Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů
Banner

Philip a Stephanie Carr-Gomm: Tarot – Magie Druidů

TarotZemité barvy na kartách, zelená příroda a výjevy, které souzní s lidskou duší na hlubokých, dávno zapomenutých úrovních, mohou zaujmout nejen každého, kdo má rád druidské a wicca tradice, ale také člověka s touhou po rovnováze v životě. Možná je právě na této karetní sadě více vidět, jak je život v každé své chvíli jiný a zároveň jeho základy a zákonitosti zůstávají neměnné. Jak se přeléváme v tom barevném světě pozemského žití, které má stále stejnou dynamiku, jen někdy je tu důraz na něco jiného.

Snad proto mne u těchto výkladů často napadalo, že nemá smysl hledat něco platného vždy a všude, ale vždy se učit v životě to, z čeho nás život zkouší. Jiné věci to jsou ve dvaceti, jiné pro mladou maminku, jiné pro ženu vstupující do středního věku. Jiné zákonitosti platí pro muže, jiné pro ženu. Asi tušíte, kam narážím?

Ať si v těchto kartách vyložíte nebo vytáhnete cokoliv, je to obraz toho, co žijete nyní. Co cítíte nyní – a inspirace k úvahám, jak k tomu všemu přistoupit co nejklidněji, nejpraktičtěji a vyplout z toho na jedničku. Dost často mi také karty ukazovaly silné stránky, které jsem naprosto upozadila nebo základní cihly svého života, na které jsem dávno zapomněla.

Klasické výklady karet, ale i mapa života

Knížka je koncipována tak, že vám poskytne dostatek informací pro klasické „věštecké výklady“, ale také pro vlastní hloubání, sebepoznání a skládání své vlastní mapy života. Informace u karty vám naznačí dobré zprávy z rodiny nebo sňatek, ale různorodost výkladů každé vám dá vybrat. Princezna pentaklů tak třeba je tou dobrou zprávou z rodiny, stejně jako ponouknutím k tomu, abyste vzali své tvůrčí projekty a snažili se je někam dovést. Výtečně se také autoři zabývají opačnými významy, což je pro pochopení celkového pojetí karty důležité. Karta je jako mince, má dvě strany – a například dobrosrdečnost snadno přejde do vyčerpání, ale i odpočinek po vyčerpání může přejít do letargie nebo lenosti.

Porozumění nejen výkladům a tarotům, ale i cyklu roku, živlům a archetypům lidí, situací, ale i životním dymanikám. Rozhodně se před námi otvírá úchvatný svět.

A ilustrace? Jemně strašidelné, ale hluboké, zelené, zavádějící nás do historie a sem tam se zdá, že vyjadřují situace, jež jsou nesmírně dynamické, jen se na obrázku pohnout…

Tarot Magie Druidů

O autorech:

Phillip a Stephanie Carr-Gomm byli zasvěceni do tradice Druidů i Wicca a zastávají funkci předsedy a písaře Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Phillip je sám autorem mnoha knih s touto tématikou, Stephanie je vystudovaná umělkyně, pracovala v opeře a nyní spolu s manželem tvoří vzdělávací programy, karty, knihy.

Will Worthington je Pendragonem Řádu Bardů, Věštců a Druidů. Posledních třicet let pracoval jako ilustrátor a jeho práce odráží zájem o artušovskou dobu, ilustroval několik knih a tyto karty.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2021


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Herec Zbigniew Kalina: „Když vidím zajímavý styl chůze, okamžitě si ji na chodníku zkouším…“

200rozPozvání k rozhovoru přijal herec Zbigniew Kalina, jehož divadelním domovem jsou Městská divadla pražská. Právě v nich jej brzy čeká role Lorda Basingstoka v komedii A voda stoupá. Zbigniew se může pyšnit například Cenou Thálie pro mladého činoherce do 33...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Kultura v bytě: i reklamní předměty vám ho mohou dozdobit…

byt 200Ač tomu nemusíte věřit, domov vám mohou zútulnit i reklamní předměty – musí být ale praktické, funkční a vkusné. Nejlépe takové, aby logo nebylo vidět na první pohled. Jak na to, radí paní Martina, která má dlouholetou praxi s výrobou reklamních a dárkov...

Z archivu...


Literatura

Ve světě zločinu Nic není svaté

lehane200Po dlouhém napínání nám nakladatelství Epocha udělilo předčasně vánoční dárek v podobě třetí detektivní knihy o dvojici Kenzie a Gennarová. Chcete-li si oddechnout od severských krimi, ale zároveň se odmítáte zříci strhujícího příběhu, sympatických...

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...