Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů
Kultura21.cz

Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů

TarotZemité barvy na kartách, zelená příroda a výjevy, které souzní s lidskou duší na hlubokých, dávno zapomenutých úrovních, mohou zaujmout nejen každého, kdo má rád druidské a wicca tradice, ale také člověka s touhou po rovnováze v životě. Možná je právě na této karetní sadě více vidět, jak je život v každé své chvíli jiný a zároveň jeho základy a zákonitosti zůstávají neměnné. Jak se přeléváme v tom barevném světě pozemského žití, které má stále stejnou dynamiku, jen někdy je tu důraz na něco jiného.

Snad proto mne u těchto výkladů často napadalo, že nemá smysl hledat něco platného vždy a všude, ale vždy se učit v životě to, z čeho nás život zkouší. Jiné věci to jsou ve dvaceti, jiné pro mladou maminku, jiné pro ženu vstupující do středního věku. Jiné zákonitosti platí pro muže, jiné pro ženu. Asi tušíte, kam narážím?

Ať si v těchto kartách vyložíte nebo vytáhnete cokoliv, je to obraz toho, co žijete nyní. Co cítíte nyní – a inspirace k úvahám, jak k tomu všemu přistoupit co nejklidněji, nejpraktičtěji a vyplout z toho na jedničku. Dost často mi také karty ukazovaly silné stránky, které jsem naprosto upozadila nebo základní cihly svého života, na které jsem dávno zapomněla.

Klasické výklady karet, ale i mapa života

Knížka je koncipována tak, že vám poskytne dostatek informací pro klasické „věštecké výklady“, ale také pro vlastní hloubání, sebepoznání a skládání své vlastní mapy života. Informace u karty vám naznačí dobré zprávy z rodiny nebo sňatek, ale různorodost výkladů každé vám dá vybrat. Princezna pentaklů tak třeba je tou dobrou zprávou z rodiny, stejně jako ponouknutím k tomu, abyste vzali své tvůrčí projekty a snažili se je někam dovést. Výtečně se také autoři zabývají opačnými významy, což je pro pochopení celkového pojetí karty důležité. Karta je jako mince, má dvě strany – a například dobrosrdečnost snadno přejde do vyčerpání, ale i odpočinek po vyčerpání může přejít do letargie nebo lenosti.

Porozumění nejen výkladům a tarotům, ale i cyklu roku, živlům a archetypům lidí, situací, ale i životním dymanikám. Rozhodně se před námi otvírá úchvatný svět.

A ilustrace? Jemně strašidelné, ale hluboké, zelené, zavádějící nás do historie a sem tam se zdá, že vyjadřují situace, jež jsou nesmírně dynamické, jen se na obrázku pohnout…

Tarot Magie Druidů

O autorech:

Phillip a Stephanie Carr-Gomm byli zasvěceni do tradice Druidů i Wicca a zastávají funkci předsedy a písaře Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Phillip je sám autorem mnoha knih s touto tématikou, Stephanie je vystudovaná umělkyně, pracovala v opeře a nyní spolu s manželem tvoří vzdělávací programy, karty, knihy.

Will Worthington je Pendragonem Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Posledních třicet let pracoval jako ilustrátor a jeho práce odráží zájem o artušovskou dobu, ilustroval několik knih a tyto karty.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2021


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

„Zazpíváme na podporu léčby rakoviny, pomůžete?“ ptá se Hynek Tomm

Koncert200Hynka Tomma zná veřejnost jako romantického tenora s láskou k hudbě a zpěvu. Teď ale nosí v srdci bolest z odchodu milované maminky. Slávu utlumila ztráta, ale život musí jít dál. Hynek se rozhodl pomáhat lidem, kteří trpí nemocí, která mu sebrala ...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Krasopsaní není žádná věda

krasopsani perexMožná jste na Youtube nebo Instagramu narazili na videa, kde lidi opravdu nádherně psali. A možná vás napadlo, že to zkusíte taky. Vždyť na tom přece nic není – stačí vzít pero a papír… Jenže co když vaše písmo vůbec nevypadá jako to...

Z archivu...


Literatura

Svět Percyho Jacksona

200littMilovníci fantasy a příběhů s netradičními zvraty i postavami si nyní mohou opět přijít na své. Vydavatelství Fragment se totiž rozhodlo k příležitosti nedávno do kin uvedeného druhého filmu s názvem Percy Jackson: Moře nestvůr zaměřit na celou sérii P...

Divadlo

Blood, Tears and Gold

blood tears and gold200Druhý únorový víkend byl pro experimentální prostor NoD ve znamení premiéry velice očekávaného projektu Blood, Tears and Gold. Autorská prvotina studenta scénografie pražského DAMU J...

Film

Letošní EKOFILM s projekcemi stále počítá, doprovodný program se bude streamovat

ekofilm 200Fanoušci environmentálního filmového festivalu EKOFILM se mohou začít připravovat na svůj filmový svátek. Plánované projekce v sálech za zvýšených hygienických opatření proběhnou a doprovodný program se přesouvá do online prostoru. Streamovat se b...