Zjistěte, čím se můžete v životě inspirovat u racka

Zjistěte, čím se můžete v životě inspirovat u racka

Tisk

udelej to jako racek200V nakladatelství Kazda vyšla kniha s provokativním názvem Udělej to jako racek Vy… se na to! A podtitulem Jak jsem (téměř) přestala být milá. Autorkou je Němka Lea Blumentalová.

 

 

 

Obálka vychází z originálu – jen je vulgarismus nahrazen třemi tečkami. Jinak je však na růžovém podkladu znázorněn právě racek a nápadité jsou drobné bílé fleky na celém přebalu.

Kniha začíná předmluvou o tom, proč existují lidé, kteří nesnášejí konflikty a následuje celkem 11 kapitol. Ty kromě příběhu vypravěčky a jejích útrap obsahují také nejrůznější praktická cvičení pro ty, kteří by se stejně jako Lea chtěli změnit.

V dodatku čtenáři najdou autorčino poděkování, poznámky, a především slovníček obsahující vysvětlení některých odborných výrazů a jevů zmíněných v rámci příběhu. To mi osobně přišlo hodně zajímavé a ráda jsem se v tomto směru vzdělala. Znáte například Obelixův efekt nebo syndrom Mony Lisy?

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Seznamte se s Leou, která téměř přestala být milá

Lea je člověk, který se nerad hádá, má ráda harmonii a špatně se jí chápe, že to někdo (jako například její partner) má jinak. Popisuje různé situace z práce i z běžného života, jako jsou například neshody se sousedkou a podobně. Spoustu důležitých věcí si Lea uvědomuje v rámci sportování s kamarádkou psycholožkou Tinou a výsledkem je, že se změní, stává se více sama sebou, a hlavně si nenechává vše líbit.

Udělej to jako racek. Vy… se na to! je malá knížečka, kterou dokážete přečíst za jedno odpoledne. Pro mě osobně byla zajímavá, ale že bych kvůli ní měnila nějaké své zvyklosti se úplně říct nedá. Líbilo se mi však, jak je napsaná, autorka byla dobrou vypravěčkou a ocenila jsem také nápadité názvy kapitol jako například „Napojení na sebe: Můžeš dostat holku ze Spice Girls – ale Spice Girl z holky nikdy nedostaneš“. Záleží však jen na vás, co si z knihy vezmete a jak na ni budete celkově pohlížet. Můžete se ní například inspirovat, udělat si poctivě všechna cvičení a zapracovat na sobě.

Lea Blumenthalová (1983) se dlouho obávala zveřejnit knihu o boji se svou závislostí na harmonii – bála se nepříznivých reakcí. Teď už se však nestará o to, co si o ní myslí ostatní, a píše, o čem chce. Narodila se v roce 1983, několik let žila v Hamburku, nyní se svým přítelem a psy bydlí na venkově a díky získané schopnosti zvládat konflikty si užívá mnohem harmoničtější život než v době, kdy se za každou cenu urputně snažila zalíbit všem.

Udelej to jako racek obalka

Udělej to jako racek. Vy... se na to!
Autor: Lea Blumenthalová
Překlad: Martin Richter
Žánr: rozvoj osobnosti
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 180
Hodnocení: 70 %

https://www.knihykazda.cz/udelej-to-jako-racek/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Kamenický Šenov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Proč je kniha s názvem Kmeny fenomén?
ImageŽe neexistuje místo, kde vedle sebe potkáte zarytého kulturistu, drsného motorkáře a vyznavače Emo stylu? Tak to jste na omylu. Existuje. A to dokonce takové, kde se potkává ještě více subkult...

Literatura

Romantika jako řemen: Milenec ze snů

milenec ze snu 200V červnu potěšilo nakladatelství Ikar fanoušky světoznámé autorky romantických příběhů Sandry Brown, neboť vyšel její román Milenec ze snů. Jde o druhé vydání staršího příběhu z roku 1987, ale to na sentimentálním příběhu o lásce...

Divadlo

Petr a Lucie: Štěstí je tu a všechno ostatní je tam

petr a lucie 200Městské divadlo Zlín převedlo na velkou scénu novelu Romaina Rollanda, a to v muzikálové podobě. Za jejím vznikem stojí zajímavý příběh, protože toto dílo vzniklo díky náhodně objevené nahrávce slovenského muzikanta Deža Ursinyho a na je...

Film

The Circle nabízí leda tak pěkný pohled na Emmu Watson v upnutých riflích

the circle Irena perex

Do kin vstupuje film The Circle, který byl natočen podle knižní předlohy Davea Eggrese vydané česky pod názvem pod názvem Kruh. Bohužel ale nemá moc co nabídnout! Snad jen dvě herecké ...