Tři jazzoví mágové živě v Reduta klubu

Tři jazzoví mágové živě v Reduta klubu

ImageKaždý večer v jazzovém klubu Reduta je výjimečný. Ale ten v pátek 10. února patřil mezi ty nejspeciálnější. Trio geniálních hudebníků totiž křtilo svoje DVD s živým koncertem právě z tohoto legendárního baru. Martin Kratochvíl, Tony Ackerman a Imran Musa Zangi nejen bouchli šampaňské, ale také zahráli a především zahřáli duše přítomných.

 


Zřejmě nejznámějším členem tria je Martin Kratochvíl, zakladatel dnes již legendárního projektu Jazz Q. Je skutečnou osobností a to nejen na poli hudebním. Jeho záběr opravdových zájmů je široký. Pro někoho je znám jako horolezec, spisovatel či prezident nahrávací společnosti Bonton. Hodně let hrál svůj jazzrock na pianech v amerických klubech. Ale svou druhou hudební polovičku potkal v Čechách. Tony Ackerman byl za totalitního režimu jeden z mála cizinců s legálním dlouhodobým pobytem. V roce 1984 navázal spolupráci s Kratochvílem a tak vzniklo kouzelné spojení klavírních klapek a sedmistrunné kytary. V ten stejný rok Imran Musa Zangi, původem Íránec, získal jako první v Československu kvalifikaci instrumentalisty na perkuse. Právě on je posledním, neméně zajímavým členem tria. I on se věnuje muzice od mládí, již při studiu medicíny začal s koncertováním.

 

Image


Trio má za sebou nespočet odehraných vystoupení a to nejen u nás, ale zavítali i do Bruselu, Londýna, Ameriky a i do dalších měst. Tihle mistři jazzové hudby jsou výjimeční totiž v tom, že hudbu tvoří přímo na koncertě. Improvizují s tóny a náladami, s nástroji a také s akustickou podobou. Přičteme-li, že každý z nich přináší do muziky rozdílnou civilizaci a vlivy z ní, dostaneme opravdu luxusní jazzový zážitek. Pohled na šťastné úsměvy z podia působí jako zrcadlo. I vy se začnete po chvilce usmívat a vzájemná energie se stane obrovskou a mocnou kouzelnicí. A proto, pro potěšení fanoušků i kapelníků, vzniklo toto unikátní DVD. Natáčení proběhlo během dvou červnových koncertů, na záznamu je z nich deset skladeb a nechybí ani kousek Toledo, který se objevil na každém doposud vydaném albu tria. Střihu se ujala Ivana Davidová, zvuku Zbyněk Perla a tým kameramanů tvořili synové hudebníků a jejich přátelé, jimž velel Filip Zangi.

 

Image


“Jazz je studnice, ze které se všechna ostatní muzika napájí.” Je názor Martina Kratochvíla. A nezbývá než souhlasit, protože při poslechu jejich koncertního DVD, ale i kterékoliv jiné desky tria, si smlsnou nejen jazzový gurmáni. 26 let jejich společné spolupráce přineslo hudebnímu nebi skutečné hvězdy, kvalitní muziku a především ojedinělé zážitky posluchačům i návštěvníkům koncertů.

 

Image


Zdroj foto:
redutajazzclub.cz a niagra.sk

 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Nejen českou premiéru komedie M.A.S.H chystá Vršovické divadlo MANA, říká Věra Mašková

mana 200Rozvolňování po éře covidové pandemie je znát na koncertech, klubech a divadlech. Konečně! Také Vršovické divadlo MANA připravilo program, které nabídne třeba už v červnu na Letní scéně v Heroldových sadech. "Doufám, že našim divákům nabídneme to, co ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Kniha, která se bude líbit nejen maminkám

mamince-se-budes-libit 200Jaroslav Konvička v nakladatelství MaHa vydal humorný román pro ženy nazvaný Mamince se budeš líbit.

 

...

Divadlo

Kdo věří pohádkám, ten patří k vítězům...na zámku tě vítá i princ s Popelkou! Fotoreportáž z českobudějovického představení Popelka na ledě.

popelka perexDivácky nejúspěšnější a nejprodávanější muzikál v České republice a Slovensku během Jarního turné 2014 navštívil exkluzivně Liberec, České Budějovice a Ostravu. V sobotu 5. dubna ještě zavítá do Hradce Králové a...

Film

Kultura a totalita IV – Každodennost

Kultura -kino PEREXEditoři Ivan Klimeš a Jan Wiendl v několika posledních letech zahájili vydávání volné řady sborníků, souhrnně nazvaných KULTURA A TOTALITA. Už byly vydány svazky věnované válce, národu a revoluci, nyní v pořadí čtvrtá část je zas...