Mezinárodní kongres MYSL TĚLA se uskuteční již v březnu

Mezinárodní kongres MYSL TĚLA se uskuteční již v březnu

Tisk

mysl tela200Zamysleli jste se někdy nad tím, proč někteří lidé neustále řeší spletité situace, které jsou různě emocionálně vyhrocené a jiní prochází životem, jako by už jeden život žili nanečisto? Co to způsobuje, jak se tvoří predispozice pro spokojený život? Na to vám může dát odpověď mezinárodní kongres MYSL TĚLA s podtitulem Buněčná inteligence a paměť, který se koná již v sobotu 11. března 2023 (od 9:00 do 21:30) v pražském Hotelu Olšanka (Táboritská 23/1000, Praha 3).

 

Kongres bude především pojednávat o potenciálu lidské buňky, co si vlastně pamatuje mozek z prenatálního života i o kvantové mysli. Jedním z hlavních témat bude vlastní kontakt s prenatálním obdobím, zážitkem porodu a obdobím těsně po něm, kdy se v nové lidské bytosti tvoří základ schopnosti navazovat silnou emoční vazbu s matkou, se světem.

Jak velkou roli hraje bezpodmínečné přijetí, prožitek důvěry či láskyplný kontakt? Skrze poznání životních zkušeností svých předků si můžeme uvědomit, jaký vliv má toto dědictví na náš současný život. Ponoříme-li se do životů nejen rodičů a prarodičů, ale půjdeme-li ještě o několik generací zpět, můžeme lépe poznat sami sebe. Vědecké důkazy o transgeneračním přenosu traumatu na potomky oběma rodiči jsou toho důkazem. Matky přenášejí traumata a další negativní emoce, jako je úzkost a deprese, prostřednictvím svých proteinů podobných inzulínu a modifikací osy hypotalamus-hypofýza-nadledviny na svého ještě nenarozeného potomka (osa HPA) a otcové prostřednictvím svých extracelulárních váčků. Svoji roli hrají pravděpodobně i rodové faktory mikro RNA (miRNA) a dlouhé nekódující RNA (lncRNA) v oběhu a také epigenetické změny v mateřských a otcovských zárodečných buňkách. Rozmotávání opakujících se řetězců nepochopitelných situací má na jedince léčebný efekt. Díky této cestě můžeme dosáhnout duševního klidu právě prostřednictvím buněčné paměti.

Na kongresu MYSL TĚLA vystoupí mezinárodně uznávaní nestoři prenatální a perinatální psychologie, aby se podělili s účastníky o vlastní zkušenosti ze své praxe a také je seznámí s fascinující syntézou nejnovějších lékařských výzkumů z oblasti fyziologie, epigenetiky a kvantové fyziky. Hlavním řečníkem bude kanadský psychiatr Dr. Thomas Verny, který pochází z Československa. Přichází s důkazy, že základy naší odolnosti a zdravého šťastného života se netvoří až naším narozením, ale již od samotného početí. Potvrzuje, že paměť a inteligence nejsou jen záležitostí mozku, ale každé naší buňky. Tento velmi moudrý a zkušený muž přednášel na nejprestižnějších univerzitách po celém světě. Do země svého původu přijíždí po mnoha letech, aby se s námi podělil o své praxí ověřené poznatky a vědecké důkazy, které do současné doby nashromáždil.

Dr. Thomas Verny klade důraz na komunikaci „zdola nahoru“. To má dalekosáhlé důsledky pro vnímání tělesné inteligence a zdraví a také současného fungování společnosti. Pokud budou tyto myšlenky postupně začleněné do praxe“, uvědomíme si nové způsoby léčby celé řady fyzických a duševních chorob. Vezmeme-li v potaz neduální rozdělení mezi mozkem a myslí a mozkem a tělem, můžeme jen získat. Jde o zásadní změnu paradigmatu a vnímání, co je tělo, mysl a vědomí duše. Vše prozatím brzdí rezistence zaběhnutého systému. Je čas udělat zásadní krok a vydat se novým směrem a zrevidovat současný medicinální pohled na člověka a také na hierarchické fungování společnosti.

Hosté panelové diskuze

Dr. med. Ludwig Janus je hlavou mezinárodní studijní skupiny pro prenatální psychologii a medicínu „Institut für Pränatale Psychologie und Medizin“ v Německu.

Olga Gouni se zabývá vzděláváním a výzkumem na poli společenských a humanitních věd se zvláštním zaměření na výzkum v oblasti prenatálních věd. Založila Prenatální výzkumný ústav SOPHIA a mezinárodní časopis International Journal of Prenatal & Life Sciences.

Křest knihy Mysl celého těla

Thomas Verny vydal již osm knih a hned první Tajemství nenarozeného dítěte se stala světovým bestsellerem. Součástí kongresu bude křest české verze jeho nejnovější knihy The Embodied mind, česky Mysl celého těla. Vydavatelem v českém jazyce je nakladatelství Bohemica Books. Kmotry knihy budou MUDr. Helena Máslová, MUDr. Radkin Honzák, CSc., Bára Nesvadbová a řada dalších zajímavých hostů.

Kongres MYSL TĚLA je po celou dobu konání tlumočen z anglického do českého jazyka a naopak.

mysl tela foto1

Foto: archiv

Podrobnější informace o akci, včetně úplného programu a možnosti při nákupu základního vstupného uplatnit slevový kupón: „POCETI“, v hodnotě 300kč, naleznete na webu: www.thomasverny.cz


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Na slovíčko s pořadatelkami festivalu Culturea

culturea rozhovor200Už 24. a 25. dubna se Zlín promění n město opěvující Japonsko a Itálii. Stane se tak v rámci festivalu Culturea, o kterém jsme vás na našem webu již informovali. Nyní si můžete p...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Robinsoni a donkichoti opět představují pozoruhodné lidské příběhy

ales-palan-oOz-3171Nová Palánova kniha opět své čtenáře nezklame. Pod názvem Robinsoni a donkichoti nakladatelství Prostor vydává další publikaci Aleše Palána, která dokumentuje pohnuté lidské osudy. Za pozornost stojí také krásné fotografie Karla Cud...


Literatura

Dobrá krize vás nezbaví starostí

dobra krizePokud od této knihy čekáte, že vás NAVŽDY vyvede z životních krizí na výsluní plné bezstarostných událostí, tak se hluboce mýlíte. Autor tu sice opravdu velmi důrazně a pravdivě pojednává o principu krizových situací a jejich vlivu na lidsk...

Divadlo

Z malého brouka v hlavě velké divadlo

brouk v hlave 200Městské divadlo Zlín se derniérou rozloučilo s hrou Brouk v hlavě, ve které v dvojroli exceluje Pavel Vacek, a nejen on.

...

Film

Filmový sirotek 2015 se zlatem v hrdle

boychoir perexJaké dialogy se scénáristovi jménem Francois Girard honí hlavou? Jak bude vypadat režie Bena Ripleyeho? Přinese oscarový Dustin Hoffman filmu připravujícímu premiéru v roce 2015 štěstí? Kdo...