FIVE FINGER DEATH PUNCH dali dohromady desku roku!

FIVE FINGER DEATH PUNCH dali dohromady desku roku!

Tisk

five finger death punch 200Už dlouho jsem nic do hudební rubriky nepřidal, protože jsem čekal, až k tomu bude opravdu pádný důvod. Ten důvod nyní konečně přišel s novou peckou od americké bandy jménem FIVE FINGER DEATH PUNCH, kteří se po dvou letech a po veleúspěšném díle American Capitalist vrací na scénu s dvojalbem s dlouhým názvem The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell Vol. 1, v němž vás kromě nových pecek čeká i bonusový živák. Nová věc vznikla opět pod hlavičkou Prospect Park.

5FDP patří dnes k nejlepším metalovým kapelám s hutným zvukem, vynikající produkcí, neskutečným talentem a jejich texty posadí na zadek nejednu popovou máničku. Umí spolehlivě plavat jak v rychlejších, tak pomalejších rockových vodách. Pokud je zapotřebí agrese, je to znát. Ivanovi totiž nedělá problém zazpívat něco čistě, ale tahle brutální hudba si vyžaduje hlavně drsný řev, v němž bezesporu vyniká. Co je však skoro vždy stoprocentní jistotou, jsou melodické a čistě zazpívané chorusy, stejně tak jako pomalejší balady, kde Ivan musí uplatnit čistý zpěv.

Nová placka není žádnou výjimkou a 5FDP pokračují ve své válečné misi otevírat lidem oči pomocí jejich skvělé muziky vesele dál, ostatně jakožto dělali odjakživa a dokazují to nejen jejich předchozí alba, ale taky koncertní projevy frontmana kapely Ivana Moodyho. Ale zpět k albu. Do rukou se vám dostane čtrnáct zbrusu nových songů, na nichž spolupracovali největší kapacity kvalitní metalové muziky jako jsou Rob Halford (zpěvák JUDAS PRIEST) uplatňuje svůj hlasový projev v úvodním otvíráku Lift Me Up, Maria Brink (frontwoman IN THIS MOMENT) si to rozdává s Ivanem v Anywhere But Here, Max Cavalera (jedna polovina kapely THE CAVALERA CONSPIRACY a leader SOULFLY) na sebe upozorňuje v I.M.Sin, Jamey Jasta (nezapomenutelný hlas HATEBREED) vám roztrhá ušní bubínky v poslední Dot Your Eyes. Za zmínku určitě stojí i cover skladby Mama Said Knock You Out, jež konečně dostala v podání 5FDP pořádný koule a LL J Cool se musel asi pěkně divit, když slyšel výsledek.

five finger death punch

Spolu se zmíněným live CD vás tedy čeká devětadvacet metalových masakrů, což už je pořádná dávka, navíc kvalitní, muziky. A to není všem dnům konce, protože 5FDP byli natolik plodní, že nevěděli co s novým materiálem dělat, protože ho měli tolik, že se zkrátka na jedno album nevešlo, a proto nás hned na podzim čeká pokračování The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell s dvojkou na konci.

Zdroj foto: oficiální web skupiny


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jan Bílý: Zapomínáme, že čas je cyklický

janbily perexKdyž jsem četla knihu Jana Bílého Živoucí kruh, poněkud jsem se tématu obávala. Už v prvních chvílích mne však neuvěřitelně nadchla a přečetla jsem ji na jeden zátah. Návrat do cyklického času se ukázal jako logická cesta duše, ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Nechal jí vzkaz a zmizel beze stopy. Proč?

Jeho posledni slova perexOwen Michael zmizel beze stopy. Své ženě Hannah zanechal jen vzkaz, ve kterém stojí: „Ochraň ji.“ Hannah ví, koho má Owen na mysli: svou dospívající dceru Bailey, která v dětství přišla o matku a která nechce mít s m...

Divadlo

Na Letních scénách Divadla Bolka Polívky se letos bude hrát od 11. června do 14. srpna. Předprodej vstupenek zahájen

letni scena 200Tři atraktivní lokality a desítky pozoruhodných titulů pod hvězdnou oblohou… Sedmý ročník Letních scén Divadla Bolka Polívky nabídne divákům mimořádně intenzivní divadelní zážitky. Od 11. června do 14. srpna se bude hrát v amfiteátru na Kr...

Film

Negativní postavy mám raději, říká čerstvý padesátník, herec Roman Luknár

roman luknar perexZnámou tváří je Roman Luknár už od svých dětských let, kdy začal hrát ve slovenském filmu a televizi, zatímco české publikum se s ním seznámilo až poměrně nedávno. To už byl vystudovaným hercem, ale do Česka si zpravidla jen tak...