Rockerka Ina Urbanová to roztočila na Náplavce

Rockerka Ina Urbanová to roztočila na Náplavce

ina perexNáplavka je v létě oblíbeným místem mnoha Pražanů i jedinců, kteří přijedou do hlavního města na výlet nebo na víkend. Na lodi Cargo Gallery, kotvící na smíchovské straně pražské Náplavky, nedávno koncertovala rocková zpěvačka Ina Urbanová s kapelou Ina Hany Bany. Svoji kamarádku přišla podpořit také herečka Michaela Kuklová s přítelem Josefem Wittnerem.

 


„S Míšou jsme dlouholeté kámošky, účinkovaly jsme spolu v Tajemství, muzikálu Daniela Landy. Máme rodinné domy blízko sebe, chodíme společně na houby, potkáváme kance a podobně,“ zasmála se Ina Urbanová, známá z muzikálů Hair a Jack Rozparovač či z filmu Kvaska. „Vždy, když jsme spolu, umíme se ohromně bavit a smát. Mám radost, že je Míša spokojená se svým partnerem Pepou. Je vidět, že je fakt zamilovaná, a jenom září jako slunce. To jí samozřejmě moc přeji. Konečně se mi podařilo vytáhnout ji na moje vystoupení, byť tentokrát výjimečně akustické,“dodala zpěvačka s tím, že Michaelu s Josefem vyzvala i k účinkování ve svém připravovaném videoklipu.

ina 1

Publikum, které dorazilo na koncert, bylo vesměs překvapeno, jak moderní podpalubí loď Cargo Gallery má. „Úplně jsem zapomněla na to, že jsem na lodi, vypadá to tady jako ve skvěle zařízeném klubu,“ nechala se slyšet jedna z fanynek. Zvuk byl rovněž skvělý, stejně tak atmosféra. Pódiovým hostem Iny Urbanové byla operní pěvkyně Lenka Jančíková – spojení rockového a klasického hlasu vyznělo velmi zajímavě. V „kotli“ pod pódiem nechyběl ani Leo Holan, kytarista skupiny Škwor, v jehož studio momentálně vzniká Inino nové CD.

ina 2

Kromě Michaely Kuklové přijala pozvání i Lucie Junková z neziskové organizace Galerie Silných Srdcí, jež během nouzového stavu – za pomoci Iny Urbanové, švadlenek a dalších dobrovolníků – zajišťovala zdarma roušky pro nejrůznější nemocnice a jiná zdravotnická zařízení. Na této charitativní činnosti se spolupodílel i spisovatel, moderátor a zpěvák Richard Sacher, jenž se taktéž dostavil na koncert skupiny Ina Hany Bany a vtipně ho uvedl. Zhruba po půlhodině ho Ina Urbanová nečekaně pozvala zpátky na pódium. „Richie, tady máš mikrofon a zazpívej nám něco, já si aspoň dám na chvíli pauzu,“ řekla a odběhla do zákulisí. Richard se nenechal zaskočit a po rychlé domluvě s kytaristou naživo zazpíval píseň od Elvise Presleyho. Po svém koncertě Ina přenechala pódium kapele Růžová budoucnost, složené ze samých doktorů.

Foto – Michal Touš


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Kapelník Fleretu: „Když s námi zpívá 25-tisícový dav, kam se na nás hrabou Alexandrovci.“

fleret zdenek hrachovyFolková skupina Fleret, která nedá dopustit na valašskou krajinu, je populární nejen na Moravě. Jejím velmi důležitým článkem byla „královna lidové písně“ Jarmila Šuláková. Nejen o ní si s námi povídal kap...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Podivuhodné příběhy z Atlantidy: Fantomos a spravedlivý trest

atlantida 200Podivuhodné příběhy z Atlantidy mají podtitul Multikniha pro chytré dospělé a jejich děti. Jedná se o originální knihu plnou emocí, napětí i sdělné moudrosti. Ve spolupráci s jejím autorem Zdeňkem Dvořákem vám ...


Literatura

Když YouTube pohltí celý váš život

pribehum o lasce 200Kniha Příběhům o lásce věřit zakázáno, která vyšla v nakladatelství Švarc a Šulc, má v anotaci hlášku Láska za časů YouTube. Této sociální sítě si v ní užijete do sytosti!

 

...

Divadlo

Balet Luskáčik okúzlil návštevníkov

lusk 200V Dome umenia v Piešťanoch sa 22. novembra predstavil hrou Luskáčik Svetoznámy Kyjevský City balet v  hudobnom podaní Piotra Iľjiča Čajkovskija.

...

Film

Na co jít na Mezipatrech - osobní tipy ředitele

mezipatraUmělecký ředitel Mezipater Aleš Rumpel dává osobní tipy na filmy, které budou promítány v rámci 13. ročníku filmového festivalu Mezipatra, který začíná ve čtvrtek 8. listopadu v Praze.

...