Nymfomanka aneb když je touha po sexu nemoc

Nymfomanka aneb když je touha po sexu nemoc

Tisk

nymfomanka 200V Knihy Dobrovský v edici Red vyšla kniha Nymfomanka. Její autorkou je uznávaná polská spisovatelka Sonia Rosa. Zapomeňte na 50 odstínů šedi a začtěte se do tohoto silného příběhu.

 

 

 

Protagonistka Anita je závislá na sexu, a to tak, jak si to běžný člověk nedokáže představit. Každé místo je pro ni dobré na to, aby tam svedla muže a když se jí to náhodou nepodaří někde venku, uchyluje se na internet nebo k pornu a alkoholu. Často se pohybuje na hraně a její chování má na ni velký dopad. Touží po blízkosti, ale ve vážnějším vztahu nevydrží a přichází o dům, syna i práci. Navíc se musí neustále stěhovat, snaží se začínat znovu, ale sex je pořád na prvním místě.

Kniha je psána ze dvou pohledů – střídá se v ní Anitino vyprávění ze současnosti s jejími vzpomínkami. Ty začínají v roce 1989, kdy měla čerstvých čtrnáct let a docházelo k přeměně mezi dětstvím a dospělostí. Také díky tomu čtení dobře odsýpá a čtenář se o ní dozvídá více a více a může přemýšlet nad tím, kde přesně se stala „chyba“.

Na první dojem se Anita může jevit jako mrcha a nesympatická bytost, ale čím více ji čtenář poznává, tím mu je bližší a sympatičtější. A navíc si uvědomuje, že se jedná opravdu o nemoc, se kterou není jednoduché žít.

„Jsme pro sebe zkrátka stvoření – nymfomanky a kurevníci. Právě to přece je, když mě obtáhl ve skladu svého obchodu, přestože má na prstu prstýnek. Kurevník a kurva – dvě ideálně do sebe pasující poloviny jednoho celku. Hřešit je hřích, ale svádět ke zlému také. Hřeším tedy dvakrát, anebo za svoje viny zaplatí každá polovina zvlášť? Jenže ja nevěřím v peklo a žádné představy ohně pekelného. Peklo, to je moje každodennost a jedna každá špatná volba. Peklem je můj život a pocit vězení ve vlastním těle.“ (str. 307)

Nymfomanka pro mě byla velmi milým překvapením. Od knihy jsem příliš neočekávala, říkala jsem si, že si přečtu něco jiného mimo můj „záběr“. Viděla jsem víceméně jen kladné ohlasy s tím, že nejde o typickou erotickou literaturu. To mě těšilo a kniha mě velmi rychle vtáhla a pustila až na konci, kde jsem měla málem slzy v očích.

Pokud jsou ostatní knihy od této autorky podobné, tak v tom případě doufám, že jich u nás bude přeloženo více a nenechám si je ujít.

Sonia Rosa je v Polsku velice známé jméno – jedná se o pseudonym úspěšné spisovatelky erotických románů, která však svou skutečnou identitu tají.

nymfomanka

Nymfomanka
Autor: Sonia Rosa
Překlad: Lenka Kuhar Daňhelová
Žánr: erotický román, pro ženy
Nakladatelství: Red, Knihy Dobrovský
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352
Hodnocení: 88 %

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/nymfomanka-397312265


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Pokloňte se Hnojaně

kouzelnikuv unik perexOd severských kriminálních luhů k fantazijním kouzelným hájům, respektive lesům! Brněnský Host pro své čtenáře přichystal pohádku pro dospělé, plnou jinotvorů a pratvorů, ale nechybí ani to zásadní – poučení.


Literatura

Jedním dechem s Jitkou Zelenkovou

JZelenkova perexedním dechem. Přesně tak se čte knížka Jaroslava Kříženeckého a Jana Adama Jitka Zelenková - Sem tam. Pokud máte tuto zpěvačku rádi a navíc jste na ni „vyrůstali“, promítnete si všechno - kdy jste dostali její první gramofonovou desku, ...

Divadlo

Rákosníček Divadla Scéna pobaví

Rakosnicek200Asi v polovině odpoledne tříkrálového se v blízkosti Divadla Scéna ve Zlíně zvýšil výskyt těšících se dětí a jejich rodičů, kteří mířili na zlínskou premiéru pohádky Rákosníček a jeho rybník. Těch dětí a jejic...

Film

Přehlídka Be2Can otevírá náruč

be2can perexČesko-slovenská distribuční firma Film Europe (která navíc provozuje i několik placených televizních kanálů) pořádá každoročně přehlídku svých filmů, posbíraných z nejprestižnějších filmových festivalů – z Berlína, Benátek a Cannes. K tomu odk...