Jana Uriel Kratochvílová pokřtí ve Futuru nové album

Jana Uriel Kratochvílová pokřtí ve Futuru nové album

Tisk

kratochvilova 200Jedna z největších hvězd českého rockového zpěvu Jana Uriel Kratochvílová přichází s novým albem, které je jejím společným dílem s Jiřím Georgem Hrubešem, zpěvaččiným dlouholetým uměleckým i životním partnerem. Novinka natočená se skupinou Illuminati.ca ponese název Alpha Codes a protagonisté ji pokřtí během koncertu 30. listopadu v pražském klubu Futurum – což je v souvislosti s futuristickou povahou tvorby těchto umělců vysloveně symbolické. Vstupenky jsou k zakoupení v prodejní síti GoOut.

„Hudba, kterou přinášíme na tomto podzimním albu, obsahuje ve své harmonické manifestaci kódy nových vibračních informací. Na albu jsou zahrnuty nové tónové a vokální impulsy pro dramaticky, extaticky působící energetické zvýšení, čímž se stimuluje transformace a zaměření do vyšších dimenzionálních stupňů,“ říká Jana Uriel Kratochvílová. A spolutvůrce hudebního konceptu Aplha Code Jiří George Hrubeš dodává: „Jak asi mnozí víme, nacházíme se sice dosud na Zemi ve sféře 3-D, ovšem planeta se už posunuje evolučně do vyšší dimenze, do 4-D. A samozřejmě vše živé, co se nachází na planetě, je už tímto energetickým zdvihem ovlivňováno. Nové album Alpha Codes svým hudebně lyrickým obsahem a zaměřením tomuto planetárnímu zdvihu napomáhá.“

Kratochvílová s Hrubešem svoji novou hudbu považují za revoluční. Alpha Codes je podle jejich mínění hudbou nové dimenze existence: „A to právě tím, že přináší světu kolem, plnou a štědrou náruč zvýšených energii ve formě nových tvůrčích idejí a nových transformačních hudebních zakódování. Celkovým výsledkem je doslova hudební revoluce, plně v souladu s probíhající planetární evolucí.“

Jana Kratochvílová je jedna z nejuznávanějších a také nejexcentričtějších českých zpěvaček. Její záběr sahá od popových hitů přes reggae, nejrůznější odnože tvrdé rockové hudby až po experimentální styly. Součástí jejích koncertů je také pozoruhodná vizuální show. Ve svých začátcích zpívala pop i jazz rock, roku 1980 vydala svoje jediné československé profilové album. V raných 80. letech pak působila s průkopnickou reggae kapelou Heval. Pro svoji uměleckou nesmiřitelnost a výstřední zjev a způsob vystupování jí totalitní prostředí komunistického Československa házelo klacky pod nohy natolik, že v roce 1984 emigrovala do Anglie. Následoval ji i její umělecký a životní partner Jiří Hrubeš, jeden z nejproslulejších českých bubeníků (Pražský výběr, Žlutý pes, Horký dech Jany Koubkové).

Ve Velké Británii vystřídala Jana Kratochvílová řadu pseudonymů, obrátila se k nezávislému hudebnímu vyjádření a zajímala se také o rozmanité filozofické směry a náboženství. Od roku 2007 se její kapela jmenuje Illuminati.ca a sama zpěvačka užívá přídomku Uriel. V posledním dvacetiletí se stále častěji objevuje na českých klubových i festivalových pódiích a její vystoupení vždy budí velký zájem posluchačů. I po bezmála půlstoletí na hudební scéně totiž dokáže Jana Uriel Kratochvílová překvapit, zaskočit, leckoho i šokovat.

kratochvilova plakat

Vstupenky: https://goout.net/cs/jana-uriel-kratochvilova-and-iluminatica/szymgnt/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotografii vnímám jako jediný druh umění, který dokáže zastavit čas, říká Libor Jarmar

libor jarmar perexKdyž proběhla nedávno v Domě kultury v Kroměříži výstava fotografií Miroslava Pláňavy, nemohl na její vernisáži chybět ani vedoucí kroměřížského Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Mgr. Libor Jarmar. Byl to ostatně on, kdo ce...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Kdo z nich je vrah?

Hra na vrazdu perexPřed rokem se skupinka přátel sešla v nádherném cornwallském sídle, aby oslavila Lucasovu svatbu. Nakonec se však žádná svatba nekonala, protože pár hodin před obřadem se odehrála strašlivá tragédie.

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...