Ke knize Motýl v pavučině si připravte kapesníčky

Ke knize Motýl v pavučině si připravte kapesníčky

Tisk

motyl v pavucine200V nakladatelství Rosier vyšla velmi citlivá a silná kniha Motýl v pavučině od Jiřího Ventluky.

 

 

 

Kniha je jakýmsi svědectvím, nebo vyprávěním Jiřího Ventluky o nemoci jejich dcery Eriky. Když se u ní projevila, všichni počítali s tím, že po diagnóze bude zahájena léčba a vše bude v pořádku. Velmi brzy se však ukázalo, že je Eričin případ opravdu ojedinělý a s touto nemocí nemá téměř nikdo zkušenosti, a to ani ve světě. Lékaři se zde snaží dělat, co se dá, ale i tak je na Erice i rodičích spousta náročných rozhodnutí a čtení není příliš růžové.

Na Motýla v pavučině jsem byla na jednu stranu zvědavá, na druhou jsem se však bála, jestli nepůjde o moc náročné čtení, nebo jestli mě to vůbec bude bavit. Kniha mě však chytla hned po prvních stránkách. Erika mi byla sympatická, moc jsem jí fandila a zajímalo mě, jak se to s ní bude vyvíjet. Mnohdy jsem však lapala po dechu, nechtěla věřit svým očím a slzám jsem se také neubránila.

Tento titul není nějakým velkým literárním dílem, i když je podle mě napsán hodně dobře. Není zde žádné přikrášlování, ani vytříbený jazyk, jen popis. Není však nijak strohý, naopak je lidský a plný lásky.

V rozhovoru pro Knihkupec.cz s Janem Davidem autor knihy řekl, že chtěl knihou ukázat, že existují lékaři a LÉKAŘI s tím, že jich potkali spoustu a časem podle něj poznáte, pro koho je to jen povolání a pro koho poslání. Dále zde prozradil, že příběh napsal už před pěti lety na kurzu tvůrčího psaní a původně tak nepočítal s jeho vydáním. „Po napsání se také dva roky nic nedělo. Potom se mi ale ozvala vedoucí kurzu paní Dočekalová s tím, že můj příběh zaujal nakladatelství Rosier, u kterého knížka letos vyšla,“ dodává.

Ing. Jiří Ventluka pracoval od roku 1975 jako programátor. Prošel všemi fázemi vývoje počítačů. Zajímaly ho komplexní a složité výpočty a umělá inteligence. Naposledy pracoval v pojišťovně ERGO, se kterou stále ještě externě spolupracuje. Nikdy neměl ambice napsat knihu, ale psaní vždy bylo jeho koníčkem. V minulosti mu vyšly dvě povídky ve sborníku KOČAS a tři pokračování fiktivní série o Johnu Kopečkovi v časopise Chip. Teprve dramatický životní prožitek ho přiměl k napsání knihy o boji své dcery se zákeřnou nemocí.

motyl v pavucine

Motýl v pavučině
Autor: Jiří Ventluka
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Rosier
Rok vydání: 2022
Počet stran: 158
Hodnocení: 85 %

http://nakladatelstvi.rosier.cz/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor s organizátorem Chillibraní

chillibrani logoO akci Chillibraní jsme už na našem webu informovali a nyní přinášíme rozhovor s pořadatelem této akce Petrem Klemešem. Ten nám prozradil, co vše tam návštěvníky čeká, ale také kolik by toho sám zvládl? Jaké je jeho oblíbené chilli?...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Příběh květinářky s temnou minulostí pokračuje

seda jako popel 200Nechte se zlákat a přečíst si napínavý příběh Šedá jako popel od rakouské spisovatelky Ursuly Poznanski, který v dubnu vydalo nakladatelství Kalibr. Jedná se o druhý díl knižní série z plánovaných tří, ale můžu říct, že dobře fung...


Literatura

Mít za přítele samotnou Smrt

smrt a jine vrcholy meho zivota200

Smrt je jedním z mystérií tohoto světa. Je tajemná, někdo se jí bojí, někdo na ni čeká...

Divadlo

Podzimní divadelní předplatné v Domě kultury v Kroměříži láká na klasiku a známá jména

predplatne perexUž před prázdninami byl v Domě kultury v Kroměříži zahájen předprodej na podzimní cyklus divadelního předplatného. V atraktivní nabídce budou od září do prosince letošního roku uvedeny čtyři inscenace a jedno bonusové divadelní představ...

Film

Německy mluvené filmy dorazí do Prahy a Brna

pr 200Mnohé filmů, které v české distribuci sotva spatříme, zprostředkovávají početné přehlídky - tak se pořádají přehlídky středoevropských kinematografií, snímků natočených ve francouzštině, španělštině, nyní též německy. Festival německy mluvených filmů zvaný...