Jaký byl víkend psích naháčů u sečské přehrady? Podívejte se na fotky

Jaký byl víkend psích naháčů u sečské přehrady? Podívejte se na fotky

nahac 200Víkend psích naháčů, který mohli milovníci i obdivovatelé těchto exoticky vypadajících plemen navštívit, kromě bohatého programu zahrnoval také oslavu prvního ročníku Mezinárodního dne bezsrstých plemen psů. Ten oslavili majitelé a obdivovatelé naháčů u Sečské přehrady v oblasti Železný hor.

 

Tento mezinárodní den bude pohyblivým svátkem, který bude připadat vždy na druhou sobotu v měsíci červnu. Letos oslavy vyšly na sobotu 11.6. Součástí dopoledního programu byla jízda na paddleboardech se psy. Instruktor Lukáš Uncajtik předvedl na souši základy, jak tuto disciplínu zvládnout. Potom se paddleborby s lidmi a jejich psy, kteří byli pro jistotu vybaveni plovacími vestami, rozjely po hladině přehrady vstříc dobrodružství. Ten, kdo zůstal na pláži mohl vidět radostně skotačící psy, dospělé i děti.

nahaci1

Počasí pro vodní radovánky vyšlo skvěle. Proto většina majitelů naháčů raději namazala své psy krémem s UV ochranou. To platí především pro pejsky se světlou kůží.

Odpolední program byl pro pejsky relaxační a byl zaměřen spíše na jejich majitele. Byla jím přednáška první pomoci psům, informace o tom, jak ji poskytnout předala pejskařům Kateřina Šponarová. „Myslím, že by základní vědomosti o první pomoci psům měl mít každý zodpovědný majitel psa. Podobně, jako bychom měli umět tuto pomoc poskytnout lidem, měli bychom vědět, jak pomoci svému psovi. I když se nikdo z nás do takové situace dostat nechce, tak je lepší být připraven, než zaskočen“ dodává organizátorka akcí I love naked, Renata Horová.

nahaci2

V podvečer se na louce autokempu udělovaly ceny za dopolední jízdy na paddleboardech. Bylo uděleno velké množství cen, jako například Nejmladší pes, Psí kapitán paddleboardu, Nejvtipnější posádka a Přesvědčený suchozemec atp.

Na akci dorazili milovníci naháčů až z Karlových Varů, Jáchymova nebo Českého Těšína, pro ty byla připravena také malá pozornost. „Generálním sponzorem akce byla společnost Pučálka s.r.o. Díky všem štědrým sponzorům dostal každý účastník dárečky a ochutnávky krmiv. Dokonce jsme mohli pomoci uvést na trh nové krmivo Propesko mistr vyrobené u nás v jižních Čechách. I díky sponzorům se nám podařilo v tombole vybrat téměř pět tisíc korun, kterými již tradičně podpoříme organizaci Psí senioři v nouzi z. s.“ doplnila Horová.

nahaci3

Podívejte se na další fotografie:


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Zákulisní párty French Films

perexJohannes Leppänen: „Jestli skončíš v naší backstage, je tady něco, co bys měl vědět. Vždycky všechny nutíme nosit helmy a útlé plavky a děláme satanistické rituály, zatímco pijeme Jaloviina a všechno to natáčíme. VIP zlato!“

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Živé duše Lenky Procházkové

sekce perexNové dobré časy, tak se jmenovala jedna z dvou povídek, které přečetla spisovatelka Lenka Procházková v rámci autorského čtení v Jazzové sekci.

 

...

Z archivu...


Literatura

Naučte se nejrůznější matematické triky

vedle nul 200Vedle nul je jednička velké číslo je nová kniha od Holgera Dambecka, která vyšla v nakladatelství Portál. Pojďte do ní nahlédnout!

 

...

Divadlo

Muzikálová verze oscarového snímku měla premiéru v Brně

grandhotel perexTak jako kdysi Vídeň uvedla do světa operetu, tak se v Americe, na Broadway narodil muzikál. Každým rokem tam vznikají nová a nová díla, ne všechna však vydrží v repertoáru těch divadel víc měsíců a ne všechna se dostanou dál do světa....

Film

Střihoruký Edward je dokonalá klasika

strihoruky edwardStřihoruký Edward (1990) je dokonalá klasika. Johnny Depp si ve filmu vystřihl roli mechanického nekňuby, nad kterým se ustrne nejeden člověk a zvlhne nejedno oko. Mohl být šermí...