Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Tisk

Slepa ulicka perexV ospalé předměstské uličce žije pět rodin. Na první pohled by se mohlo zdát, že je jejich život dokonalý. Za zavřenými dveřmi je však všechno jinak.


Přehnaně úzkostlivá Maggie se snaží vyrovnat se s tím, že ji její manžel opustil. Úspěšná zubařka Dani se musí ve všem podřizovat svému tyranskému manželovi, ceněnému onkologovi. Postarší vdově Julii se s příchodem jejího problémového vnuka obrátil celý život vzhůru nohama. Manželství Aidena a Heidi je zas na dně kvůli Aidenově dominantní matce. A Sean, který přednedávnem přišel o práci, zas lže svojí manželce Olivii, aby před ní neztratil tvář. Každý z nich má přístup ke zbrani. Kdo onoho osudného dne stiskl spoušť a proč?

Nový román od populární autorky

Autorkou knihy Slepá ulička je oblíbená kanadská spisovatelka Joy Fielding. Její romány Na špatném místě, Špatná dcera, Zmizení Samanthy Shipleyové, Povídej, co vidíš, V pavučině vztahů, Zachráníš mě ráno, Potok stínů a Jane utíká se umístily v prestižním řebříčku nejprodávanějších knih v New York Times. Autorčinu novinku v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr.

Promyšlená mozaika lidských osudů

Při čtení prvních kapitol se vám pravděpodobně bude zdát, že je zde spoustu postav a že si je snad nikdy nezapamatujete. Každá z nich však prožívá svá vlastní dramata, které se od těch, které trápí sousedy, výrazně liší, díky čemuž si postupně ujasníte, kdo je kdo. Orientaci v postavách usnadňuje i fakt, že každá z nich má svou vlastní jedinečnou osobnost. Jejich životní osudy jsou natolik promyšlené a propracované, že by každý z nich klidně mohl být námětem pro samostatnou knihu, která by se zaměřovala jen na něj.

Autorce se povedlo poskládat pestrou mozaiku příběhů, které mají společné jen to, že jejich protagonisté bydlí na stejné ulici. Důraz je kladen na prožívání postav a jejich postupnou proměnu. Ta je popsána velice přirozeně a citlivě, a tak jí bez problémů uvěříte. Identity vraha i jeho oběti zůstávají tajemstvím až do samotného konce. Protože vraždit mohl každý, budete s napětím čekat na závěrečné rozuzlení.

Kniha nadchne zejména čtenáře, kteří milují příběhy o sousedských vztazích a rodinných tajemstvích. Kromě propracované psychologie postav a uvěřitelnosti na ní bezpochyby ocení i poutavý styl psaní, překvapivý a zároveň logický konec a několik podnětů k zamyšlení.

Slepa ulicka

SLEPÁ ULIČKA
Autorka: Joy Fielding
Originální název: Cul-de-sac
Překlad: Milena Havlová
Žánr: psychologický román
Vydáno: Kalibr, 2022
Počet stran: 360

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/583813-slepa-ulicka.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Ondřej Neff: „Zůstávám věrný sci-fi."

neff perexONDŘEJ NEFF alias Aston je jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů science-fiction u nás. V nakladatelství Albatros vydává populární „verneffky" a trilogii Tajemství pěti světadílů. Velké oblibě...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Než slehne rudý prach: Svět je jen hromada špíny

rudy prachOči plné rudého prachu. Pěkně štípou, hlavně zezačátku, ale ve chvíli, kdy se rozkoukáte, objevíte svět, z něhož se nechce ven, ačkoliv byste v něm za žádnou cenu při troše zdravého rozumu nechtěli žít. Syrovost a tak rozdílné morální hodnoty, pro...


Literatura

Poločas rozpadu - postapokalyptický svět podle Františka Kotlety

kotleta polocas rozpadu200Jeden z příznačných zjevení moderní české literatury opět boduje. František Kotleta vsadil na drsný svět po válce a přináší nám díky nakladatelství Epocha druhý díl série Spad, který nese název Poločas rozpadu. Nal...

Divadlo

Divadlo Ungelt se chystá na léto. Jeho Letní scénu ovládne Touha jménem Einodis

ungelt200Ačkoliv to za okny dlouho vypadalo, jako kdyby jaro, a natožpak léto, nemělo vůbec přijít, v divadle Ungelt jsou lidé optimističtí a již s předstihem plánovali program letošní Letní scény. Co se chystá? Pojďme se podívat.

...

Film

Vánoční romance z obchoďáku v režii strážných andělů

200filmV polovině listopadu vtrhne na filmová plátna novinka z pera scenáristky a zároveň režisérky filmu Karin Babinské Křídla Vánoc. Po drsné realistické sondě do hlubin duší a světa teenagerů provedené v jejím celovečerním filmovém debutu Pusinky, se tent...