Kopecký získal na Rally Bohemia hattrick

Kopecký získal na Rally Bohemia hattrick

Tisk

Rally Bohemia 200Druhý červencový víkend patřil 42.ročníku slavné Rally Bohemia, která se odehrávala na Liberecku a Mladoboleslavsku. Rekordní počet v historii soutěže letos čítal 212 posádek, v rámci pěti pohárů, které se na „Bohemce“ zúčastnily. Jednalo se o Mistrovství České republiky, Mistrovství Evropy historiků, Mistrovství České republiky historiků, Regional Cup a v neposlední  řadě se na tratě rychlostních zkoušek vydaly Legendy, které ale nezávodily na čas.

 

Slavnostní start soutěže proběhl již v pátek večer v Mladé Boleslavi, ve které byla také situována servisní zóna. A kdo patřil k největším favoritům? Největší šanci na výhru měla dvojice továrních škodovek v podání Jan Kopecký – Pavel Dresler a Esapekka Lappi – Janne Ferm. Na skvělé výkony chtěl navázat Václav Pech společně s Petrem Uhlem. Na startu byla také překvapení v podobě navrátilců Štěpána Vojtěcha s Michalem Ernstem a jejich Peugeotem 206 WRC. Na Subaru Impreza WRC 06 přesedlal Martin Vlček a Jindřiška Žáková, jelikož jejich Škoda Fabia S2000 je po Hustopečích rozbitá.

Start do soutěže proběhl nezvykle až v sobotu odpoledne a první erzetou byla městská rz Bondy. Poté se posádky vydaly na Liberecko, kde se utkaly na Sychrově, Šumburku a Bzí. Nejvíce pod kotlem zatopili Jan Kopecký a Esapekka Lappi, jejichž rozdíl činil pouze 1,1 vteřiny. Třetí Václav Pech ztrácel již 17 vteřin a jel na hraně svých možností, jak později přiznal. Nepopulární čtvrtou příčku držel Jan Dohnal s Fordem Focus WRC 06, ale ten musel být i s tímto výsledkem spokojen. Nejlepší pětici uzavíral po první sekci Roman Odložilík s Fordem Fiesta R5.

Rally Bohemia 2

Druhý průjezd stejnými erzetami se odehrál již za tmy a nejlépe si s technickou a náročnou trati poradil Jan Kopecký, který šel spát s náskokem 34 vteřin na Václava Pecha. Ten mohl jet relativně v klidu, protože třetí Dohnal měl na něj ztrátu už více jak 41 vteřin. Esapekka Lappi začal zrychlovat a díky tomu udělal pár jezdeckých chyb, a po jedné z nich způsobil defekt, který přímo na erzetě musel vyměnit a propadl se tak na 7. příčku. Toho využil Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou a posunuli se na čtvrté místo. Top five po první etapě uzavíral Štěpán Vojtěch.

Ve druhé etapě čekaly tři rychlostní zkoušky ve dvou průjezdech. Jednalo se o erzety Lobeč, Vinec a Staroměstká. Po prvním průjezdu Staroměstkou skočil více než bylo zdrávo Dohnal a odnesl to jeho Ford prasklou olejovou vanou. Druhý průjezd RZ Lobeč musel být zrušen pro vysoký rychlostní průměr. Posádka Jan Kopecký a Pavel Dresler dovedli svoji Fabii bez komplikací až do cíle a díky tomu mohou slavit hattrick. Druhý, a nakonec v cíli spokojený, skončil Václav Pech, který za Kopeckým zaostal o 51 vteřin. Snové a rozhodně nečekané 3. místo získal Vojtěch Štěpán. Jenom škoda, že tohoto skvělého pilota nevídáme na soutěžích příliš často. Velkou stíhací jízdou si dojel pro čtvrté místo Esapekka Lapii. Ten v poslední erzetě překonal Pavla Valouška, který špatně zvolil pneumatiky a hodně ztrácel.

Rally Bohemia 1

Rally Bohemia se vydařila ve všech směrech, velké a pestré množství posádek přilákalo k tratím mnoho diváků, kteří se rozhodně nemohli nudit.  Příštím podnikem bude legendární Barum Rally, která se opět pojede také v rámci Mistrovství Evropy a odehraje se na konci srpna v datu 28.8. – 30.8.2015

Celkové výsledky 42. Rally Bohemia 2015

1. Jan Kopecký – Pavel Dresler: Škoda Fabia R5                            1:20:33,0

2. Václav Pech – Petr Uhel: Mini Cooper S2000 1,6T                      + 51,0

3. Štěpán Vojtěch – Michal Ernst: Peugeot 206 WRC                      + 2:15,0

4. Esapekka Lappi – Janne Ferm: Škoda Fabia R5                          + 2:20,3

5. Pavel Valoušek – Veronika Havelková: Škoda Fabia S2000        + 2:24,5

6. Roman Odložilík – Martin Tureček: Ford Fiesta R5                       + 2:58,6

7. Martin Vlček – Jindřiška Žáková: Subaru Impreza WRC 06         + 3:27,2

8. Jan Černý – Petr Černohorský: Škoda Fabia S2000                   + 3:28,8

9. Jan Sýkora – Štěpán Palivec: Ford Fiesta R5                             + 3:42,3

10. Jan Jelínek – Petr Machů: Škoda Fabia S2000                          + 4:09,5

 

Celou fotogalerii najdete ZDE

Autor foto: Jan Vondra


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

Renáta Navrátilová: „Taky jsem si přála přibrat v těhotenství co nejméně. A oproti Alici nemám příšernou tchyni a mámu.“

renata navratilova 200Renátě Navrátilové před několika dny vyšla kniha Malý šikanista aneb Jak mámy přicházejí o iluze, a nejen o ní nám prozradila více v tomto rozhovoru.

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Karty bohyně Isis. Nechte přicházet odpovědi na své otázky

karty Isis perexChcete odpovědi na své otázky? Pokud milujete tajemství, opravdové hloubky, velmi poetické povídání a hlubokou moudrost egyptských bohů a pyramid, pak jsou tyto karty pro vás to pravé. Doslova si je dovedu představit ozářené sluncem ve...


Literatura

Vdovy to jednoduché nemají

Vdovam smutek neslusi 200Becky Aikmanová to tvrdí ve své knize, která nese příznačný název Vdovám smutek nesluší. Musím jí dát zapravdu. Na ovdovělé ženy je mnohdy pohlíženo s despektem a přísně hodnoceno jejich chování. Jen...

Divadlo

Divadelní hra „Spoutaný trávou“ zve děti i dospělé na originální loutky i stínohru

Spoutany travou 200Vyprávění nahého mnicha, císaře, generála a slona o životě, smrti i drobném hmyzu. Divadelní odpočinutí od světového chaosu s křehkými kovovými loutkami, zvuky a stíny. Již toto úvodní motto nastiňuje charakter divadelní hry „Spout...

Film

Kafarnaum – strhující výpověď o životě těch nejchudších v libanonském slumu

kafarnaum perexU soudu proti sobě stanou dvanáctiletý Zain a jeho rodiče. Je to netypická situace – chlapec totiž žaluje své rodiče za to, že ho zplodili. Za to, že mu dali život – život v bídě a nedostatku, plný utrpení.

...