Bojuje proti šikaně a slaví úspěch v Hollywoodu

Bojuje proti šikaně a slaví úspěch v Hollywoodu

Tisk

KiDO 200Podle nejnovějších statistik více než polovina českých základních škol řeší problémy se šikanou. Je tedy jasné, že děti i jejich rodiče potřebují parťáky, kteří jim pomůžou orientovat se v náročné situaci. Že je to práce pro superhrdinu? Naštěstí jeden takový existuje. Jmenuje se KiDÓ., je malý, roztomilý a pomáhá dětem v nebezpečí. Na jeho misi ho bude podporovat také výrobce ovocných nápojů RAUCH. Své síly symbolicky spojují 4. listopadu, což je Mezinárodní den proti násilí, šikaně a kyberšikaně na školách.


KiDÓ. je originální příběh o Maxovi, osmiletém chlapci, na něhož mají spadeno tři starší a silnější kluci, kteří ho soustavně šikanují. „Na pomoc mu přichází maličký a roztomilý superhrdina KiDÓ. se schopností vštípit komukoli jakoukoli myšlenku. Na základní škole jsem šikanu zažil na vlastní kůži,“ vysvětluje autor projektu, Matěj Dereck Hard s tím, že se narodil s ochrnutou pravou rukou a kvůli tomu, že s ní hýbe velmi netypicky, byl mnohokrát terčem hrubého chování ze strany starších spolužáků. „Když jsem chodil ze školy, často si mě kvůli maličkostem dobírali, okrádali mě o peníze nebo mě třeba poplivali.“

Na základě jeho zkušeností vznikl klidný edukativní příběh určený dětem mezi 6 a 12 lety. Má pět krátkých dílů, které mají spád a jasné sdělení, přičemž jde o unikátní formát vyprávěný formou tzv. cinemagrafu, tedy statické fotografie doplněné o video prvky. Vedle toho vznikla stejnojmenná jednoduchá hra pro mobilní telefony. Sledování pohádky spolu s dítětem a následné rozebírání jednotlivých situací, které hlavní hrdina Max zažívá, dává rodičům mimořádně citlivý nástroj, jak s malými dětmi o palčivém problému mluvit. Právě komunikace je totiž v řešení šikany naprosto zásadní.

KiDO1

„To je důvod, proč jsme se rozhodli projekt podpořit. Jsme rodinná firma a rodina a otevřená komunikace v ní patří mezi hodnoty, které podporujeme, a se kterými souzníme,“ říká marketingový manažer RAUCH pro český a slovenský trh Zdeněk Bláha. A dodává, že nejznámější produkt, džus Happy Day, symbolizuje právě šťastnou rodinu a společné chvíle strávené u snídaně.

„Máme s manželkou velkou radost, že se generálním partnerem naší KiDÓ. pohádky stala firma RAUCH. Má totiž stejné hodnoty jako my, a to šťastnou rodinu. A co si budeme nalhávat, když nejsou šťastné děti, tak nemůže být šťastná rodina,“ doplňuje Matěj Dereck Hard.

RAUCH coby generální partner podpořil tvůrce pohádky o superhrdinovi na platformě Hithit.cz částkou 300 tisíc korun a plánuje další společné aktivity. V nejbližší době autoři chystají překlad do dalších jazyků, vznik nových epizod a také chtějí se snímkem vyrazit na světové festivaly, jako je například MIPCOM ve francouzském Cannes. Letos na jaře byl projekt poslán na Web Series Festival Global v Hollywoodu, kde byl začleněn do oficiálního výběru festivalových snímků, což je pro toto osvícené dílo a české umění obecně obrovský úspěch a prestiž.

„Moc bych si přál, aby náš příběh ukázal co největšímu počtu dětí, jak se k sobě mají a naopak nemají chovat, a také to, že když si něco moc přejí, vyplní se to. Důležitým poselstvím je, že i když situace vypadá bezvýchodně, dá se zvládnout,“ dodává ještě autor. KiDÓ. vznikl v reakci na očekávaný přírůstek v rodině Hardových, a logicky se tak do něj zapojila i Matějova manželka Maria, jež se postarala o střih a produkci.

Garanty projektu KiDÓ. se stali Ondřej Brzobohatý, Přemek Forejt, Creep, David Kraus, Sharlota, Jan Hanko, a především Andrea Růžičková, jež si zahrála maminku hlavního hrdiny. Získal také záštitu Magistrátu hlavního města Prahy a chystá pod jeho hlavičkou sérii online besed.

První série o pěti dílech KiDÓ. je nyní ke zhlédnutí na Kidosuperhero.com či YouTube a aby mohl oslovit co nejvíce dětí, je zcela zdarma. Momentálně vrcholí zmíněná crowdfundingová kampaň na Hithit.cz, díky které by autoři chtěli udělat oficiální premiéru a release pohádky, dodělat druhou sérii o dalších pěti dílech a pohádku představit také v dalších třech jazycích. Aktuálně jsou verze pohádky v českém jazyce, v angličtině, japonštině a španělštině.

KiDO. PLAKAT 1

Více informací:

WEB PROJEKTU: https://kidosuperhero.com/cs/
HITHIT KAMPAŇ: https://www.hithit.com/cs/project/12264


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor se zpěvákem kapely The Rasmus - Lauri Ylönen.

lauriNaše redaktorka Pavlína Kohoutová, která žije ve Finsku, vyzpovídala zpěváka Lauriho z kapely The Rasmus. Hovořili o jeho sólovém albu s názvem ,,New World´´, o tom, proč se rozhodl vydat sólové album, první singl a o jeho ritu...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

František Ringo Čech: Zkrotí ho svérázná umělkyně?

Gospel perexMalíř, herec, bubeník, zpěvák, textař, spisovatel a v neposlední řadě politik, František Ringo Čech, je zvyklý na to, že s ním herečky a zpěvačky zpravidla jednají velmi pokorně a častokrát mu dokonce lichotí. V tomto ohledu však kontroverzní ...


Literatura

Sestav si svůj burger

sestavburger 200Víte, že na šťavnatý burger je nejlepší prorostlé maso? A že je vhodné směs nemíchat příliš dlouho, aby burger nebyl tuhý? A co dělat, aby lahodná šťáva v mase zůstala? Tak i to se dozvíte v knížce plné...

Divadlo

Herci Městského divadla Mladá Boleslav zpívají jak muzikálové hvězdy

miluji te200V pátek 17. února uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav premiéru muzikálové revue Miluji tě, ale..., což je světoznámé dílo, která se hraje od roku 2003 také na českých jevištích. Nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s...

Film

Matouš Ruml a Eva Toulová jako zamilovaný pár filmu Superžena

Superzena perexMájová nálada dorazila i na plac nového celovečerního filmu Superžena, ve kterém tvůrci natáčeli stěžejní vztahové scény snímku s Matoušem Rumlem a režisérkou Evou Toulovou. Hned v prvním obraze, který se natáčel ve Štramberském hotelu...