Vyplatí se ve světě obchodu tahat za provázky, jako to dělá lord Varys nebo Malíček?

Vyplatí se ve světě obchodu tahat za provázky, jako to dělá lord Varys nebo Malíček?

Tisk

got 200Hra o trůny je obrovským fenoménem posledních let, kdy knižní příběhy dostaly televizní podobu. Dotýká se i těch, kteří seriál nesledují, protože nadšenců je všude okolo spousta. I já jsem nakonec podlehla a konečně rozumím tomu, odkud vane ta všudypřítomná přicházející zima.

 

Nedávno jsme představovali knižní kuchařku, která je inspirovaná popisy v knihách George R. R. Martina, dnes tu pro změnu máme publikaci, která na příkladu postav a vztahů v seriálu popisuje obchodní a pracovní vztahy. Pokud příběh vůbec neznáte, asi se v příkladech poměrně rychle ztratíte a nebudete tomu ani za mák rozumět.
Kniha je rozdělená do třiceti krátkých kapitol, které vystihují určitý rys chování v obchodním a pracovním světě a každá z nich je uvedena konkrétním citátem z Hry o trůny vystihujícím popisovaný jev. Autoři například připomínají, že city do obchodu nepatří (že Jone Sněhu a Ygritte), jak je nutná delegace a dodržení daného slova, nebo jak jít správně na networking.
Petyr Baelish: „Takhle to umím, takový jsem, a jenom když si připustíme, jací jsme, můžeme dostat to, co chceme.“
Bylo by naivní myslet si, že byste se díky této útlé knížky stali obchodními magnáty, ale určitě slouží pro ty, co už jsou v pracovním běhu jako připomenutí důležitých zásad, a pro úplné nováčky jako startovací můstek se zásadními informacemi o tom, na co je třeba si dávat pozor a co mít na paměti. Příklady nejsou ale uvedeny pouze na příběhu událostí ze Hry o trůny, ale i z běžných a současných podniků.
Zaznamenala jsem ale jednu nesrovnalost – Bran se v této knize objevuje jako nejmladší syn Neda Starka – ale jak víme, jeho nejmladším synem je Rickon.
Publikace je napsaná velmi čtivou formou, autoři vše vyjadřují dost jasně a přímočaře bez zbytečné omáčky. Jedná se opět o zajímavý nápad, jak přemýšlet o světově známém příběhu a fanoušci dostanou do sbírky další netradiční upomínku.

got

Recenze na kuchařku inspirovanou seriálem najdete zde: http://kultura21.cz/ostatni/14390-hra-o-truny-kucharka
Hra o trůny ve světě podnikání
Autor: Rebecca Clare a Tim Phillips
Žánr: ekonomická literatura
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2016
Počet stran: 136
Hodnocení: 85 %
Zdroj foto: http://www.kosmas.cz/
http://www.knihyomega.cz/eshop-hra-o-truny-ve-svete-podnikani.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Tapír

  • Tapír č. 3/2024
    Je tady číslo třetí. A na co se můžete těšit v tomto vydání? Jako obvykle v něm narazíte na hromadu...
  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Transformace Daniela Landy. Kouzelník Žito maluje čáry a věci se dějí.

LandaZpěvák, skladatel, scénárista, producent... Daniel Landa je navenek úspěšným mužem, v jehož práci se snoubí mnoho uměleckých profesí tvořících harmonický celek. Výsledkem je spousta písničkových hitů, několik ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Nevíte co se silonkami? Vytvořte si z nich květy

silonkove kvety200Uklízeli jste skříň a našli silonky s puštěným okem, které už nikdo nespraví? Možná přemýšlíte, jestli by se nedaly ještě nějak využít? Tady je můj tip nejen na jejich využití, ale také na příjemný tvořivý večer. Udělejte si s...


Literatura

Dobrodružné setkání s duchem Japonska

S Japonskem v srdci perexJaponsko je bezpochyby zajímavá země. Jaká ale je ve skutečnosti? To vám prozradí Martin Vačkář, japanolog, překladatel a tlumočník z japonštiny a publicista, který je autorem knihy S Japonskem v srdci.

Divadlo

Divadlo LETÍ uvede novou hru Davida Jařaba. Doprovodí ji originální hudba Katarzie

Autor200Nastávající divadelní sezónu Divadlo LETÍ odstartuje světovou premiérou hry Davida Jařaba Autor. Uznávaný režisér, scénárista a dramatik napsal svůj nejnovější text přímo pro Divadlo LETÍ. Hru, která si do poslední chvíle pohrává s očekáváním diváka, režír...

Film

Nebezpečné pokušení může přepadnout každého


nebezpecnepok0Film Nebezpečné pokušení (2015) je spíš taková tradiční inscenace o tom, co se může stát, když venku prší a všude je spousta rozdělané práce. Povinnosti, starosti o rodinu a majetek, šťastné manželství, ale jakoby tady něco chybělo.