Anita Blakeová popatnácté – Harlekýn
Kultura21.cz

Anita Blakeová popatnácté – Harlekýn

Harlekyn perexHarlekýn, to slovo se svůdně převaluje po jazyku a přímo evokuje cosi neuchopitelného, až erotického. A přece, název této knihy má mnohem blíž k násilí, než erotice. Nevěříte? Čtěte směle dál!

 

 

 

Americká autorka Laurell K. Hamiltonová (*1963) získala slávu především svou sérií o oživovatelce zombií a popravčí upírů Anitě Blakeové a o soukromém očku s nadpřirozenou krví Merry Gentryové.

V tomto díle se neřeší oficiální policejní případ Místního oddělení pro supernaturální trestné činy, ale přesto se dočkáme akce, napětí a násilí. A taky několika oblíbených postav, které jsme nějakou dobu neviděli. Po několika dílech, ve kterých hrála prim erotika a sex, tak konečně dostává prostor stará dobrá akce. Anita, upíří vládce Saint Louis Jean-Claude a celá jejich mocenská základna musí čelit hrozbě největší – harlekýnům, tedy něčemu na způsob upíří policie. Dokonce i mocní upíři se jich tak bojí, že ani nevyslovují jejich jméno.

Akce a napětí knížce nechybí a to je jen dobře. Anita nemusí pořád dokola řešit jen to, s kterým ze svých šesti partnerů se vyspí. Co mě ale rozlaďovalo, to byly nekonečné malicherné mocenské šarvátky a půtky ze žárlivosti. Začíná to být ohrané a únavné. Posteskla si nad tím sama Anita: Jak je možné, že uprostřed každé krize musím chlácholit něčí emoce?

Co se mi vždy líbilo na této sérii, je humor hlavní hrdinky a její osobnost jako taková. Bez šatů dokážu žít, ale skutečnost, že jsem vedle nechala pistoli, jasně říká, jak moc mě Richard ovlivňuje. S každým dílem se mění, dospívá a jde to vidět. Kdysi by skutečnost, že vidím Edwarda vedle své postele, znamenala, že mě přišel zabít. Teď to znamená, že jsem v bezpečí. Někdy myšlenky v knize obsažené donutí člověka zamyslet se nad sebou samým. „Na jiných nejvíc nenávidíš to, co se ti nelíbí na sobě.“ Občas až moc řeší sexuální stránku věci, ale to už k tomu prostě patří. Upřímně, myslela jsem si, že jeho terapeutka bude na mojí straně, ale BDSM se už nepovažuje za nemoc. Je to jednoduše jen alternativní životní stylů. Do háje.

Harlekýn je povinností pro všechny fanouškům autorky série o Anitě Blakeové. Nechybí napětí, tajemno a řešení mezilidských vztahů je zde až přehršle. Takže odpočinkové a svižné čtení pro ženské pokolení.

Harlekyn

Název: Harlekýn
Autor: Laurell K. Hamiltonová
Žánr: paranormální romance, urban fantasy
Nakladatelství: Epocha
Rok vydání: 2014, vázané
Počet stran: 416
Hodnocení: 90%

www.epocha.cz
www.epocha.cz/detailknihy.php?id=631

( 1 hlas )


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

BluEye: „Důležité je jít proti proudu a odlišit se“

blueye 200Skromný a sympatický mladík, který je znám i za hranicemi naší malé země, avšak na ulici byste ho přehlédli, protože mnohdy třeba ani nevíte, že jste slyšeli nějaký track zrovna od něj – to je BluEye, ostravský trancový DJ a producent, který na scé...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Freddie Mercury žil na plné pecky, nestřídmost a dekadence byly součástí jeho života

freddie mercury200Sedmdesáté narozeniny by 5. září oslavil Freddie Mercury, tvář a hlas legendární britské skupiny Queen. Nezkrotný bouřlivák, ale také Bohem nadaný zpěvák a hudebník se však dožil pouhých pětačtyřiceti let. Nestřídmost a dekadence byly...


Literatura

František Kotleta fanouškům (nejen) scifi předkládá novinku ze světa Bratrstva krve

Kotleta Vlci 200Nakladatelství Epocha stihlo před koncem roku vydat mnohými českými fanoušky scifi ságy Bratrstvo krve očekávanou novinku Vlci, která je se světem slovanských upírů značně provázaná. Jaké bylo však překvapení, že tato novela není pokra...

Divadlo

Peter Gábor režíruje v Česku i Slovensku, ale představil se i na scéně Théâtre Moliére v Paříži

peter gabor perexKrásných sedmapadesát let oslavil koncem října renomovaný režisér Peter Gábor. Řadu let sklízí úspěchy na divadelních scénách v Česku i Slovensku, ale objevil se také jako herec se objevil v několika filmech a seriálech. Působil j...

Film

Lurdy: místo, kde se ještě věří na zázraky
ImageS více než dvouletým odstupem od svého prvního uvedení přichází v těchto dnech do našich kin snímek Lurdy rakouské režisérky Jessiky Hausner. Film byl promítán mimo jiné v rámci festivalů v Karlových Varech, Rotte...