Upečte si nějaký dobrý koláč

Upečte si nějaký dobrý koláč

kolace 200Koláče Chez Lucie je název nejnovější knihy této známé blogerky. Pojďte se s námi podívat, co v knize najdete.

 

 

 

Kniha začíná úvodem reflektujícím autorčiny vzpomínky a výzvou, že koláče můžete začít péct právě teď, následuje kapitola Než začnete obsahující nejrůznější rady například o pomůckách nebo surovinách a představující základní techniky a pojmy. Poté už se titul zaměřuje na recepty rozdělené na koláče Ovocné, Kynuté, Snadné, nebo Světové a také na Bábovky nebo Chlebíčky.

Mně zaujal například švestkový koláč s mandlovou náplní (frangipane tart), čokoládový koláč s hruškami, pražský koláč plněný vanilkovým krémem nebo perník s povidly a čokoládou a plněné mandlové koláčky. Potěšil mě také postup na výrobu slaného karamelu, který byl k mému překvapení velmi jednoduchý a určitě jej vyzkouším nejen na jablečném koláči. Upekla jsem cuketový koláč s citronovou polevou a výsledek stál za to a recept tak bude mít čestné místo v mém zápisníčku.

Recepty v této knize jsou stručné, ale popisné, názorné a logické. Líbilo se mi, že autorka píše lidsky a také si na nic nehraje: „Přála bych si dodat odvahu všem, kteří jsou v kuchyni třeba úplně poprvé, aby se nebáli a neohroženě se pustili do pečení. Pro začátek kupte listové těsto – úplně klidně to, které je rozválené na pečicím papíře. Půlka práce hotová a ani jste tu kuchyň nepotřebovali! Někdy v budoucnu se třeba rozhodnete vyzkoušet přípravu domácího těsta (viz recept na straně 131). Anebo ne, jak chcete.“ (str. 27)

Koláče Chez Lucie jsou útlé a záleží, co od nich čtenáři očekávají. Před nákupech bych doporučila se podívat na obsah – na recepty s tím, jestli vás nějaký zaujme a jestli vám takové množství stačí. Jako takový základ do knihovny, nebo už kdyby jen díky receptu na frgály je kniha skvělá, ale zkušenější pekařky v ní zřejmě mnoho nového nenajdou.

Lucie Dvořáková pod přezdívkou Chez Lucie bloguje od roku 2009 a na profilu o sobě píše, že je „bývalá kancelářská krysa, co jí přeskočilo a stala se cukrářkou.“ Nyní je aktivní hlavně na Facebooku a Instagramu a v roce 2018 jí vyšla kniha Dorty Chez Lucie.

kolace

Koláče Chez Lucie
Autor: Lucie Dvořáková
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: CPress, Albatros Media
Rok vydání: 2020
Počet stran: 52
Hodnocení: 75 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58523647/kolace-chez-lucie/


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Sami si vytvárame svojich nepriateľov cez svoju pasivitu

iv 200V kníhkupectve Panta Rhei v Bratislave 8. septembra pokrstil knihu Štěstí na míru český motivátor a autor bestsellerov o osobnostnom rozvoji Ivo Toman. Slovensko mu je dôverne známe, keďže na ňom vyštudoval ...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Čtěte také...

Rozhovor s mastičkářkou Evou Nechvílovou: Korfu je ráj!

Eva nechvilova perex“Na měsíček lékařský nedám dopustit!” říká sympatická průvodkyně a mastičkářka, která už spoustu let žije na malebném ostrově Korfu. Bylinky se tam dají sbírat takřka po celý rok…

 

...


Literatura

Mít v hlavě mozek génia není jen tak

mozek genia 200V nakladatelství Listen pod Euromedia Group vyšla kniha Jana Smutného s názvem Mozek génia. Pokud hledáte nějakou dostatečně švihlou jízdu, tak si ji nenechte ujít!

 

...

Divadlo

V NODu praská program ve švech!

nodPo letní kompozici programu No Dimension Summer se režim v experimentálních prostorech NOD vrací do normálu.  Lépe řečeno se do programu vrátí osvědčené divadelní kousky, odehraje se několik premiérových večerů a to jak divade...

Film

Eva Zaoralová se na celý život zasnoubila s filmem

altJe neuvěřitelné, že stále činorodá Eva Zaoralová (případně též Hepnerová), překladatelka, filmová publicistka a dlouhou dobu také umělecká ředitelka karlovarského filmového festivalu, se letos dožívá osmdesáti let. Na její poč...