Desiaty ročník Cibula festu zakončil Alphaville
Banner

Desiaty ročník Cibula festu zakončil Alphaville

AL 5V priestoroch Holíčskeho letiska sa konal od 19. do 22. júla desiaty ročník Cibula Festu. Predstavilo sa na ňom viacero významných interpretov rôznych štýlov. Jedným z najvýznamnejších interprétov je legendárna nemecká synthpopová skupina Alphaville, ktorá je na festivale po druhý raz.

 

AL 1

Fanúšikovia sa na ich vystúpenie tešili. Spevák Marian Gold sa však necítil zdravotne najlepšie, ale aj tak predviedol na pódium takú show, ako sa na hviezdu patrí. „Bolo to neskutočné, publikum bolo také nadšené. Je príjemné vnímať vzájomné prepojenie s nimi. Viete, vzájomná komunikácia s publikom neustále rastie a rastie. Je úžasné cítiť, že to čo do toho vložíme, nám vracajú späť. Bol to krásny nočný koncert. Je veľmi dôležité, čo si myslíte, pretože sa to už nezopakuje. Vidím tú atmosféru. Cítim ju. Každá šou je úplne iná. Na stage nikdy neviete, čo sa stane,“ hovorí s nadšením a plný energie líder skupiny Marian Gold.

AL 4

Z predchádzajúcemu koncertu v roku 2014 na Cibulafeste si najlepšie spomína na ubytovanie, keďže medzi tým prešlo veľa času a hrali na rôznych miestach v Európe a v štátoch. „Pamätám si, že sme ubytovaní v tom istom hoteli. Pred vstupom je modrá socha. To je všetko na čo si pamätám z predchádzajúce koncertovania. Teraz sme prišli sem a na druhý deň sme v Českej republike a končíme v Nemecku. Môžem však povedať, že súčasný festival je veľmi dobrý a dobre zorganizovaný. Dokonca aj po technickej stránke je veľmi kvalitný a je na najlepšie ceste stať sa profesionálnym festivalom,“ uzavrel Marian Gold.

AL 3

Skupina Alphaville sa preslávila piesňami ako Big In Japan, Forever Young alebo Sounds Like a Melody. Do roku 2010 predala viac ako šesť miliónov albumov. Jej lídrom je Marian Gold a skupinu založil spolu s Bernhardom LloydFrankom Mertensom. Po tom čo ju Mertens opustil, nahradil ho Rick Echolette.

AL 2

www.cibulafest.eu/sk

Foto: autorka článku


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Jan Kaláb: „Na trojrozměrném graffiti i na sochách vůbec je nejdůležitější, aby byly pohledové ze všech stran. Jinými slovy, aby nevypadaly dobře jen z jednoho úhlu.“

jan kalab 200Přinášíme vám rozhovor s magistrem umění Janem Kalábem, kterého můžete znát také pod přezdívkami Splesh, Point či Cakes. Věnuje se graffiti, street artu a také velkoplošným obrazům ve městech. Taková díla můžete vidět napříkl...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

HC Bílí tygři Liberec – Extraliga, Bílí tygři na ledě i v ZOO

bili tygri 200V liberecké Tipsport areně se ve čtvrtek 3.1.2013 v 18:10 hodin rozduní mantinely a do ledu se zařízne ostří hokejových bruslí. V extraligovém zápasu se utkají hokejisté HC BÍLÍ TYGŘI a HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE

Z archivu...


Literatura

PS: Pozor na depresi! Silný příběh o smrti partnera a trnité cestě jeho ženy zpět do života

ps miiluji te200Považuji se za emočně stabilního člověka, ale na straně 34 jsem si uvědomila, že je to už potřetí, co při této knize roním slzy.

...

Divadlo

Doma u Hitlerů: Historky z kuchyně

doma u hitlera 200V rámci dvacátého ročníku divadelního festivalu Setkání Stretnutie přijelo do Zlína Štátne divadlo Košice s hrou Doma u Hitlerů: Historky z kuchyně. Tu speciálně pro Košice a vlastně celý slovenský stát upravil Arnošt Goldflam. Prem...

Film

Gladiátor je taky sportovec

200filmFilm Gladiátor (2000) byl ve své době jedním z nejlepších filmů vůbec. Více než dvouhodinové drama, které kombinuje zručné švihání mečem a citové vydírání, je výsledkem nejenom značné filmové evoluce, ale taky té společenské. Russell Crowe v něm totiž...