Nahlédněte do fungování vlčí smečky
Kultura21.cz

Nahlédněte do fungování vlčí smečky

okouzlena vlky 200Okouzlena vlky je název nové knihy Moniky Zelinové. Nese podtitul Jak jsem se stala členkou vlčí smečky a přináší mnoho informací jak o vlcích, tak o autorčině změně života.

 

 

 

Monika Zelinová se k vlkům dostala prostřednictvím své sestry, která se stala Vlčí ženou a v Německu má zaměstnání v soukromém zooparku. Pracuje tam s vlky netradičními metodami a má na kontě několik knih i zmínek v médiích. Autorka se tak v knize snaží přiblížit zákulisí Tanjiny práce, tak jak sama píše kuriózní okolnosti jejího osudového životního zvratu.

V úvodu knihy se dočtete, jak byly tyto sestry rozdílné, až do přelomové události, kdy měla Monika přijet do Německa na delší pobyt. Dříve se tomu bránila a dávala přednost dovoleným u moře. Vlkům však brzy podléhá a když je posléze potřeba postarat se o vlčí miminka, jde všechno stranou. Se sestrou i vlky zažívá spoustu nezapomenutých událostí a její život se tak opravdu mění.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte knihu Okouzlena vlky

Okouzlena vlky představuje beletrii, ale můžete ji brát jako populárně naučnou, nebo i humornou. Monika Zelinová je velmi sympatická, má nadhled a je také osobní a upřímná. Často se pousmějete nad jazykem její sestry jako například u výrazu „ten strach se ti rozpijaví“ nebo „dneska nebude sprchovat“. Mě hodně bavila i kapitola o natáčení filmového štábu. Také se dozvíte nějaké informace o fungování smečky, krmení vlků a podobně. Navíc se na stránkách knihy se můžete kochat desítkami fotografií, kdy z některých vyzařuje opravdu respekt, jindy máte zase chuť si to s protagonistkami vyměnit.

Přečtěte si rozhovor s autorkou: Monika Zelinová: „Vlk je přímočará, neúplatná bytost vyžadující svobodu a respektování zákonů smečky.“

Okouzlena vlky je rozhodně kniha, která by neměla uniknout žádnému milovníku těchto zvířat. Já ji původně chtěla jen proletět a dávkovat si ji, ale nakonec jsem se začetla a za večer ji zvládla celou. Fotografie i příběh sester mě hodně zaujal a věřím, že nebudu jediná.

Monika Zelinová (rozená Kovalská) pochází z Ostravy, kde žije dodnes. Vystudovala střední pedagogickou školu, zajímá ji psychologie, průběžně si doplňuje vědomosti z oblasti mezilidských vztahů, komunikace, organizace práce a managementu. Získané znalosti a zkušenosti uplatňuje v poradentství a obchodních i realizačních činnostech – mimo jiné při organizování přednáškových turné své sestry Tanji Askani. V bezprostřední blízkosti vlků prožila mnoho neopakovatelných zážitků.

okouzlena vlky

Okouzlena vlky
Jak jsem se stala členkou vlčí smečky
Autor: Monika Zelinová
Žánr: beletrie, chovatelství
Nakladatelství: Universum (Euromedia Group)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 296
Hodnocení: 87 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/563121-okouzlena-vlky.html


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

POKEC s Terezou Kostkovou a Liborem Boučkem

pokec 200Moderátorská esa Terezu Kostkovou a Libora Boučka veřejnost moc dobře zná. Co mají společného? Mají za sebou moderování velkých televizních show. Tereza bravurně uvedla (spolu s Markem Ebenem) StarDance…když hvězdy tančí, TýTý nebo Silvestr. Libor má v...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

James Patterson: Citlivé místo

citlive misto 200V prosinci 2017 vyšla v nakladatelství Alpres další kniha oblíbeného autora Jamese Pattersona, tentokrát z jeho renomované série, jež čítá přes dvacet (!) svazků, o Alexi Crossovi, s názvem Citlivé místo.


Literatura

Kapitán Exner podruhé: Denár v dívčí dlani

denar v divci dlani200V listopadu vydal Knižní klub druhý případ kapitána Exnera, tentokráte s názvem Denár v dívčí dlani. Podle detektivních příběhů Václava Erbena vznikl televizní seriál a díky němu jsme se dočkali opětovného vydání. Máte rados...

Divadlo

Jak se francouzská revoluce proměnila v povyk

1789 200Národní divadlo v Praze si umanulo, že bude uvádět experimentální hry - a vylézají z toho příšernosti. Čekání na Godota se změnilo v pitvořivou roztlemenost, ze slavného experimentálního počinu Ariane Mnouchkinové 1789 aneb Dokonalé štěstí režisér Vl...

Film

Úkryt v ZOO – snaha chránit, i přes vlastní nebezpečí

ukryt v zoo 2 (2)„Až za mřížemi byli konečně v bezpečí.“ Příběh válečného Polska a nebezpečí, v jakém se nacházeli nejenom Židé, ale všichni obyvatelé tehdejší Varšavy, umocněné prostředím malebné ZOO, vybombardované v první den obsazení...