Hudební naděje MS kraje, novinka 4. ročníku Barrák music hrad

Hudební naděje MS kraje, novinka 4. ročníku Barrák music hrad

Tisk

hudebni nadeje 200Objevte čtyři lokální interprety! Každý je jiný a všichni skvělí! Dorazte 1. září na Slezskoostravský hrad na předposlední koncert série Barrák music hrad 2023 s názvem Hudební naděje MS kraje.

 

Představí se regionální kapela Bandjeez, s níž hrál v minulosti David Stypka, a která po jeho smrti začala spolupracovat s Kateřinou Marií Tichou. Ta byla v roce 2013 oceněna Andělem v kategorii Objev roku. Od té doby ušla kus cesty a vám zahraje songy Čaruj, Časy se mění nebo Nový dům.

Další rodačkou, která vystoupí na Slezskoostravském hradě, je známá milovnice adrenalinu a sportu, KACZI. Je držitelkou ocenění ceny Jantar v letech 2018, 2019 a 2021 a její tvorba se váže především k našemu kraji; zazní písně jako Lysá Hora či Křídla nad Pustevnami.

NIKA, éterická písničkářka, skladatelka textařka a zpěvačka z Ostravy, vydala na jaře 2022 uhrančivý debut Flesh & Soul. Jednadvacetiletá hudebnice, absolventka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba, ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. Doprovodnou kapelu tvoří bubeník Jonáš Bjolek, klavírista Pavel Duda a baskytarista Nicolas Gatto. Za album Flesh & Soul získala moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii populární hudba a byla zařazena mezi 50 nadějí české hudby časopisu Headliner.Celou soupisku tohoto hudebního večera završí opavské duo MUNROE. „Černobílá estetika. Nástrojový minimalismus. Syrovost odkazující k Jarmuschově filmu Dead Man a trochu jesenického voodoo." Nejen to je duo Jan Kunze a Vladimír Jaške, kteří na prknech Barrák music hradu zahrají písničky Vlčí menuet, Z čistého nebe nebo Konec léta.

Partnery projektu Barrák music hrad jsou Moravskoslezský kraj, statutární město Ostrava, Slezská Ostrava a Slezskoostravský hrad. Produktovými partnery jsou pivovar Radegast a Kofola, mediální partnery jsou Ostravainfo!!!, Ostravacard!!!, kudyznudy.cz, DHL a Jsem z Ostravy.

hudebni nadeje

Více informací:

https://www.barrakmusichrad.cz/program/hudebni-nadeje-ms-kraje
https://www.facebook.com/events/1269809393910613/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

CLARINET FACTORY: NEUSTÁLÉ HLEDÁNÍ NOVÝCH CEST

ClarinetFactory perexClarinet Factory patří k souborům, které vždycky něčím překvapí. Nikoliv virtuózní bravurou, o té už každý dávno ví, ale třeba propojováním žánrů a oblastí, ve kterých se doká...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Detektivové Artur a Bára pátrají již potřetí

big zbloudila-strela-quo-359028Už potřetí mají dětští fanoušci Kláry Smolíkové a Jiřího W. Procházky možnost přečíst si o dobrodružstvích detektivní dvojice Artura a Báry. Tentokrát dostala série Tajná dvojka A+B podti...

Divadlo

Slovácké divadlo uvede premiéru komedie Třináctkrát za svědka napsanou přímo pro ně

trinactkrat za svedka 200

Už tuto sobotu 4. února bude mít premiéru romantická komedie Třináctkrát za svědka, kterou přímo na míru uherskohradišťskému souboru napsal Jan Šotkovský. Režie se ujal Lukáš Kopecký.

...

Film

Někdy smrt není tím nejhorším, co nás může potkat

hrbitov 200Román Řbitov zviřátek (název je skutečně gramaticky špatně, protože je odvozen z nápisu na hřbitově, který napsaly malé děti, které ještě neumí pravopis) patří k tomu nejlepšímu a zároveň nejděsivějšímu, co kdy nap...