna pomalu končí a my přinášíme rozhovor s Máriem „Kully“ Kollárem ze slovenských Desmod. Jaké byly letošní koncerty, jak vzpomíná na začátky kariéry a co si myslí o moderních technologiiích...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Bůh chodí po světě vždycky inkognito

buh chodi po svete inkognito„Lidi nezměníš. Můžeš jim jen ukázat cestu a probudit v nich chuť se po ní vydat.“ Dalo by se říct, že tahle věta dokonale vystihuje podstatu a hlavní myšlenku knihy. Někomu stačí málo, jin...

Divadlo

Ľadové zrkadlo

ladove zrkadlo zpV rámci Bratislavského majálesu sa 1. mája predstavili deti z ochotníckeho divadla z Devínskej Novej Vsi pod vedením Marty Potančkovej v detskom muzikálovom predstavení Ľadové zrkadlo. ...

Film

Láska bez bariér - romantická komedie, kterou musíte vidět

laskabezbarier-perex-novyJocelyn (Franck Dubosc) je úspěšný a bohatý podnikatel a nenapravitelný sukničkář. Aby ženu okouzlil, používá osvědčené postupy: vytahuje se, přetvaruje se a především neustále lže. Když jej nová he...