Mezinárodní kongres MYSL TĚLA se uskuteční již v březnu

Mezinárodní kongres MYSL TĚLA se uskuteční již v březnu

Tisk

mysl tela200Zamysleli jste se někdy nad tím, proč někteří lidé neustále řeší spletité situace, které jsou různě emocionálně vyhrocené a jiní prochází životem, jako by už jeden život žili nanečisto? Co to způsobuje, jak se tvoří predispozice pro spokojený život? Na to vám může dát odpověď mezinárodní kongres MYSL TĚLA s podtitulem Buněčná inteligence a paměť, který se koná již v sobotu 11. března 2023 (od 9:00 do 21:30) v pražském Hotelu Olšanka (Táboritská 23/1000, Praha 3).

 

Kongres bude především pojednávat o potenciálu lidské buňky, co si vlastně pamatuje mozek z prenatálního života i o kvantové mysli. Jedním z hlavních témat bude vlastní kontakt s prenatálním obdobím, zážitkem porodu a obdobím těsně po něm, kdy se v nové lidské bytosti tvoří základ schopnosti navazovat silnou emoční vazbu s matkou, se světem.

Jak velkou roli hraje bezpodmínečné přijetí, prožitek důvěry či láskyplný kontakt? Skrze poznání životních zkušeností svých předků si můžeme uvědomit, jaký vliv má toto dědictví na náš současný život. Ponoříme-li se do životů nejen rodičů a prarodičů, ale půjdeme-li ještě o několik generací zpět, můžeme lépe poznat sami sebe. Vědecké důkazy o transgeneračním přenosu traumatu na potomky oběma rodiči jsou toho důkazem. Matky přenášejí traumata a další negativní emoce, jako je úzkost a deprese, prostřednictvím svých proteinů podobných inzulínu a modifikací osy hypotalamus-hypofýza-nadledviny na svého ještě nenarozeného potomka (osa HPA) a otcové prostřednictvím svých extracelulárních váčků. Svoji roli hrají pravděpodobně i rodové faktory mikro RNA (miRNA) a dlouhé nekódující RNA (lncRNA) v oběhu a také epigenetické změny v mateřských a otcovských zárodečných buňkách. Rozmotávání opakujících se řetězců nepochopitelných situací má na jedince léčebný efekt. Díky této cestě můžeme dosáhnout duševního klidu právě prostřednictvím buněčné paměti.

Na kongresu MYSL TĚLA vystoupí mezinárodně uznávaní nestoři prenatální a perinatální psychologie, aby se podělili s účastníky o vlastní zkušenosti ze své praxe a také je seznámí s fascinující syntézou nejnovějších lékařských výzkumů z oblasti fyziologie, epigenetiky a kvantové fyziky. Hlavním řečníkem bude kanadský psychiatr Dr. Thomas Verny, který pochází z Československa. Přichází s důkazy, že základy naší odolnosti a zdravého šťastného života se netvoří až naším narozením, ale již od samotného početí. Potvrzuje, že paměť a inteligence nejsou jen záležitostí mozku, ale každé naší buňky. Tento velmi moudrý a zkušený muž přednášel na nejprestižnějších univerzitách po celém světě. Do země svého původu přijíždí po mnoha letech, aby se s námi podělil o své praxí ověřené poznatky a vědecké důkazy, které do současné doby nashromáždil.

Dr. Thomas Verny klade důraz na komunikaci „zdola nahoru“. To má dalekosáhlé důsledky pro vnímání tělesné inteligence a zdraví a také současného fungování společnosti. Pokud budou tyto myšlenky postupně začleněné do praxe“, uvědomíme si nové způsoby léčby celé řady fyzických a duševních chorob. Vezmeme-li v potaz neduální rozdělení mezi mozkem a myslí a mozkem a tělem, můžeme jen získat. Jde o zásadní změnu paradigmatu a vnímání, co je tělo, mysl a vědomí duše. Vše prozatím brzdí rezistence zaběhnutého systému. Je čas udělat zásadní krok a vydat se novým směrem a zrevidovat současný medicinální pohled na člověka a také na hierarchické fungování společnosti.

Hosté panelové diskuze

Dr. med. Ludwig Janus je hlavou mezinárodní studijní skupiny pro prenatální psychologii a medicínu „Institut für Pränatale Psychologie und Medizin“ v Německu.

Olga Gouni se zabývá vzděláváním a výzkumem na poli společenských a humanitních věd se zvláštním zaměření na výzkum v oblasti prenatálních věd. Založila Prenatální výzkumný ústav SOPHIA a mezinárodní časopis International Journal of Prenatal & Life Sciences.

Křest knihy Mysl celého těla

Thomas Verny vydal již osm knih a hned první Tajemství nenarozeného dítěte se stala světovým bestsellerem. Součástí kongresu bude křest české verze jeho nejnovější knihy The Embodied mind, česky Mysl celého těla. Vydavatelem v českém jazyce je nakladatelství Bohemica Books. Kmotry knihy budou MUDr. Helena Máslová, MUDr. Radkin Honzák, CSc., Bára Nesvadbová a řada dalších zajímavých hostů.

Kongres MYSL TĚLA je po celou dobu konání tlumočen z anglického do českého jazyka a naopak.

mysl tela foto1

Foto: archiv

Podrobnější informace o akci, včetně úplného programu a možnosti při nákupu základního vstupného uplatnit slevový kupón: „POCETI“, v hodnotě 300kč, naleznete na webu: www.thomasverny.cz


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Petra Janů: „Ze začátku jsem byla trdlo ze Sekyrkových Louček.“

petra janu ma pout supraphonOslava s publikem na koncertě je podle Petry Janů jediný způsob, jak ve zdraví přežít vlastní kulatiny. A tak si schválně naordinovala koncert v Lucerně a křest 3CD Má pouť přesně na po...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

V Městské knihovně ve Vrbně pod Pradědem pasovali druháčky na čtenáře

Pasovani na ctenare perexVrbno pod Pradědem Místní třída 2.A se s paní učitelkou Danuší Hoškovou ve středu zúčastnila slavnostního pasování žáčků na čtenáře. Městská knihovna pro ně připravila zábavný program, u kterého si děti uvědomily, ...


Literatura

Spisovatel, kvůli kterému nepůjdu spát? Martin Stručovský

V temnotach 200V temnotách je už třetí díl ze série s Matějem Mlynářem od mladého spisovatele Martina Stručovského. Já na něj nedám dopustit na moc jsem se na novou knihu těšila.

 

...

Divadlo

Zlínské divadlo hlásí Osobní poplach

osobni poplach 200Úspěšnou knihu zlínského spisovatele Josefa Holcmana Osobní poplach oživí na jevišti Městské divadlo Zlín.

...

Film

Film Hugo a jeho velký objev připomíná prvního filmového kouzelníka Georgese Mélièse
ImageGEORGES MÉLIÈS (1861-1938) začínal jako pouťový eskamotér, předváděl na jevišti kouzelnické výstupy, promýšlel nejrůznější iluzionistické triky, konstruoval mechanismy automatů, které někdy připomín...