Chcete znát svou budoucnost?
Banner

Chcete znát svou budoucnost?

tarotMnozí lidé jsou zapřisáhlými odpůrci nahlížení do budoucnosti. Považují to za hazardování s osudem, popř. si myslí, že je to v rozporu s vírou v Boha. Jenže já si myslím, že je to jen otázka úhlu pohledu. Vždyť různé metody věštění budoucnosti jsou vpodstatě jen psychologickými hrami. Neříkám, že nefungují. Já sama v tyto metody věřím a mám je ve velké oblibě. Ať už se jedná o kyvadlo, čtení z ruky, křišťálovou kouli, čtení kávové či čajové sedliny, výklad snů, runy a mnoho dalších způsobů nebo mé nejoblíbenější, karty.

 

Výklad z karet je nejspíš nejrozmanitější a nejrozšířenější způsob. Vykládá se z mnoha různých typů karet od mariášových, přes „cikánské“, po všemožné speciální druhy až k Tarotu. Ten mě vždy fascinoval nejvíce. Nejen formou „nechat si vyložit“, ale hlavně umět si vyložit sama. Jak už jsem výše zmiňovala, jedná se hlavně o psychologické cvičení. Nejen o to přečíst si, jaké karty jsme zrovna vyskládali na stůl, ale popřemýšlet nad problémem, na který se ptáme, o situaci, nad kterou bloumáme nebo nad vztahem, který nás trápí.

Pořídila jsem si pro tuto recenzi čtyři sady vykládacích karet. Dva tarotového typu (Tarot do kapsy od Marie Arthur a Shaw Edward Waitea a Kosmický tarot od Norberta Lösche) a dva se zvířecí tématikou (Poselství zvířecích průvodců a Síla zvířat, obojí od Stevena D. Farmera), což je mi také hodně blízké. Všechny bez rozdílu vybízejí k tomu, o čem jsem tu již psala. Nechápat význam karet příliš direktivně. Jde o to, co právě umí jen ti nejlepší věštci, dokázat zhodnotit stávající situaci a pochopit, co nám karty naznačují. Nechat se vést intuicí, srdcem a vlastními pocity. Respektovat základní směr, kterým nás karta vede, ale uvědomit si, že žádný symbol není jen čistě negativní nebo pozitivní. Vždy záleží na tom v jakém postavení a v jaké kombinaci s ostatními kartami se nachází. Velmi oceňuji, že ve všech zmíněných sadách je odborně vysvětleno, jak při výkladu postupovat. Je to vhodné i pro úplné začátečníky i pro ty, kteří si jen chtějí rozšířit již stávající sbírku výkladových karet.

tarot 2

Rozhodně totiž stojí za to je mít, protože mají velmi krásné obrázky. Ty mimochodem hodně napomáhají právě tomu, abychom se nechaly unést „atmosférou“ jednotlivých karet a nejdřív než se podíváme na význam karty, nechali se jen ovlivnit dojmem, kterým na nás zapůsobila na první pohled. Pomáhají rozvíjet vnitřní intuitivní vnímání sebe sama. Také nám radí, jak s kartami zacházet po praktické stránce. Jak je aktivovat před prvním výkladem
a jaké si udělat prostředí, které je pro výklad vhodné.

tarot 3

Všechny vykládací sady nabízejí několik možností výkladu. Od těch nejjednodušších až po ty náročnější jak na čas, tak i na schopnosti vykládajícího. Výklad karet všeobecně považuji za nejlepší psychoterapii. Ať už se provádí o samotě nebo s nějakou blízkou osobou. Zásadně pomáhá třídit myšlenky a ujasňovat si priority. Váhavé nakopne k rozhodnutí, jelikož na něj nebyli sami. Lidé s nízkým sebevědomím často potřebují někoho nebo něco, co by jim potvrdilo jejich úsudek a to je na kartách skvělé.

tarot 4

Ještě si myslíte, že nechcete znát svou budoucnost? Že vás ani trochu nezajímá, co vás čeká nebo, že neoceníte podporu a radu, o kterou nechcete žádat nikoho, kdo umí mluvit? Karty jsou nejlepším přítelem. Poradí, podpoří a nezradí.

Zdroj: http://www.synergiepublishing.com/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Benešov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Píča Hovna Hitler Praha

Palan 200Může se láska ohnout a políbit si prdel? Lukáš Palán je na české scéně takřka neznámé jméno. Vloni vydal básnickou sbírku s „lehce“ obscénním názvem Píča Hovna Hitler Praha. Na první pohled provokativní dílo, které vzbuzuje kontroverzní pocity.

Z archivu...


Literatura

Úvod do vizuální kultury

uvod do vizualni kulturyVětšina lidí - zejména těch méně soudných, neschopných orientovat se v záplavě informací a dospět k vlastnímu pohledu - si svou představu o okolním světě a dění tam probíhajícím vytváří zejména prostřednictvím televiz...

Divadlo

Listopad ukáže prezidenta USA bez kalhot!

listopad200Myslíte si, že politika může být jen nudná a dokáže člověka jenom rozčílit? A co takhle sám prezident Spojených států amerických? Velevážená a celosvětově uznávaná osoba nemusí být jen taková, jakou ji známe z televize. Ve hře Listopad

Film

Vánoce, Vánoce přicházejí, radujme se...

dvanact mesicku majkusova vojtekTelevizní vánoční programy spoléhají na jistotu: zejména každoroční opakování pohádek vytváří jakousi jistotu, že vše zůstává při starém - nic z toho, nač ...