Hudba opět pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou: 19. ročník Koncertu pro Nadační fond IMPULS přispěje na psychoterapii

Hudba opět pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou: 19. ročník Koncertu pro Nadační fond IMPULS přispěje na psychoterapii

Tisk

koncert pro nf impuls 200Skladby českého skladatele Antonína Dvořáka a německého skladatele a dirigenta Maxe Brucha rozezní ve čtvrtek 11. dubna Betlémskou kapli v Praze. Již devatenáctý Koncert pro Nadační fond IMPULS na podporu psychoterapie pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS) organizuje první dáma české violy Kristina Fialová.

 

Přední česká violistka, která je dlouholetou ambasadorkou Nadačního fondu IMPULS (NFI), připravila program tradičního benefičního koncertu pro nemocné RS podeváté v řadě, letos si na pódium znovu přizvala violoncellistu Petra Nouzovského. Dvojici doprovodí komorní soubor Barocco sempre giovane, který na této akci vystoupil již před sedmi lety. Večerem, jehož výtěžek putuje na nezbytnou psychoterapii pro lidi s nevyléčitelnou nemocí, tentokrát provede herec a moderátor Jan Čenský.

koncert pro nf impuls 1

Letošní koncert potěší duši a zahřeje srdce. Zároveň jako vždy pomůže získat prostředky na léčbu, která pro nemocné roztroušenou sklerózou stále není plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Vážíme si toho, že Kristina Fialová připravila za tímto účelem opět skvělý program,“ říká Kateřina Bémová z NFI. Zazní Dvořákovy valčíky, jeho Nocturno H dur nebo Rondo G moll a Bruchova Romance pro violu a smyčce F dur či Koncert pro violu a violoncello E moll.

Vedle kvalitní hudby se můžete stejně jako v předchozích letech těšit na skvělá vína sommeliera Víta Poppa, kávu firmy Doubleshot i drobné benefiční občerstvení od michelinského kuchaře Romana Pauluse a Clarion Congress Hotel Prague. Výtěžek z koncertu, nad nímž přijal záštitu senátor Pavel Fischer, náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandra Udženija a starostka MČ Praha 1 Terezie Radoměřská, bude plně věnován na psychoterapeutickou pomoc pacientů s roztroušenou sklerózou při MS centru Všeobecné fakultní nemocnice na Praze 2.

koncert pro nf impuls plakat

Vstupenky v hodnotě 550 Kč zakoupíte v předprodeji prostřednictvím sítě www.finitimi.cz nebo objednat na emailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript či telefonicky na čísle 777 742 583.

Členové pacientských sdružení Unie Roska a Sdružení mladých sklerotiků mohou uplatnit zvýhodněné vstupné 250 Kč – slevový kód obdrží u svých organizací. Koupě vstupenky na koncert může být spojeno s darem ve prospěch pacientů s roztroušenou sklerózou, a to příspěvkem na transparentní účet 8888 999 000/2010 (VS: 130423) či prostřednictvím DMS zasláním SMS ve tvaru: DMSmezeraIMPULSmezera190 na číslo 87 777.

Hudba pomáhá, pomozme i my!

Zdroj foto: Daniel Havel

Více informací najdete na webových stránkách www.nfimpuls.cz.


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Dačice

dacice 200Milí čtenáři, s blížícími se prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí....

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Udržitelnost jako způsob existence – inspirace, úspěšné modely i možná řešení pro kulturní a kreativní sektor

Anna Hořejší foto Pavel Balek nahledKancelář Kreativní Evropa ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem (IDU) a Studiem Alta ve dnech 12. a 13. září pořádá v nových prostorech Studia ALTA mezinárodní konferenci ...


Literatura

Saturnálie: detektivní příběh z antického Říma
ImageMilovníci detektivních románů odehrávajících se v různých historických epochách mají nyní možnost vydat se po stopách zločinu ve starověkém Římě, a to na stránkách nové knihy britské spisovatelky Lin...

Divadlo

Mašíni z Divadla Na Jezerce na Dramoxu: před 70 lety začalo jejich drama

Bratři MašínoviJeden z příběhů studené války, října 1953, si můžete připomenout nejen v kinech, ale i v divadelním představení Mašíni na Dramoxu. Ozbrojená skupina antikomunistů překračuje hranice Československa. Nejsou ale sami, v patách jim jdou pří...

Film

Soudce, který spáchal těžký zločin. Nebo ne?

soudce 200Malé americké město, tam je soudce veleváženou osobou. Alespoň navenek, protože za dveřmi jeho domova už to tak zřejmé být nemusí. Jaké by to asi bylo, kdyby vás vychovával muž, u kterého není jasné, jestli je víc despota, nebo člověk, který chce za...