Vzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Vzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tisk

Vzpoura oceanu1 perexTento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Autor románu Vzpoura oceánů, Frank Schätzing (*1957), získal pověst vizionáře, jehož scénáře se odehrávají pouhý krůček za hranicí naší všední reality. Vytvořil fascinující teorii založenou na představě, že by se zoufalí tvorové obývající znečištěné a drancované oceány vzbouřili, dali se dohromady a vytáhli do boje proti člověku. Využívá přitom známých faktů, která však posouvá do mnohem vyšší roviny.

Dramaticky narůstá počet druhů obyvatel moří, jejichž chování je cíleně namířeno proti člověku. Vědci evidují další a další souvislosti abnormálního chování mořských živočichů s nehodami, které potkávají lodě, naftové plošiny, ale také lidi.

„ Pro jednoduchost jsme procesy rozdělili do tří kategorií“, pokračoval Peak. „Změny chování, mutace, ekologická katastrofa. Jedno podmiňuje druhé. Doposud jsme hovořili o abnormálním chování. U medúz, zdá se, převážně dochází k mutacím. Mořské vosy uměly už dávno navigovat, ale dávno postoupily do mistrovské třídy. Člověk má dojem, že si staví hlídky. Jako by chtěly vyčistit od přítomnosti člověka celé oblasti, a přitom se proti nim nedá prakticky nic podniknout. Potápěčská turistika je na kolenou, ale nejvíce tím trpí rybáři.“

Červi, medúzy, velryby, žraloci. Inteligentní ryby. Aliance. Strategie. Smrtící mořské řasy. To jsou jen některé z hrozeb, jimž lidstvo musí čelit. Ale hlubiny moří a oceánů jich skrývají mnohem víc…

Rozsah tohoto díla je úctyhodný, jen první díl má bezmála 600 stran. Některým čtenářům se jistě bude zdát, že určité pasáže jsou zbytečně rozvláčné, jiní budou spokojení, že se dozvídají více detailů dokreslujících celkovou situaci, a že tak děj mohou pojmout opravdu ve všech souvislostech. Já jsem knihu četla již v roce 2006, při jejím prvním vydání v ČR, a naprosto mě uchvátila. O tom, že je skvělá, jistě svědčí i fakt, že když jsem ji potom půjčila někomu jinému, už jsem ji nikdy neviděla. I proto jsem velmi ráda, že Vzpoura oceánů nyní vychází znovu. 

Vzpoura oceanu1

Vzpoura oceánů (1. část)
Frank Schätzing
Nakladatel: Laser (EUROMEDIA GROUP, a.s.)
Jazyk: česky
Pořadí vydání: 2.
Rok a měsíc vydání: 2023/01
Počet stran: 600

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/603571-vzpoura-oceanu-1-cast.html


 
Banner

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Moderátor Jan Kudláček: „Přeju SVĚTU, aby obstál v moderním světě“

prima 200Přinášíme vám velký rozhovor o pořadu Prima ZOOM SVĚT (dříve Prima SVĚT), který letos slaví 20 let. Díky moderátoru a spolutvůrci Janu Kudláčkovi se dozvíte, jaké je to strávit 18 let s nějakým pořadem, co vše je potřeba a také něco o tom, že „na kriz...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Spisovatel. Český erotický román, který se povedl

Spisovatel

Spisovatelka Lucie Salová vydala už svoji druhou knihu pro ženy. Po tématu poporodní deprese, kterému se věnovala ve své první knize nazvané Bez tváře se rozhodla napsat erotický román. Knihu nazvanou Spisovatel vydalo nakladatelství Epocha.

...

Literatura

Ukázka z knihy Soumrak v říši slevových karet

200litSpisovatel David Hájek po novele Cestou do pekla chci potkat anděla vydává druhou knihu s názvem Soumrak v říši slevových karet, která začíná v okamžiku, kdy se hlavní hr...

Divadlo

Báječně chytrá a jiskřivá konverzační komedie

Hvezda v pasti 200JOANNA: Vás nikdy neunavuje organizovat lidem život, komandovat je, vyžadovat jejich obdiv a poslušnost?
GARRY: Nikdy. Vychutnávám si to.

 

...

Film

Putování Středozemí pokračuje

200filmPeter Jackson, režisér všech dílů Pána prstenu a prvního Hobita, po roce přináší do kin druhé pokračování s podtitulem Šmakova dračí pouť. Studio si dalo velice záležet na tom, aby byl film propagován už dlouho před samotným vpuštěním do kinosálů. Tol...