Nemáte televizi? Sledujte ji na internetu!

Nemáte televizi? Sledujte ji na internetu!

Tisk

altTelevizní establishment Česka zahájil svoji velkou partii o diváky taky na internetu. A vzhledem k tomu, že na internetu nejsou diváci svázáni mnohdy pouze pěti dostupnými kanály, boj je to celkem zásadní.

 

 

 

Kdo komu nabídne větší výběr titulů, jak rychle se tvůrčí pořady televizí objeví online nebo kolik reklamy před pořadem bude muset divák shlédnout? Asi klasické otázky diváků portálů, kteří, ať chtějí nebo ne, budou v budoucnu zaujímat velká procenta v koláčích sledovanosti unikátních návštěv a tak ovlivní přetékání peněz reklamních partnerů. Rozhodněte se sami, co a kdy chcete sledovat.

Asi s nejzajímavějším produktem přišla společnost CET21, tedy momentálně nejsilnější hráč na trhu TV NOVA, a to s video portálem VOYO.cz, na kterém nedočkaví diváci mohou vidět své oblíbené telenovely s takřka týdenním předstihem, ale musí si za to zaplatit. To také platí o tzv. online vysílání a divák musí uhradit měsíční předplatné 179 Kč. Od května má Voyo.cz pro měsíční předplatitele k dispozici vedle původní tvorby a desítek seriálů také více než 1000 filmových titulů. Celkově tak nyní videotéka Voyo abonentům nabízí bezmála 7 000 videí, což z Voyo.cz činí největšího poskytovatele služeb videa na vyžádání.  Novinkami v nabídce filmových titulů jsou například mrazivá detektivní trilogie Milenium, letní romantika Vicki Cristina Barcelona nebo české historické drama Habermannův mlýn. Fanoušci českých filmů mohou na Voyo.cz shlédnout např. kompletní filmografii Jana Svěráka, filmy Juraje Jakubiska či klasiku, jako jsou filmy Spalovač mrtvol, Kouř nebo Ucho.

alt


Nic naplat, pro uživatele internetu, který se celkem vyzná, je tato služba takřka k nevyužití. Mnoho filmových titulů je k dispozici na internetu zdarma a sledování online zpravodajství, ve kterém běží také domluvené televizní reklamy plus ještě placení měsíčního paušálu, je zkrátka pro běžného uživatele nevýhodný podnik.

alt

Úplným opakem a novinkou je video portál PrimaPlay, na kterém se diváci nemusí vůbec registrovat a sledují oblíbené pořady včetně zpravodajského bloku úplně zadarmo. Stačí si počkat zhruba dvacet minut po odvysílání pořadu v televizi a hned máte čerstvé informace přímo ve vašem počítači klidně v Dominikánské republice. Na portálu PrimaPlay bohužel diváci nebudou zatím sledovat předpremiéry primáckých pořadů, za to ale mohou sledovat některé celovečerní filmy, kterými Prima Family bude pravidelně překvapovat své unikátní návštěvníky. Nejnovějšími přírůstky byly filmy Proroctví s Nicolasem Cagem či JCVD s Jean Claude van Dammen.

alt

A abychom neopomenuli našeho nejstaršího poskytovatele televizní zábavy, Českou televizi, tak zde s velkou pochvalou za plus lze označit obrovskou nabídku video archivu ČT, který zahrnuje jak tvorbu starší, tak i aktuální, s prodlevou ne delší než 12 hodin. Největším benefitem pro diváky mimo území ČR nebo bez televizního přijímače je IVysílání ČT24, na kterém diváci mohou sledovat online zpravodajství takřka souběžně s diváky před televizními obrazovkami.

Přečtěte si také: http://www.kultura21.cz/film/4125-youtube-filmove-vecery

Zdroj foto: internet


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Genny Ciatti: Mám horkou italskou krev

Genny Ciatti 1 perexSympatická zpěvačka a herečka s italskými kořeny Genny Ciatti Vám v následujícím rozhovoru prozradí, jak se jí líbí její role v muzikálu Srdcový král, který měl v září premiéru v Divadle Kalich, a jaké jsou její plány na blí...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Nejen Svatební dny na zámku Sychrov

alt Plánujete v letošním roce svatbu? Máte představu romantického obřadu a následného fotografování v historických prostorách jednoho z nejkrásnějších zámků v Čechách? Ať už jste nevěsta, ženich či svatební organizátor, přijeďte o víkendu<...

Z archivu...


Literatura

Finále stockholmské story

top dog200Švédský autor Jens Lapidus dopsal finále trilogie, ve které se setkávají dva protipóly - svědomitá právnička Emelie a bývalý gangster a vězeň Teddy. Do jakého případu se tentokrát namočí a jak celá jejich (love)story skončí?

Divadlo

Jaké bylo první letošní LiStOVáNí v Holešově?

kluk z kostek 200V holešovském New Drive Clubu se v úterý 23. ledna uskutečnila zastávka z projektu LiStOVáNí zaměřená na knihu Kluk z kostek.

...

Film

Natáčení Superženy jde do finále: zásnuby ve vodě a zrušení veselky

superzena 200Natáčení celovečerního filmu SUPERŽENA se pomalu blíží do cílové rovinky a ani tentokrát neminulo tvůrce natáčení ve vodě, které je pro snímek stěžejní. Herecká dvojice s Matoušem Rumlem a Evou Toulovou točila zásnuby přímo uprostřed Šonovské...