V kroměřížském klubu Stará masna vystoupí 18. listopadu skupina GAIA

V kroměřížském klubu Stará masna vystoupí 18. listopadu skupina GAIA

Tisk

gaia200Otrokovická kapela GAIA existuje už od roku 1992, ale novou éru zahájila v roce 2020, kdy se ke kapele přidala zpěvačka Bára Havelková a kytarista Pavel Martinka. Má za sebou řadu koncertů, soutěží, nahrávek i videoklipů. K úspěchům patří i album Druhá múza, které je "nadupáno" vlastní tvorbou. Poprvé se kapela představila v Kroměříži v září na Svatováclavských slavnostech na Výstavišti, podruhé si zahraje v kroměřížském klubu Stará masna 18. listopadu. Následující rozhovor poskytli kapelník Vladan Vavruša a zpěvačka Bára.

S čím se představíte v Staré masně a kroměřížskému publiku?

Do repertoáru zařadíme naše nejlepší současné songy, zazní písničky z alba Druhá Múza a samozřejmě i nějaké novinky. Publikum se může těšit na naši pohodovou muziku, která se vyznačuje žánrovou rozmanitostí. Srdečně zveme všechny příznivce dobré muziky z Kroměříže a okolí.

Jak byste charakterizoval váš hudební styl a kdo tvoří vaši kapelu?

Stálí členové jsou kytarista a kapelník Vladan Vavruša, basista Milan Koplík, bubnuje a zpívá Libor Školný, kytary a rytmické nástroje má na starost Pavel Martinka a na klávesy hraje Filip Doležal. A jak už bylo zmíněno, pěvecký trůn obsadila Bára Havelková. Jako host s kapelou vystupuje také Radek „Fufal“ Bednařík, který mnoho skladeb zpestřuje svým saxofonem.

Kapela se od začátku orientuje na autorskou tvorbu, nejdřív v ní byly cítit vlivy art-rocku, komplikovanější kompozice pak byly postupně nahrazovány skladbami s kratší stopáží a už více připomínaly klasické písně. Ty jsou v současnosti velmi rozmanité, žánrově rozprostřené od hard rocku až k popu. Jednou z hlavních devíz kapely je snaha udržet si harmonickou a aranžérskou originalitu a širokou žánrovou pestrost.

gaia foto1

Protože vím, že máte vlastní skladby, což dokládá i vaše poslední album, tak se ptám, jaký máte z alba pocit a jaký je ohlas?

Zmiňované album jsme nazvali Druhá Múza a vyšlo na konci roku 2020. Obsahuje výhradně autorské písničky, celkem osm skladeb a z toho jedna je instrumentální. Písně jsou pojímány velmi pestře, stylem od folku až k hard rocku. Texty se zabývají vztahy mezi partnery, emocemi nebo třeba osudovými křižovatkami, na které se někdy dostává každý z nás. Hlavním atributem alba je pohodová muzika, ze které je cítit radost z hraní a tvorby vlastní hudby.

Práce na albu byla pro všechny poměrně dlouhodobá a náročná, snažili jsme se vytěžit maximum – nové písničky jsme propojili s vybranými staršími kusy a ve výsledku vznikl velmi kompaktní celek. S deskou jsme si opravdu vyhráli a jsme s ní spokojení. O to víc nás těší velice pozitivní ohlasy od posluchačů. Líbí se zejména žánrová pestrost, poetika textů i vydařený zvuk ze studia BiteHazard v Topolné. Nejvíc nás vždycky potěší příznivé hodnocení při setkání s některým z našich fanoušků, to vždycky zahřeje u srdce.

gaia foto2

Pokud vím, tak jste velice akční. Máte album, klipy, úspěchy na hitparádách. Co všechno máte v plánu v nejbližší době?

To je pravda, muzika nás baví a snažíme se být aktivní, jak to jen jde. Do konce roku nás ještě čeká docela pestrý program. Už 3. listopadu jsme si naše kapela zahrála v Ostravě, kde se zúčastnili soutěže Líheň, která je určena pro amatérské muzikanty z celé republiky i ze zahraničí. Další zastávkou bude právě zmiňovaný koncert ve Staré Masně v Kroměříži, kde si chceme užít opravdovou klubovou atmosféru a rozšířit řady fanoušků z hanáckého regionu.

Letošní koncertní šňůru zakončíme na naší „základně“ Dolly v Otrokovicích, kde pro fanoušky odehrajeme tradiční adventní koncert s překvapením. Dále dokončujeme další autorskou písničku, trénujeme i dva nové covery a pilujeme naše nejnovější skladby. Pochopitelně bychom je v budoucnu chtěli nahrát ve studiu, takže už pomalu začínáme uvažovat o novém albu.

gaia foto3

Určitě bude i nový video klip...?

Pilně pracujeme na dokončení scénáře k našemu dalšímu videoklipu k písničce LeukoCity. To je momentálně náš nejpodstatnější úkol, protože termín natáčení máme v plánu na konci listopadu a moc se těšíme na realizaci! Dárek k Vánocům pro naše příznivce máme tedy vymyšlený.

gaia foto4

Zdroj foto: GAIA

Více informací: www.gaiaotrokovice.cz


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Nový bubeník Stratovarius: “Začal jsem mlátit hrnci a pánvemi, když mi bylo sedm.”


rolf pilve stratovariusNa konci června se ve finské kapele Stratovarius změnilo obsazení a baviče Jörga Michaela vystřídal mladičký Rolf Pilve. Tento šestadvacetiletý student konzervatoře není v hudbě ...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Pozor na zákeřnou orchidej

vynalezci200Herbert G. Wells, autor známé Války světů, se věnoval i povídkové tvorbě. Čeští čtenáři tak v letošním roce mají možnost nastudovat víc než románovou tvorbu. A přesto, že je Wells vnímám jako zakladatel moderní science fiction, povídky jsou z r...

Divadlo

Rukojmí bez rizika

IMG 20170814 193557V letním období jsou v kamenných divadlech prázdniny, ale milovníci divadelních představení kvůli tomu smutnit nemusí, protože se mohou kulturním zážitkům oddávat mimo ...

Film

Film Ghoul

ghoul 200Film Ghoul je temný thriller inspirovaný skutečnými událostmi, který má 26. Února celosvětovou premiéru v České republice.

...