Energicky na vlně Tata Bojs

Energicky na vlně Tata Bojs

Tisk

tataci 200Tata Bojs, pro mě vždy záruka skvělého koncertu, zábavy a totálního uvolnění. Na předvánočním koncertě kapela pokřtila nový vinylový singl „Strana A“ a představila naživo dvě nové skladby. Pro ty, kteří nemohli na koncertě být, přináším malého průvodce. Doufám, že budu alespoň z poloviny úspěšná v přenášení lidi v čase a prostoru, jako byl ve čtvrtek Milan Cais.

 


Fanoušci už jsou napjatí a začínají kapelu vyvolávat. Ta přichází a každý člen kapely v ruce drží zelený laserový paprsek. Mardoša nás vítá svým tradičním „Ahoj, my jsme kapela z Hanspaulky“, Milan Cais neusedá za bicí, ale zůstává vepředu na pódiu za mikrofonem a kapela rozjíždí Filmařskou. Většina songů, které na koncertu zazní, jsou z alba Ležatá osmička. Když na řadu přichází Šťastnější, je v publiku cítit snad ještě větší nadšení než doposud a tentokrát už zpíváme s kapelou všichni do jednoho. Po Jednotce času dochází na křest singlu.

Tata Bojs se křtu ujímají sami a my se dozvídáme účel laserových paprsků – vinylový singl bude pokřtěn, když všechny čtyři paprsky protknou střed desky. Všechno dobře dopadlo, kapela se o části singlu podělila se svými příznivci a jako první představila novou píseň S ní. Kapela nepokračovala přímo s druhou písni ze singlu „Strana A“ Antikvariát, ale udělala předěl písní Světová, kterou předvedli s daleko živelnějším drivem, než je zaznamenána na albu.

tataci


Obě nové skladby sklidily velký potlesk a myslím, že se nepletu, když budu tvrdit, že už jsme všichni nedočkaví i na „zbytek“ nového alba. Upozornění pro posluchače: dávejte pozor a nevěnujte se svým elektronickým zařízením, jinak vám je kapela zabaví! (A vrátí až na konci školního roku…ne, nebojte se, hned).

Čtvrtek 18. 12. je také výročím úmrtí Václava Havla a kapela na něj nezapomněla. Nejen, že členové měli vyhrnuté kalhoty (v rámci akce Krátké kalhoty pro Václava Havla), ale promluvili i tom, proč jim je Havel blízký a celá chvíle byla velice dojemná a emotivní.

Po zbytek koncertu už jsme všichni skvěle roztančení, rozezpívaní, užíváme si třeba absolutní pecku Attention aux Hommes! Blíží se už konec koncertu, Tatáči se loučí, ale fanoušci je jen tak nepustí. Burácí natolik, že není možné se nevrátit. A tak nám kluci ještě nadělí Pěšáky, ale to nám nestačí, takže to rozjedou s Toreadorskou otázkou, Eko echo a na úplný disco závěr dají Růžovou armádu.

tataci 2


I přesto, že nám bylo v Arše občas trochu těsno (no jo, bylo vyprodáno) a někteří jsme se sbližovali asi víc, než jsme chtěli, koncert byl naprostá energická bomba a troufám si říct, že jsme odcházeli domů úplně rozjaření a ještě teď si pobrukujeme. Tak brzy na slyšenou!

Kdy: 18. 12. 2014
Kde: Divadlo Archa
Hodnocení: 95 %      

( 1 hlas )         

Zdroj foto: autorka

www.tatabojs.cz


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Skoro úplně vymyšlený film je dotočen!

skoro vymysleny film200Skoro úplně vymyšlený film, autorské dílo z rukou mladých umělců, je dotočen! Film vychází z poetiky básně Charlese Bukowskiho a věnuje se hledání, iluzím, platonické lásce a je protkán mel...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Přečtěte si detektivku V temnotě

v temnote 200V březnu vydalo nakladatelství Cosmopolis druhý díl detektivní série Mikea Omera s forenzní psycholožkou Zoey Bentleyovou v hlavní roli. Detektivka V temnotě lehce navazuje na první díl, přesto se ale dá číst samostatně a jedná se o pohodové n...

Divadlo

Zábava, zážitky, emoce. Léto ve Švanďáku nabídne oblíbené komedie i čerstvou novinku, hrát se bude za každého počasí

svandak 200Úspěšné inscenace, které zaručeně pobaví, i jednu chytlavou novinku nabídne v létě divákům pražské Švandovo divadlo, kde se letos plánuje hrát i o prázdninách. „Léto ve Švanďáku“ potrvá 30 večerů a uskuteční se od 25. června do 10. července a pot...

Film

Strážci galaxie

Strazci galaxie 200Do chvíle, než přišel konkurenční DC Comics s perfektním Mužem z oceli, neměli marvelovci problém. Ostatně, úspěch Iron Mana, Thora, či Avengerů to jasně dokázal. Jenže, i ti největší hrdinové se p...