Vyplatí se ve světě obchodu tahat za provázky, jako to dělá lord Varys nebo Malíček?

Vyplatí se ve světě obchodu tahat za provázky, jako to dělá lord Varys nebo Malíček?

Tisk

got 200Hra o trůny je obrovským fenoménem posledních let, kdy knižní příběhy dostaly televizní podobu. Dotýká se i těch, kteří seriál nesledují, protože nadšenců je všude okolo spousta. I já jsem nakonec podlehla a konečně rozumím tomu, odkud vane ta všudypřítomná přicházející zima.

 

Nedávno jsme představovali knižní kuchařku, která je inspirovaná popisy v knihách George R. R. Martina, dnes tu pro změnu máme publikaci, která na příkladu postav a vztahů v seriálu popisuje obchodní a pracovní vztahy. Pokud příběh vůbec neznáte, asi se v příkladech poměrně rychle ztratíte a nebudete tomu ani za mák rozumět.
Kniha je rozdělená do třiceti krátkých kapitol, které vystihují určitý rys chování v obchodním a pracovním světě a každá z nich je uvedena konkrétním citátem z Hry o trůny vystihujícím popisovaný jev. Autoři například připomínají, že city do obchodu nepatří (že Jone Sněhu a Ygritte), jak je nutná delegace a dodržení daného slova, nebo jak jít správně na networking.
Petyr Baelish: „Takhle to umím, takový jsem, a jenom když si připustíme, jací jsme, můžeme dostat to, co chceme.“
Bylo by naivní myslet si, že byste se díky této útlé knížky stali obchodními magnáty, ale určitě slouží pro ty, co už jsou v pracovním běhu jako připomenutí důležitých zásad, a pro úplné nováčky jako startovací můstek se zásadními informacemi o tom, na co je třeba si dávat pozor a co mít na paměti. Příklady nejsou ale uvedeny pouze na příběhu událostí ze Hry o trůny, ale i z běžných a současných podniků.
Zaznamenala jsem ale jednu nesrovnalost – Bran se v této knize objevuje jako nejmladší syn Neda Starka – ale jak víme, jeho nejmladším synem je Rickon.
Publikace je napsaná velmi čtivou formou, autoři vše vyjadřují dost jasně a přímočaře bez zbytečné omáčky. Jedná se opět o zajímavý nápad, jak přemýšlet o světově známém příběhu a fanoušci dostanou do sbírky další netradiční upomínku.

got

Recenze na kuchařku inspirovanou seriálem najdete zde: http://kultura21.cz/ostatni/14390-hra-o-truny-kucharka
Hra o trůny ve světě podnikání
Autor: Rebecca Clare a Tim Phillips
Žánr: ekonomická literatura
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2016
Počet stran: 136
Hodnocení: 85 %
Zdroj foto: http://www.kosmas.cz/
http://www.knihyomega.cz/eshop-hra-o-truny-ve-svete-podnikani.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Veronika Pobořilová: „Zaskáčete si v těsné blízkosti interpretů v jedoucím trolejbuse! To přece chcete někdy vyprávět svým dětem!“

Poborilova 200Ve středu 15. dubna proběhne 6. ročník netradičního hudebního festivalu Busfest, který se odehrává na palubě jedoucích zlínských trolejbusů. Centrum veškerého dění bude klasicky situováno na točně u Sportovní haly, kde odpoledne vypukne boha...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Drsně, vegansky a po mexicku
vegan 1Veganských kuchařek je na českém trhu stále víc a víc. A to je dobře, protože každý má možnost si vybrat svého oblíbence. Ať už je vegan, nebo chce ve svém životním stylu udělat alespoň pár změn. Blogerská dvojice Thug Kitchen tak dlouho experimentov...

Z archivu...


Literatura

Olivia Dupin: Bez lepku a chutně

bez 200Anotace této knihy slibuje přirozené vaření bez lepku, při kterém můžeme zapomenout na předražené pytlíčky bezlepkové mouky nebo hotové pečivo. Kniha mne zaujala zejména ze dvou důvodů: První byl naprosto ucelené shrnutí informací o celiakii. Kde všude...

Divadlo

Prosincové pražské divadelní události

divadelni tipyAneb přehled toho, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co zaujalo redakci K21 a kam se vypravit zahnat předvánoční stres. Tipy na premiéry i zajímavé akce týkající se divadelního světa. Necháte se nalákat?

...

Film

Dokument NOVÁ ŠICHTA má šanci získat „evropského Oscara“

nova sichta 200Snímek Jindřicha Andrše o horníkovi, který se rekvalifikuje na programátora, pokračuje v úspěšném festivalovém tažení. Čerstvě se dostal do širšího výběru na Nejlepší evropský dokument roku, který vyhlašuje Evropská filmová akademie (EFA)...