Kultura v bytě: i reklamní předměty vám ho mohou dozdobit…

Kultura v bytě: i reklamní předměty vám ho mohou dozdobit…

Tisk

byt 200Ač tomu nemusíte věřit, domov vám mohou zútulnit i reklamní předměty – musí být ale praktické, funkční a vkusné. Nejlépe takové, aby logo nebylo vidět na první pohled. Jak na to, radí paní Martina, která má dlouholetou praxi s výrobou reklamních a dárkových předmětů.


Dozdobený polštářek
„Jako doplněk bytu není vhodný polštářek s obrovským logem. Lépe vypadá, když jakékoli reklamní předměty mají i nějakou výtvarnou hodnotu. Polštářek bych vyrobila s tematickým obrázkem k produktu, který je propagován, případně jen ve firemní barvě, a logo, které má výrobek dozdobit, nikoli rozbít, bych všila do švu jako decentní textilní všivku,“ říká Martina Kaňková, která vlastní malou reklamní agenturu a zároveň butik.

byt1

Vzkazy křídou na hrnečku
Pěkné podle jejích slov mohou být i reklamní hrnečky. „Opět ale nikoli s velkým logem, takové rovnou otočím na plot, jsou bez jakékoli kreativity. Hezké jsou hrnečky s ouškem ve firemní barvě. Logo lze vlisovat nebo natisknout na dno hrnku. Když člověk dopije, vidí ho, ale neruší ho,“ Popřípadě lze vymyslet potisk hrnku, který firmu nebo propagovaný produkt připomíná, ale přímo logo neobsahuje. V bytě jistě najdou své místo i hrnečky, na které lze psát křídou – k snídani si na ně můžete psát vzkazy…

byt2

Sada zástěr i chňapek
Hodně reklamních předmětů může najít místo v kuchyni. „Oblíbené jsou chňapky nebo zástěry, prostírání…, protože vaření je dnes velká móda. I tam lze použít kreativní potisk a logo naaplikovat na nášivce,“ říká Martina. V kuchyni může být vystavena třeba i celá sada zástěr a chňapky, prostírání i utěrky s reklamními motivy.

byt3

Nože, prkýnko, odměrka na špagety
Vždy je dobré, když má reklamní předmět i svůj příběh – pekárna může rozdávat třeba kuchyňský nůž, s kterým lze krájet chleba nebo prkénko s vylaserovaným logem. Pěknou reklamní upomínkou je třeba sada nožů na sýr. Je ovšem nutné, aby nůž nepraskl, jakmile jej vezmete do ruky. „To je pak pro firmu ostuda,“ podotýká Martina. Praktické je prkýnko, originální a zároveň užitečná je například odměrka na špagety, miska na salát.

byt4

Deštníky na tyči na záclony
V předsíni je hezké vystavit si reklamní deštníky. Martina to vyřešila následovně: „Deštníky jsem zavěsila na dřevěnou tyč na záclony s rustikálními konci, tyč je zavěšena u stropu a už na ní není záclona. Navlékla jsem na ni i koše a keramický zvoneček. I takové reklamní dárky můžete dostat, jako dekorace byt oživí.“ Koš má textilní výplň, kde je spousta místa na umístění loga firmy nebo propagovaného produktu.

byt5

„Nevytelená“ deka
Pěkným reklamním předmětem bývají deky. I u nich platí to, co u polštářů nebo zástěr – logo jen na nášivce. Anebo může být vyšité přímo na nich. Deku můžete mít přehozenou přes sedačku i se do ní zabalit. Takový reklamní dárek jako by spadl přímo z nebe. „Je dobré, když deka je kvalitní, aby se nerozpadala,“ směje se Martina.

byt6

Možností je mnoho
Psací stůl vám mohou vyzdobit další reklamní předměty: vějíře, fixy, krabička, která, když se otevře, je z ní stojánek na stůl, lepítka, kalkulačky, sada tašek pro recyklaci odpadu… Na stůl se hodí karafa, svíčky, na zeď hodiny. Praktické jsou chladicí tašky na víno nebo větrové bonbóny v kulaté krabičce, která pak může sloužit jako dózička na léky nebo jako šperkovnice. Do každého bytu se hodí i otvírák na víno nebo pivo. Možností je opravdu mnoho. „Pokud je vyroben hezký reklamní předmět, zákazník má větší chuť nakupovat propagované zboží a zařizovat si jím byt,“ uzavírá Martina.

byt7

Zdroj foto: katalog cool 2016 (8x)
etsy.com
craft.ideas2live4.com


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Zdenka Chocholoušová: Pigy je pro nejmenší děti opravdovým parťákem

chocho200Zdenko, vítám vás u našeho rozhovoru. Jste duchovní matkou prasátka Pigyho. Co bylo impulsem k jeho vzniku?

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Para headlinerom na bratislavskom majálese

para sk perexTohtoročný majáles je opäť zameraný najmä na hudobnú scénu, aj keď ponúka divadelný zážitok a množstvo diskusií. Prvý deň majálesu pripadol na štvrtok a predstavili sa na ňom nové skupiny ako Archívny chlapec, ...

Z archivu...


Literatura

Kniha Turbulence ukazuje různé perspektivy

 

szalayNakladatelství Akropolis přichází s novinkou nazvanou Turbulence - od úspěšného britského spisovatele Davida Szalaye, který již za svá díla získal řadu ocenění a právem se řadí mezi uznávané britské autory.

...

Divadlo

BALETNÍ KARAFIÁTOVI BROUČCI V ÚSTÍ NAD LABEM

Broucci plakat 200Po 13 letech se v Severočeském divadle v Ústí nad Labem představili v premiéře 6.10 2013 v 15 hodin Karafiátovi Broučci. Pohádkový příběh o lásce, pochopení i naději napsal Jan Karafiát (1846-1929) v...

Film

9. ročník středoevropského festivalu 3KinoFest již za necelý měsíc

3Kinofest perexCentrum Prahy láká na světové filmové premiéry, filmy nominované na Oscara a výjimečné debuty středoevropské kinematografie. Slavnostní odhalení nově objeveného obrazu Tamary Lempické se také odehraje ve světové premiéře. Secesní pasáž ve Vo...