Malfoyovo vyprávění nadchne nejen fanoušky Harryho Pottera

Malfoyovo vyprávění nadchne nejen fanoušky Harryho Pottera

Tisk

s kouzelnickou hulkou200V poslední době se na knižním trhu roztrhl pytel s autobiografiemi nejrůznějších osobností. Pokud mají co říct, tak o nich můžete zjistit více, a navíc si uvědomíte, s jakými démony bojují a jak se jejich život liší od toho vašeho. Jednou z nich je titul S kouzelnickou hůlkou a podtitulem Magické dospívání filmového čaroděje od Toma Feltona.

 

 

Osobně jsem Harryho Pottera četla na základní škole, byla jsem na něj také v kině, ale úplně vášnivá fanynka se ze mě nestala. Přesto beru celý svět Harryho Pottera jako jakýsi fenomén a na tuto knihu jsem byla zvědavá. Lákal mě i fakt, že ve filmech není Malfoy úplně tou nejoblíbenější postavou.

Kniha začíná předmluvou Hermiony, tedy Emmy Watsonové, ve které se čtenáři dozví, jaký mají mezi sebou vztah. Dále přiznává, že je moc ráda, že tuto knihu napsal, protože je to podle ní radost a dar. „Jsi básník, Tome. Způsob, jakým uvažuješ a jakým vyjadřuješ věci, je krásný, okouzlující, zábavný a vřelý,“ píše zde dále. Následuje celkem 27 kapitol popisující jak Tomovo dětství, první konkurzy a role, tak spoustu zážitků z natáčení Harryho Pottera, nebo dopady slávy. Hlavně v posledním jmenovaném případě je třeba ocenit vypravěčovu upřímnost, která je na celé knize podle mě nejcennější. Musím se přiznat, že jsem měla v závěru skoro slzy v očích.

Zpočátku jsem se bála, jestli knihu ocením, i když nejsem takzvaný potterhead a neodříkám každou hlášku, nebo si hned nevybavím nějakou scénu a podobně. Mé obavy se však velmi rychle rozplynuly a Feltonovy vzpomínky na natáčení mě naopak moc bavily.

"Alan znovu nic neřekl. Otočil se ke mně zády. Do hajzlu, pomyslel jsem si. Vážně jsem ho naštval.
Kdosi ze štábu zakřičel: „Jedeme znovu!“ Zaraženě jsme se vrátili do výchozí pozice. Znovu jsem si promlouval do duše. Prokristapána, Feltone. Ne abys mu šlápl na ten plášť. Ne, abys mu šlápl na ten plášť. Ne abys mu šlápl…
„Akce!“
Můžete mi věřit, že tentokrát jsem za Alanem cupital těmi nejmenšími krůčky, zatímco se konvoj Smrtijedů znovu pokoušel o své defilé. Udělal jsem malinkatý krůček…
Dva malinkaté krůčky…
Tři malinkaté krůčky…
„ÁÁÁÁÁ!“
Tentokrát to bylo horší. Celé Alanovo tělo se naklonilo dozadu a on ve snaze udržet rovnováhu roztáhl ruce jako vrtulník. (str. 278)

Vyprávění skvěle dokreslují také obrázkové přílohy na kvalitnějším papíře obsahující fotografie s popiskami. Mnohdy šlo o velmi zajímavý kontrast vidět Malfoye s jeho typickým úšklebkem a pak Toma vedle jeho blízkých.

S kouzelnou hůlkou bylo pro mě velmi milým překvapením. Tom Felton se ukázal jako skvělý vypravěč, moc se mi líbil jeho psaní, bavily mě například názvy kapitol a celkově se kniha moc dobře četla. Líbil se mi jeho přístup, často jsem se smála i valila oči a jak psali i někteří ostatní v recenzních, opravdu jsem měla pocit, že jsem s kamarádem na pivu a poslouchám, co mi říká. Kéž by takových bylo více autobiografií! Také jsem si při čtení říkala, jaké by to bylo, kdyby se Tom Felton pustil i do nějaké beletrie. Určitě bych po ní totiž sáhla!

Tom Felton je anglický herec, který se nejvíc proslavil rolí Draca Malfoye ve filmech o Harrym Potterovi. Hrál také ve snímcích Zrození Planety opic, Belle, Flash, Spojené království, Bitva v ústí Šeldy a v divadelní hře 2:22 A Ghost Story uváděné v londýnském West Endu. Žije v Londýně se svou labradorkou Willow.

s kouzelnickou hulkou

S kouzelnickou hůlkou
Magické dospívání filmového čaroděje
Autor: Tom Felton
Překlad: Daniela Reischlová
Žánr: autobiografie
Nakladatelství: Práh
Rok vydání: 2022
Počet stran: 416
Hodnocení: 91 %

https://www.prah.cz/s-kouzelnickou-hulkou-magicke-dospivani-filmoveho-carodeje-tom-felton


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Chceme osvěžit zapadlá srdce kapkou poezie

poezie 200KLADNO/ BUŠTĚHRAD – Mám to štěstí, že je mohu řadit mezi své přátele. Je to dvojice, která je ojedinělá v tom, že se jim podařilo spojit dva zdánlivě odlišné žánry – poezii a hudbu, které se k sobě ale báječně hodí. Dělají to takovým způsobem, že...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Šifra prolomená téměř po čtvrtletí

Katharinina sifra200Kniha Zlín vydala další knihu Jørna Liera Horsta, tentokrát ze série Odložené případy. Nese název Katharinina šifra a opět stojí za to.

 

...

Literatura

Sám mezi staršími

200litPřinášíme vám ukázku z knihy Milana Uhdeho - Rozpomínky, co na sebe vím.

...

Divadlo

Pražské Divadlo Kolowrat ovládne shakespearovské divadlo v originále

prague shakespeare festivalVýjimečnou příležitost setkat se v originální angličtině s inscenacemi Williama Shakespeara a jeho postavami budou mít čeští diváci od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadl...

Film

Comic-Con Prague 2022 odtajnil další hvězdné hosty: Hatie Hayridge, Tony Amendola a Cary-Hiroyuki Tagawa

comiccon 200Pořadatelé Comic-Con Prague 2022 prozradili další hvězdná jména, účast jim potvrdili herci Hatie Hayridge, Cary-Hiroyuki Tagawa nebo Tony Amendola, komiksový tvůrce James O'Barr a spisovatel Kevin J. Anderson. Třetí ročník festivalu popkultury pr...