Dramox má 3. narozeniny! Je v kinech a divadlům poslal 25 milionů korun
Banner

Dramox má 3. narozeniny! Je v kinech a divadlům poslal 25 milionů korun

Tisk

DramoxDramox slaví třetí narozeniny, nabízí přes 350 představení a divadlům poslal 25 milionů korun. Nově ho najdete v kinech po celé republice, kde si diváci každý měsíc užijí několik divadelních hitů na velkém plátně. Dramox se po třech letech fungování stal zavedeným místem pro dobře strávený čas a zároveň podporu divadelní kultury. “Dramox jsme spouštěli pár dní před totálním lockdownem, dnes diváci sledují Dramox protože chtějí zažít skvělý večer s nejlepšími českými i zahraničními divadly. V tom se nic nezměnilo” popisuje zakladatel a ředitel Dramoxu Martin Zavadil.

Divadlo s Dramoxem do kin!

V letošním roce se navíc Dramox vydal do nového terénu: na plátna kin. Od března letošního roku navázal spolupráci s necelou stovkou kin po celé republice, které svým návštěvníkům nabízejí na filmovém plátně divadelní skvosty jako komedie Jedlíci čokolády z Klicperova divadla, muzikál Touha jménem Einodis z Ungeltu nebo Čapkovo drama Bílá nemoc z Mladé Boleslavi. V letošním roce už proběhly desítky projekcí projekcí, stovky jsou plánované pro další měsíce. „Kina, města nebo třeba knihovny potřebovali prostředníka, který může nabídnou každý měsíc skvělá představení. Většina kin nabízí divadelní záznamy pravidelně, třeba dopoledne nabídnou projekce pro školy, večer zase skvělý zážitek pro dospělé a v sobotu ráno do kina zajde tatínek s dětmi,” popisuje spolupráci s kinaři Martin Zavadil. Dramox nabízí kinům každý měsíc novou nabídku představení, každý měsíc v něm najdou tři nové kusy. Nebude chybět ani speciální vánoční program. I ze vstupného z kin, stejně jako z online záznamů, míří většina peněz právě divadelním tvůrcům.

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách z Dlouhé

Co frčí na Dramoxu?

Z víc než 160 divadel na Dramoxu největší úspěch sklízejí scény Dejvické divadlo, Klicperovo divadlo nebo Divadlo v Dlouhé. Divácké hitparádě vévodí představení Šťovík, pečené brambory a Dabing Street z Dejvického divadla. Baví i nesmírně vtipná komedie Davida Drábka z Klicperova divadla Jedlíci čokolády. Na vrcholu žebříčku jsou také další inscenace z Dejvického, příběh ruského vědce Teremina v podání Ivana Trojana. A mezi nejoblíbenější pětku se dostalo i legendární Souborné dílo Williama Shakespeara z Divadla v Dlouhé.

Na své si ale přijde každý –⁠ děti baví nesmrtelné příběhy Spejbla a Hurvínka, kdo má rád klasiku sleduje Shakespeara v originále a fajnšmekry třeba současný nový cirkus a moderní taneční divadlo. Podzimní sezónu Dramox startuje představením Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho s Bolkem Polívkou, dojemným příběhem 4000 dnů s Hanou Maciuchovou nebo sportovní groteskou Transky, body, vteřiny. Diváci si mohou vyzkoušet divadlo online na týden zdarma a potom si vybrat z předplatného na měsíc, čtvrtletí, půlrok nebo rok.

Hurvínkova nebesíčka

25 milionů divadlům divadlům

Dramox větší část z předplatného posílá zpět divadlům a tvůrcům a podpořil je již částkou 25 milionů korun. Peníze z předplatného jsou rozděleny podle toho, co předplatitelé sledují. Za zbylé části předplatného Dramox představení natáčí, platí servery a veškerý provoz “Nejsledovanější představení jsou právě ty, které divadlům tvůrcům přináší nejvíc peněz na další představení. Ve finanční podpoře divadel budeme stále pokračovat.” říká ředitel Dramoxu Martin Zavadil.


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

U divadla prostě určité věci říkat nesmíte, jinak si vytvoříte nepřátele na celý život, říká herečka Zuzana Geislerová

zuzana200I když se Zuzana Geislerová cítila vždy líp na divadelním jevišti, známou herečkou se stala až díky filmovým či televizním rolím. Vždycky se mi vybaví v televizní hře Píšťalka pro dva, kde představovala lazebnici Zuzanu, zatímco mnozí si ji třeba pamat...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Divadelní svět 2012

divadelni-svet 2012 200Na začátku nového roku se hodnotí. Hodnotí se rok uplynulý, jeho činy, výsledky. Ohlédnutí zpátky může přinést zajímavá srovnání, poukázat na to nejdůležitější a navnadit do budoucnosti. I redakce divadla n...


Literatura

Přísežný meč láká do světa Písně ledu a ohně George R. R. Martina

pm coverNakladatelství Crew nám před Vánocemi servíruje Přísežný meč, uzavřený příběh na motivy světa Hry o trůny; respektive se jedná o popis událostí, které se odehrály sto let před diváky milovaným televizním seriálem a čtenáři adorovanou fantasy ságou. Tent...

Divadlo

Sportu zdar a divadlu zvlášť! Slavná komedie z Dejvického divadla nebo perfektní Pavla Tomicová na Dramox.cz

dramox 200Komedie ze sportovního prostředí, které musíte vidět i bez sportovních předsevzetí! Divadelní platforma Dramox má skvělá sportovní představení – například skandální příběh známé atletky Koule, vyprávění věčně naštvaného správce stadionu Politika správ...

Film

Dokumentární tragikomedie Dagmar Smržové CHCI TĚ, JESTLI TO DOKÁŽEŠ míří do kin

Chci Te 200Osobitá dokumentární tragikomedie Dagmar Smržové o tom, že každý člověk potřebuje lásku a o tom, že nemožnost hýbat se nezamezuje člověku ve svobodném rozletu.

...