Rebelky z Oxfordu díl první

Rebelky z Oxfordu díl první

Tisk

rebelky z oxfordu200V únoru na nás nakladatelství Cosmopolis zaútočilo historickou romantickou sérií Rebelky z Oxfordu a musím říct, že se jedná o příjemnou a pohodovou záležitost, která na trhu chyběla. Spolek výjimečných žen od Evie Dunmore hlásí první díl, Jak shrnout vévodu. Co vás čeká: dýchne na vás historie, kopa romantiky a nezakleneme se ani emancipace!

 


Evie Dunmore se představuje

Evie Dunmore je v USA nejprodávanější autorkou historických románů pro ženy. Spojila při psaní série Rebelky z Oxfordu kouzelné scenerie města Oxford se svou velkou vášní pro historické romance, ženské průkopnice a vše viktoriánské. Vystudovala diplomacii právě na Oxfordu. Živí se jako konzultantka a je členkou Asociace romantických spisovatelů RNA.

Anglie, 1879. Svět tradic, svět mužů

Annabelle Archerová dostane jedinečnou příležitost stát se jednou z prvních studentek Oxfordské univerzity. Tuto možnost jí zaštítí dámský spolek, který se snaží prosadit volební právo pro ženy. Na oplátku ovšem musí Annabelle najít vlivného muže, který se spolku zastane a pomůže jim s jejich agendou. Povede se jí tento nadlidský úkol?

Milé, veselé čtení plné romantiky

Příjemný milostný příběh a lásce, která musí překonat dobu a nejednu těžkost. To vše na pozadí romantických kulis Oxfordu na pozadí boje za rovnoprávnost žen, no jedním slovem úchvatné! Jak svrhnout vévodu patří mezi oddechovou literaturu pro ženy a jednou za čas je prostě nutné si nějakou takovou pohádku pro dospělé přečíst. Tento příběh je hezky řemeslnicky zvládnut, přináší zase jiný pohled do minulosti a jednoduše ho doporučuji všem romantickým duším!

rebelky z oxfordu

Název: Jak svrhnout vévodu
Autor: Evie Dunmore
Původní název: Bringing Down The Duke (2019)
Série: Rebelky z Oxfordu
Žánr: historický román
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 376
Hodnocení: 90 %

https://www.grada.cz/rebelky-z-oxfordu-jak-svrhnout-vevodu-12666/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Megashow bude stát za to - prožijte devadesátky na plné pecky!!!

megashow 200Velká akce Megashow Pump It Up vol. I s hvězdami 90. let 2UNLIMITED, Twenty4Seven a VENGABOYS vypukne už za pár týdnů, konkrétně od 13. do 15. dubna 2017 v Praze, Frýdku Místku a Brně. My jsme toho využili a položili kapelám tři jednoduché otázk...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Lepší je zapálit malou svíčku… Tři knihy plné ženských příběhů!

tri knihy200Ženy – poklad k objevení, Naděje je na druhém břehu – životy žen bez domova, Sólo pro soprán: o ženách v české politice. Tři knihy, tři soubory osudů žen z různého prostředí. Všechny stojí za přečtení.

...

Literatura

Stalinova dcera se nepokládala za mučednici. Její dramatický život na 574 stránkách!

stalinova dcera perexVýjimečný a bouřlivý život Světlany Allilujevové. Takový podtitul nese kniha Rosemary Sullivanové Stalinova dcera.

 

...

Divadlo

Konečně je tady živé divadlo!

majitele klicu 200V Mahenově divadle v Brně se otevřelo hlediště po předlouhé době koronavirové pandemie. Na scéně divadla byla připravena docela vzácná inscenace Milana Kundery, Majitelé klíčů. Tímto spektáklem také začíná akce: Divadelní svět Brno...

Film

Čtyřlístek ve službách krále - krása z pera scenáristů!

ctyrlistek ve sluzbach krale200Do českých kin vstoupil pro některé z našich rodičů, ale nejen pro ně dlouho vysněný filmový snímek Čtyřlístek, který už vychoval dvě generace našich spoluobčanů, ale aspiruje v prohloubení...