Lodenica je nestarnúca - oslávila 20 rokov vo veľkom štýle
Banner

Lodenica je nestarnúca - oslávila 20 rokov vo veľkom štýle

lodenica 200Festival Lodenica, ktorý bol pôvodne venovaný country štýlu už pred pár rokmi rozšíril svoje žánrové zameranie a osvojil si aj iné, napríklad rockové žánre. Na oslavu svojich 20tych narodenín však povolal aj najsilnejšie súčasné kalibre česko-slovenskej country hudby.  

 

V termíne od 30.8.- 1.9.2018 sa v Piešťanoch zvýšil počet osôb v country klobúkoch, ale priznajme si, aj v pršiplášťoch. Počasie síce festivalu príliš neprialo, dážďom sa vôbec nešetrilo, ale ani kapely a speváci nešetrili návštevníkov festivalu. Hralo sa aj keď pršalo a z veľkého stanu, ktorý bol umiestnený oproti hlavnému stageu sa ozývali ako odpoveď spevákom texty piesní.

Vo štvrtok otvorili festival veľké mená - Jaromír Nohavica, ktorý na Slovensko zavítava čoraz častejšie prilákal veľké množstvo návštevníkov. Piešťanská kapela Slniečko si s ním zahrala dokonca jednu pieseň a kapelou Jelen končil štvrtkový silný program.

V piatok udreli znova silné mená - Szidi Tobias, klasický Hop Trop a František Nedvěd so svojou doprevádzajúcou kapelou Tie break. Napriek tomu, že vo dvojici Nedvědovci už nevystupujú, piesne hrajú všetky, takže nikdy nechýbajú hity spoločné, či Honzy Nedvěda.

lodenica 1

Sobotný program bol síce stále prerušovaný lejakmi, ale vždy sa po 10 minútach počasie upokojilo a v koncerte sa pokračovalo. Divozel, Belasí, Bukasový masív, Palo Hammel ... odštartovali záverečný deň Lodenice.Silným zážitkom bol aj koncert Lenky Filipovej, ktorá sa do Piešťan vrátila po roku opäť, aby pripomenula nielen svoje klasické rádiové hity, ale i keltské piesne, ktorým sa v súčasnosti venuje.

lodenica 2

Zahraničným vrcholom večera bola americká rocková hviezda Sweet, ktorá prišla na Slovensko už po niekoľkýkrát. Ikonické blond vlasy takmer 70-ročného hudobníka Andy Scotta síce vyvolávajú v divákoch rôzne reakcie, stále však rockeri hrajú staré hity pôvodnej zostavy Sweet a vek týchto hudobníkov vôbec nedesí. Diváci si tak zaspievali klasiky ako Love is Like Oxygen z roku 1978 alebo Balltoom Blitz z roku 1973.

lodenica 4

Atmosféra Lodenice je vždy akousi rozlúčkou s letom, a tak sa nesie v melancholickom a veľmi príjemnom duchu. Návštevníci festivalu sú z veľkej väčšiny staršie generácie, avšak ani rodiny s ďeťmi v počte nezaostávajú. Nikto neprotestuje, že tento "klasický" festival zavŕšila kapela Čechomor, veď české kapely sú tu vlastne v prevahe a majú na to právo. Čechomor tak dáva pomyselnú bodku za 20tym ročníkom Lodenice a tiež za letom. 

http://lodenica.sk/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Na dráhu modelky se rozhodně nechystám, říká Soňa Drábková

sona perexOkatá a sympatická černovláska. Tak lze charakterizovat Soňu Drábkovou, která v minulých týdnech pózovala Robertu Rohálovi. Společně vytvořili fotografickou kolekci, jejíž vernisáž proběhne začátkem příštího roku v Kroměříži. Zatímco v případě ...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Papírové panenky – nic není tak, jak vypadá

Kerri, Bea a Mike jsou spolubydlící v jednom londýnském bytě a i když spolu sdílí jeden prostor, nějak moc blízko k sobě nemají. Jejich životy a povolání jsou tak odlišné, jak jen to jde.

...

Divadlo

Kdo lehce nabude, lehce také pozbude

kdo 200Kdo z nás by nechtěl přijít k velkému jmění, aniž by musel vynaložit příliš velké úsilí pro jeho získání či vydělání. Avšak takový štědrý movitý i nemovitý dar se může velmi rychle proměnit v dar danajský. Své o tom ví i hlavní protagonistka inscenace

Film

Cesta k zemskému jádru nebezpečně žhne

cesta k zemskemu jadruV nedozírných hlubinách naší planety Země se ukrývá pevné jádro, jehož tajemství je chráněno vrstvou tekutého, žhavého magmatu. Po něm se posouvají tektonické desky, které tvoří dno oceánů a ovlivňují i procesy na pevn...