Outsideři se představují v pohodové young adult

Outsideři se představují v pohodové young adult

kluk napravo 200Pod značkou Red v Našem nakladatelství vyšel první díl ze série Outsideři od Kate Stewart, který nese název Kluk napravo.

 

 

 

 

Hlavním hrdinou knihy je Theodore pojmenovaný po oblíbeném čipmankovi jeho mámy. Doma mu však říkají Teddy a on se tak těší na univerzitu, kde může začít nový život a stát se tím, kým chce být. Bydlí se spolubydlícím Troyem, který je fotbalovou hvězdou a vypadá jako z reklamy. Theo je tak v jeho zákrytu, je „ten kluk napravo“, ale nevadí mu to.

Ke konci večírku po nevydařené noci (popsané větou: „rozmnožování s pásovcem se vzteklinou dneska večer nebylo v plánu“) potkává Theo Laney, která se zrovna po telefonu rozešla s přítelem. Společně se navzájem svěřují a počítají s tím, že už se nikdy neuvidí. Brzy na sebe však natrefí a stávají se přáteli. Laney má v plánu dát si od mužů pauzu a Theo je díky dětství se sestrami dobrým posluchačem. Jak spolu tito dva tráví více času, uvědomí si vzájemné city a velká část knihy je tak věnována jejich vztahu. Ten je navíc protkán instagramovým profilem o nejopravdovějším životě a kapitoly jsou tak doplněny hashtagy. Zpestřením při čtení jsou také babiččina moudra, která zaručeně pobaví a opravdu mají něco do sebe.

kluk napravo 1

Kluk napravo je z žánru young adult, hrdinové zde řeší vztahy, problémy s rodiči, školu a podobně. V tomto ohledu kniha nijak nevybočuje, jen je překvapivé, jak je vztah Thea a Laney idylický a dochází zde jen k jednomu zvratu. Mě to příliš nevadilo, protože tento žánr čtu jen výjimečně a brala jsem to jako takzvané feel good, jako odpočinkové a pohodové čtení. Ale myslím, že nějaké zkrácení a možná i oživení děje by si kniha zasloužila.

Přesto jsem příběh přečetla rychle, a i když nejsem úplně cílovka, budu se těšit, co se bude s těmito hrdiny dít v dalších dílech.

KATE STEWART doposud napsala 23 milostných románů, které jsou zasazené do současnosti a byly přeložené do pěti světových jazyků. Ve svých dílech se věnuje tématům dospívání, erotiky, obav, či sebepoznávání. Hlavními postavami v jejích knihách jsou většinou alfa samci. Publikace nepostrádají erotické napětí, nečekané zvraty a bravurní vykreslení pocitů. Mezi celosvětově nejčtenější patří její série Havraní bratrstvo. Kate Stewart je milovnicí 80. a 90. let, zejména filmů Johna Hughese a rapu. Ve volném čase se také ráda věnuje fotografování a pletení. Žije se svým manželem Nickem v Severní Karolíně.

kluk napravo

Kluk napravo
Autor: Kate Stewart
Překlad: Hrdličková
Žánr: young adult, romantika
Nakladatelství: Red, Knihy Dobrovský
Rok vydání: 2022
Počet stran: 392
Hodnocení: 84 %

https://www.nasenakladatelstvi.cz/produkt/kluk-napravo/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Ivan Lupták: "Jako bych složil metrák uhlí…"

Klb rvacu Ivan Luptak 200Rozhovor s hercem Ivanem Luptákem, interpretem audioknihy Klub rváčů. Ivan Lupták vystudoval DAMU, ve studentském divadle Disk hrál v absolventském představení Kazimír a Karolína (Öden...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Od semínka v prach: Něžné vyprávění o jedné zahradě

Od semínka v prach 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Od semínka v prach od Marce Hamera nabízející milý pohled na práci s rostlinami.

 

...

Literatura

Hurvínek zmoudří mezi osly

200hurKnížku vydalo nakladatelství FRAGMENT v Praze 4 v roce 2013 jako svou 2519. publikaci, 1. vydání. Přestože je určená dětem od 5 let, jistě zaujme čtenáře všech věkových kategorií. Jsou zde použity plnobarevné fotografie ze stejnojmenného divadelního předst...

Divadlo

Komediomat vyprodal zlínské Studio Z
ImageO partě improvizátorů Komediomat jste si mohli nedávno přečíst v našem rozhovoru. Nyní jsem se na ně opět vydala do Zlína, abych se uvolnila od stresu a nechala si nahnat do očí slzy smíchu.
 
 
...

Film

Portrét dívky v plamenech: Utajená vášeň z 18. století

divkavplamenechV kinech právě nyní můžete zhlédnout francouzské romantické drama o lásce dvou dívek na mořském pobřeží v roce 1760. Film je o touze po svobodě, ale i o umění přijmout svůj osud. Dějem od začátku prostupuje báj...