Ke knize Motýl v pavučině si připravte kapesníčky

Ke knize Motýl v pavučině si připravte kapesníčky

Tisk

motyl v pavucine200V nakladatelství Rosier vyšla velmi citlivá a silná kniha Motýl v pavučině od Jiřího Ventluky.

 

 

 

Kniha je jakýmsi svědectvím, nebo vyprávěním Jiřího Ventluky o nemoci jejich dcery Eriky. Když se u ní projevila, všichni počítali s tím, že po diagnóze bude zahájena léčba a vše bude v pořádku. Velmi brzy se však ukázalo, že je Eričin případ opravdu ojedinělý a s touto nemocí nemá téměř nikdo zkušenosti, a to ani ve světě. Lékaři se zde snaží dělat, co se dá, ale i tak je na Erice i rodičích spousta náročných rozhodnutí a čtení není příliš růžové.

Na Motýla v pavučině jsem byla na jednu stranu zvědavá, na druhou jsem se však bála, jestli nepůjde o moc náročné čtení, nebo jestli mě to vůbec bude bavit. Kniha mě však chytla hned po prvních stránkách. Erika mi byla sympatická, moc jsem jí fandila a zajímalo mě, jak se to s ní bude vyvíjet. Mnohdy jsem však lapala po dechu, nechtěla věřit svým očím a slzám jsem se také neubránila.

Tento titul není nějakým velkým literárním dílem, i když je podle mě napsán hodně dobře. Není zde žádné přikrášlování, ani vytříbený jazyk, jen popis. Není však nijak strohý, naopak je lidský a plný lásky.

V rozhovoru pro Knihkupec.cz s Janem Davidem autor knihy řekl, že chtěl knihou ukázat, že existují lékaři a LÉKAŘI s tím, že jich potkali spoustu a časem podle něj poznáte, pro koho je to jen povolání a pro koho poslání. Dále zde prozradil, že příběh napsal už před pěti lety na kurzu tvůrčího psaní a původně tak nepočítal s jeho vydáním. „Po napsání se také dva roky nic nedělo. Potom se mi ale ozvala vedoucí kurzu paní Dočekalová s tím, že můj příběh zaujal nakladatelství Rosier, u kterého knížka letos vyšla,“ dodává.

Ing. Jiří Ventluka pracoval od roku 1975 jako programátor. Prošel všemi fázemi vývoje počítačů. Zajímaly ho komplexní a složité výpočty a umělá inteligence. Naposledy pracoval v pojišťovně ERGO, se kterou stále ještě externě spolupracuje. Nikdy neměl ambice napsat knihu, ale psaní vždy bylo jeho koníčkem. V minulosti mu vyšly dvě povídky ve sborníku KOČAS a tři pokračování fiktivní série o Johnu Kopečkovi v časopise Chip. Teprve dramatický životní prožitek ho přiměl k napsání knihy o boji své dcery se zákeřnou nemocí.

motyl v pavucine

Motýl v pavučině
Autor: Jiří Ventluka
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Rosier
Rok vydání: 2022
Počet stran: 158
Hodnocení: 85 %

http://nakladatelstvi.rosier.cz/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Radek Šubrt: „Důležité je, že jíst se bude vždycky!“

radek subrtS šéfkuchařem luxusních restaurací Radkem Šubrtem se v těchto dnech můžete potkávat na televizních obrazovkách, kde vystupuje jako jeden z porotců kulinářské show Masterchef. Co si o ní myslí? Jaké je jeho oblíbe...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Sobí hora je opravdu netradičním (a dobrým) dílem

sobi hora 200Nakladatelství Kniha Zlín ve společnosti Albatros vydalo velmi zajímavou knihu povídek s názvem Sobí hora. Stojí za to do ní nahlédnout?

 

...

Literatura

Stali jsme se městem a nakopali p*del Lovecraftovi

 files e 4688 stali-jsme-se-mestemV nakladatelství Host vyšla městská fantasy Stali jsme se městem od úspěšné afroamerické spisovatelky N. K. Jemisinové. Od ní již v překladu vyšla především oceňovaná trilogie Zlomená země (Host 2018, 20...

Divadlo

„Pomozte svému divadlu“ - informační kampaň Asociace profesionálních divadel České republiky odstartovala

pomozte svemu divadluA proč kampaň?
Informační kampaň Asociace profesionálních divadel ČR se koná od 5. do 21. září 2012 ve městech po celé České republice. Cílem je upozornit nás, jako občany České republiky, na neřešený ...

Film

Přijely Ostře sledované vlaky

vlak perexUž po čtvrté - bohužel s hlemýždím tempem jednoho titulu ročně - se obnovené premiéry dočkává klasické dílo české kinematografie, digitalizované, vyčištěné a vyrovnané v kontrastu i jasu. K divákům se tak dostává v podobě, v jaké se uvádělo při prem...