Dajme šancu majstrovskému dielu!

Dajme šancu majstrovskému dielu!

midilidi 200Takýto názov nesie nové CD kapely Midi Lidi – Give Masterpiece a Chance! A oplatí sa mu tú šancu dať! Tak rýchlo, ako si zapamätáme nepodstatné detaily dňa, tak rýchlo sa zomelie Masterpiece, a tak rýchlo si tie nepodstatné detaily Masterpiece-u zapamätáte.

 

To je blbost! ozýva sa prvým singlom, ako odpoveď na všetky iracionálne rady speváka Petra Mareka. Album Give Masterpiece a Chance ale určite je v istom zmysle tiež blbosť. Je to blbosť z pohľadu, ak nepoznáte tvorbu elektronickej formácie MIDI LIDI, ktorá valcuje tohtoročné festivaly jeden po druhom a po niekoľkých zaslúžených rokoch driny si vydobila dokonca časy po západe slnka (kapely po západe slnka spadajú do kategórie „lepšie ako denné kapely, ešte nie headliner“). Je to blbosť, ak sa pozeráme na texty z pohľadu prísnej logiky a ak nemiešame umenie a iracionálno. V tých ostatných prípadoch je to koláž premyslených textov alebo aj návod na život.

Dvanásť nových singlov sa objavilo pod obalom, na ktorom sa usmieva biela raja. Hlavným singlom albumu, ktorý získal právo prvého „releasnutého“ , sa stal Lux. Na videoklipe k tejto piesni sa podieľal i Marek Vašut, ktorý sa ukázal ako veľký fanúšik kapely. To, že Midi Lidi pokračujú v dobre našliapnutom chodníčku je jasné, no na albume si môžu dovoliť ešte viac elektronických setov ako na koncertoch. Takýmto takmer čistým elektro-setom je napríklad skladba Duch.

Album obsahuje jednu pomalú skladbu Koupalište tajemné, ktorá sa javí ako jedna z najsignifikantnejších na albume, no rovnako na ňu dosahujú rýchlejšie skladby Poď ven!, Volám, či Pokec s tátou.

CD Midi Lidi Give Masterpiece a Chance! je kvalitné a svieže, má v sebe dynamiku a humor – základné ingrediencie pre majstrovský kúsok.

midilidi

Interpret: Midi lidi
Název: Give Masterpiece a Chance!
Datum vydání: 15. 06. 2016
Vydavatelství: Indies Records
Hodnocení: 100 %

http://www.indiesrec.cz/alba/1342/give-masterpiece-a-chance/?idn=1


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Učit děti tvořit se pro mě stalo posláním

rozhov2Její práce nalezly místo v mnoha soukromých sbírkách po celém světě, její socha Lidická madona je součástí sbírky památníku v Lidicích. Dosud uspořádala přes padesát samostatných výstav. Pravidelně se zúčastňuje kolektivních výstav n...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Život je dokonalý jen na sociálních sítích

zena kterou jsem byla perexKate Jonesová utíká před svou minulostí. Nesmí dovolit, aby jí jedna nešťastná náhoda nadále ničila život. Proto změní sobě i své dceři jméno a přestěhuje se na Parkview Road, ulici plnou nádherných nový...

Divadlo

Láska kvete v každém věku

posledni romance 200Divadlo Ungelt uvedlo začátkem tohoto roku na své scéně hru Joea DiPietra Poslední romance, ve které se sešly vyzrálé herecké osobnosti Alena Vránová, Petr Kostka a Carme...

Film

Svatbě mezi citróny chybí erotické chvění

svatba mezi citrony tramvajExistuje jediný důvod, proč se vypravit na nový dánský snímek Svatba mezi citróny - a tím je animovaný předfilm Michaely Pavlátové Tramvaj. Autorka tu v bizarních, surreálně rozechvělýc...