Druhá světová válka a láska. Oblíbené příběhy sestřiček z nemocnice Nightingale pokračují

Druhá světová válka a láska. Oblíbené příběhy sestřiček z nemocnice Nightingale pokračují

Tisk

sestricky pod jmelim perexPíše se rok 1941 a sestřičky z nemocnice Nightingale mají před sebou zatím tu nejtěžší zimu. Všichni trpí nedostatkem a zprávy v novinách se věnují pouze velkým ztrátám a porážkám. Britové jsou unavení a demoralizovaní.

 


Millie, která se sama stará o rodinné panství, nedávno ovdověla. Když se do jejího života vrátí dávná láska, přinese s sebou i vzpomínky na nemocnici. Jess byla z Londýna přesunuta na venkov. Není z této změny nadšena, ale její náladu vylepší příjezd její kamarádky Effie, která utekla z Irska. Effie doufala, že bude moct zůstat v Londýně, ale i na životě na venkově dokáže najít spoustu pozitivních věcí, a to zejména proto, že zde potkala pohledného Kita. Jak se budou životní příběhy sestřiček vyvíjet dál?

Sedmý díl oblíbené série
Autorkou knihy Sestřičky pod jmelím, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, je britská spisovatelka Donna Douglas. Ta se proslavila psaním moderních romancí. Když jí vydavatel nabídl možnost napsat román zasazený do londýnské nemocnice třicátých let, neváhala. Vyprávění o osudech sestřiček z londýnské nemocnice Nightingale si mezi čtenáři získalo takovou oblibu, až se z něj stala úspěšná série.

Nové prostředí, známé postavy i prvky
V knize se potkáte nejen se třemi známými sestřičkami z Nightingale, ale i s jejími novými kolegyněmi z venkovské nemocnice. Právě v ní se tentokrát – na rozdíl od předešlých dílů – příběh odehrává. Změna prostředí ale neznamená, že z příběhu zmizely známé prvky, díky nimž je tato série tak oblíbená, a tak zde nechybí osudové lásky, přátelství, špetka humoru, dojemné momenty, šťastné konce ani spousta zajímavostí o fungování zdravotnictví během druhé světové války.

I když je obvykle jasné, jak se příběhy sestřiček uzavřou, rozuzlením dějové linky Jess se autorce podařilo překvapit. Pokud jde o Effie, to, jak to s ní dopadne, zřejmě uhodnete, ale cesta k tomuto konci je opravdu poutavá. Díky Millie se zase dozvíte, jak se ve válce zacházelo se šlechtickými sídly. Vaše sympatie si získá i příběh místní sestřičky Daisy a její obětavé starší sestry, která dostane šanci změnit svůj život.

Kniha nadchne každou čtenářku, která má ráda hřejivé a citlivě a lidsky napsané příběhy nejen o milostných vztazích odehrávající se v historických kulisách. Pokud patříte mezi ně a tuto sérii jste dosud neznaly, neváhejte a dejte jí šanci. Uvidíte, že vás příjemně překvapí.

sestricky pod jmelim

SESTŘIČKY POD JMELÍM
Autorka: Donna Douglas
Originální název: Nightingales under the Mistletoe
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 360

Hodnocení: 85 %

www.knizniklub.cz/knihy/585895-sestricky-pod-jmelim.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jiří Vlček: „Zázrak je taková účinná zkratka.“

jiri vlcek 200Před Vánoci jsme si pro vás připravili rozhovor nejen o zázracích. Mgr. Jiří Vlček, DiS. s nimi totiž pracuje cíleně a tvrdí, že se věci mohou změnit k lepšímu. A to ať už si přejeme cokoli. Jako psychoterapeut a kouč totiž lidem pomáhá p...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Je libo young adult thriller? Přečtěte si knihu Je to na tobě

je to na tobe200V nakladatelství Bookmedia vyšel nový young adult thriller s názvem Je to na tobě od britské spisovatelky S. K. Wright. Přečtěte si tuto novinku měsíce března i vy!

 

...

Literatura

Zajeďte si i vy Šalinou do stanice touha

salina-do-stanice-touha 200V nakladatelství HOST vyšly nedávno hned dvě brněnské knihy – povídkový Krvavý Bronx a humoristická Šalina do stanice touha. Vydejte se na jízdu spisovatelky Ivy Hadj Moussa i vy.

Divadlo

Havlovo POKOUŠENÍ v činohře Jihočeského divadla

divadlo HAVEL perexPrestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupil do svého jubilejního desátého ročníku. Organizátoři lákali na více než padesát představení z celého světa i na atraktivní té...

Film

Kozímu příběhu nepomohl ani sýr

kozi pribeh se syremPřed čtyřmi roky natočil Jan Tománek Kozí příběh - pověsti ze staré Prahy a kolem nerozlučných protagonistů, Kuby a jeho mluvící kozy (ale nikoli tak užvaněné jako osel ve Shrekovi), rozvinul napínavé ...