FIVE FINGER DEATH PUNCH dali dohromady desku roku!
Kultura21.cz

FIVE FINGER DEATH PUNCH dali dohromady desku roku!

five finger death punch 200Už dlouho jsem nic do hudební rubriky nepřidal, protože jsem čekal, až k tomu bude opravdu pádný důvod. Ten důvod nyní konečně přišel s novou peckou od americké bandy jménem FIVE FINGER DEATH PUNCH, kteří se po dvou letech a po veleúspěšném díle American Capitalist vrací na scénu s dvojalbem s dlouhým názvem The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Vol. 1, v němž vás kromě nových pecek čeká i bonusový živák. Nová věc vznikla opět pod hlavičkou Prospect Park.

5FDP patří dnes k nejlepším metalovým kapelám s hutným zvukem, vynikající produkcí, neskutečným talentem a jejich texty posadí na zadek nejednu popovou máničku. Umí spolehlivě plavat jak v rychlejších, tak pomalejších rockových vodách. Pokud je zapotřebí agrese, je to znát. Ivanovi totiž nedělá problém zazpívat něco čistě, ale tahle brutální hudba si vyžaduje hlavně drsný řev, v němž bezesporu vyniká. Co je však skoro vždy stoprocentní jistotou, jsou melodické a čistě zazpívané chorusy, stejně tak jako pomalejší balady, kde Ivan musí uplatnit čistý zpěv.

Nová placka není žádnou výjimkou a 5FDP pokračují ve své válečné misi otevírat lidem oči pomocí jejich skvělé muziky vesele dál, ostatně jakožto dělali odjakživa a dokazují to nejen jejich předchozí alba, ale taky koncertní projevy frontmana kapely Ivana Moodyho. Ale zpět k albu. Do rukou se vám dostane čtrnáct zbrusu nových songů, na nichž spolupracovali největší kapacity kvalitní metalové muziky jako jsou Rob Halford (zpěvák JUDAS PRIEST) uplatňuje svůj hlasový projev v úvodním otvíráku Lift Me Up, Maria Brink (frontwoman IN THIS MOMENT) si to rozdává s Ivanem v Anywhere But Here, Max Cavalera (jedna polovina kapely THE CAVALERA CONSPIRACY a leader SOULFLY) na sebe upozorňuje v I.M.Sin, Jamey Jasta (nezapomenutelný hlas HATEBREED) vám roztrhá ušní bubínky v poslední Dot Your Eyes. Za zmínku určitě stojí i cover skladby Mama Said Knock You Out, jež konečně dostala v podání 5FDP pořádný koule a LL J Cool se musel asi pěkně divit, když slyšel výsledek.

five finger death punch

Spolu se zmíněným live CD vás tedy čeká devětadvacet metalových masakrů, což už je pořádná dávka, navíc kvalitní, muziky. A to není všem dnům konce, protože 5FDP byli natolik plodní, že nevěděli co s novým materiálem dělat, protože ho měli tolik, že se zkrátka na jedno album nevešlo, a proto nás hned na podzim čeká pokračování The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell s dvojkou na konci.

Zdroj foto: oficiální web skupiny


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Zpráva z jednoho divadla v časech korony

Divadlo Viola Robert Tamchyna perexJaké problémy řeší ředitel divadla Viola Robert Tamchyna a jaké pozitivní impulzy, zkušenosti či inspirace přicházejí a ovlivňují chod Viloly, o tom si přečtěte v následujícím rozhovoru.

...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Proměny slovenského filmu
ImageČas od času vypadne z univerzit sborník textů věnovaných dokonce i pohyblivým obrázkům. Bohužel se jedná o publikace obtížně sehnatelné, vydavatelé zřejmě nepočítají s tím, že by jejich práce mohly zaj...

Divadlo

Záhada Jablůňkov witch

altČarodějnici, která stojí za ztrácením dětí, nemají jen v Blair. Jedna jí podobná řádí i ve vesnici Jablůňkov. Tu z Blair “jen” mapovali studenti s kamerou v ruce, proti čarodějnici od Jablůňkova byl nasazen detektiv Lupa. Její záhadu rozpl...

Film

Ďáblův advokát: excelentní zloduch Al Pacino

dabluv advokat al pacino reevesSoudní síně jsou plné případů, kdy právníci obhajují své klienty, aniž by si byli jisti jejich nevinou. Přesto se musí snažit najít co nejvíce důkazů, svědčících v jejich prospěch a roznést na kopyte...