Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Na poklidné ulici se střílelo. Kdo musel zemřít a proč?

Tisk

Slepa ulicka perexV ospalé předměstské uličce žije pět rodin. Na první pohled by se mohlo zdát, že je jejich život dokonalý. Za zavřenými dveřmi je však všechno jinak.


Přehnaně úzkostlivá Maggie se snaží vyrovnat se s tím, že ji její manžel opustil. Úspěšná zubařka Dani se musí ve všem podřizovat svému tyranskému manželovi, ceněnému onkologovi. Postarší vdově Julii se s příchodem jejího problémového vnuka obrátil celý život vzhůru nohama. Manželství Aidena a Heidi je zas na dně kvůli Aidenově dominantní matce. A Sean, který přednedávnem přišel o práci, zas lže svojí manželce Olivii, aby před ní neztratil tvář. Každý z nich má přístup ke zbrani. Kdo onoho osudného dne stiskl spoušť a proč?

Nový román od populární autorky

Autorkou knihy Slepá ulička je oblíbená kanadská spisovatelka Joy Fielding. Její romány Na špatném místě, Špatná dcera, Zmizení Samanthy Shipleyové, Povídej, co vidíš, V pavučině vztahů, Zachráníš mě ráno, Potok stínů a Jane utíká se umístily v prestižním řebříčku nejprodávanějších knih v New York Times. Autorčinu novinku v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr.

Promyšlená mozaika lidských osudů

Při čtení prvních kapitol se vám pravděpodobně bude zdát, že je zde spoustu postav a že si je snad nikdy nezapamatujete. Každá z nich však prožívá svá vlastní dramata, které se od těch, které trápí sousedy, výrazně liší, díky čemuž si postupně ujasníte, kdo je kdo. Orientaci v postavách usnadňuje i fakt, že každá z nich má svou vlastní jedinečnou osobnost. Jejich životní osudy jsou natolik promyšlené a propracované, že by každý z nich klidně mohl být námětem pro samostatnou knihu, která by se zaměřovala jen na něj.

Autorce se povedlo poskládat pestrou mozaiku příběhů, které mají společné jen to, že jejich protagonisté bydlí na stejné ulici. Důraz je kladen na prožívání postav a jejich postupnou proměnu. Ta je popsána velice přirozeně a citlivě, a tak jí bez problémů uvěříte. Identity vraha i jeho oběti zůstávají tajemstvím až do samotného konce. Protože vraždit mohl každý, budete s napětím čekat na závěrečné rozuzlení.

Kniha nadchne zejména čtenáře, kteří milují příběhy o sousedských vztazích a rodinných tajemstvích. Kromě propracované psychologie postav a uvěřitelnosti na ní bezpochyby ocení i poutavý styl psaní, překvapivý a zároveň logický konec a několik podnětů k zamyšlení.

Slepa ulicka

SLEPÁ ULIČKA
Autorka: Joy Fielding
Originální název: Cul-de-sac
Překlad: Milena Havlová
Žánr: psychologický román
Vydáno: Kalibr, 2022
Počet stran: 360

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/583813-slepa-ulicka.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Radka Fišarová: Obdivuji svobodné matky

fisarova perexPatří k našim nejvyhledávanějším muzikálovým herečkám, stala se první tuzemskou Evitou a už několik let se těší přezdívce česká Edith Piaf, neboť písně slavné šansoniérky interpretuje opravdu skvěle, jak se můžete přesvědčit na jejích koncer...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Hledala smrt, našla život

pristav nadeje (2)Když Marianne nevyšel pokus o sebevraždu, rozhodla se, že to zkusí znovu. Malovaná dlaždička, která se jí náhodou dostala do rukou, ji nasměřuje do Bretaně, až do přístavu Kerdruc. Tam získá práci...


Literatura

Češka v Kanadě

altÚtlá knížka Sousedka ze Skalistých hor se vám vejde akorát do kabelky. Dá se číst kdykoliv, můžete začít odkudkoliv a nemusíte o tématu moc přemýšlet. Ano, je to taková knížka do vlaku, autobusu – prostě na cesty. Nic víc, nic míň.

Divadlo

Divadlo MA v srpnu uvede premiéru a další inscenace na Letním divadle v Grébovce

Grotta200Premiéru komedie přímo stvořené pro letní scénu, ale i další inscenace uvede o srpnových večerech pražské Divadlo MA na Letním divadle v Grébovce. Od 1. do 26. srpna již potřetí nalezne své sezónní působiště ve venkovním prostoru Grotty a díky tomuto...

Film

Hasičský bál jako jeviště světa

hori ma panenkoDigitalizace význačných českých filmů, která divákům slibuje intenzivnější umělecký zážitek jak díky vyčištěnému obrazu, tak zásluhou sytějších barev, pokračuje sice hlemýždím tempem, ale přece jen s prokazatelnými výsledky - po úhelné...