Nahlédněte do fungování vlčí smečky

Nahlédněte do fungování vlčí smečky

Tisk

okouzlena vlky 200Okouzlena vlky je název nové knihy Moniky Zelinové. Nese podtitul Jak jsem se stala členkou vlčí smečky a přináší mnoho informací jak o vlcích, tak o autorčině změně života.

 

 

 

Monika Zelinová se k vlkům dostala prostřednictvím své sestry, která se stala Vlčí ženou a v Německu má zaměstnání v soukromém zooparku. Pracuje tam s vlky netradičními metodami a má na kontě několik knih i zmínek v médiích. Autorka se tak v knize snaží přiblížit zákulisí Tanjiny práce, tak jak sama píše kuriózní okolnosti jejího osudového životního zvratu.

V úvodu knihy se dočtete, jak byly tyto sestry rozdílné, až do přelomové události, kdy měla Monika přijet do Německa na delší pobyt. Dříve se tomu bránila a dávala přednost dovoleným u moře. Vlkům však brzy podléhá a když je posléze potřeba postarat se o vlčí miminka, jde všechno stranou. Se sestrou i vlky zažívá spoustu nezapomenutých událostí a její život se tak opravdu mění.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte knihu Okouzlena vlky

Okouzlena vlky představuje beletrii, ale můžete ji brát jako populárně naučnou, nebo i humornou. Monika Zelinová je velmi sympatická, má nadhled a je také osobní a upřímná. Často se pousmějete nad jazykem její sestry jako například u výrazu „ten strach se ti rozpijaví“ nebo „dneska nebude sprchovat“. Mě hodně bavila i kapitola o natáčení filmového štábu. Také se dozvíte nějaké informace o fungování smečky, krmení vlků a podobně. Navíc se na stránkách knihy se můžete kochat desítkami fotografií, kdy z některých vyzařuje opravdu respekt, jindy máte zase chuť si to s protagonistkami vyměnit.

Přečtěte si rozhovor s autorkou: Monika Zelinová: „Vlk je přímočará, neúplatná bytost vyžadující svobodu a respektování zákonů smečky.“

Okouzlena vlky je rozhodně kniha, která by neměla uniknout žádnému milovníku těchto zvířat. Já ji původně chtěla jen proletět a dávkovat si ji, ale nakonec jsem se začetla a za večer ji zvládla celou. Fotografie i příběh sester mě hodně zaujal a věřím, že nebudu jediná.

Monika Zelinová (rozená Kovalská) pochází z Ostravy, kde žije dodnes. Vystudovala střední pedagogickou školu, zajímá ji psychologie, průběžně si doplňuje vědomosti z oblasti mezilidských vztahů, komunikace, organizace práce a managementu. Získané znalosti a zkušenosti uplatňuje v poradentství a obchodních i realizačních činnostech – mimo jiné při organizování přednáškových turné své sestry Tanji Askani. V bezprostřední blízkosti vlků prožila mnoho neopakovatelných zážitků.

okouzlena vlky

Okouzlena vlky
Jak jsem se stala členkou vlčí smečky
Autor: Monika Zelinová
Žánr: beletrie, chovatelství
Nakladatelství: Universum (Euromedia Group)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 296
Hodnocení: 87 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/563121-okouzlena-vlky.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Dita Pecháčková: „Mám v hlavě další kuchařku.“

kucharka dita pechackova 200Loni jsem měla možnost recenzovat kuchařku Deník Dity P., ze které dodnes čerpám inspiraci při mém kuchtění. Nedalo mi to a musela jsem se Dity zeptat na pár věcí. I přes její velkou vytíženost nak...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Hlas pro vraha – tajemství odkryté po desítkách let


hlas uvodkaCo když se v běhu svého života dozvíte zásadní fakt o tom, že co jste považovali za pravdu, tak úplně pravdou není? Že žena, kterou považujete za svou matku, vaší matkou není? O to horší situace je, když musíte čekat desítky let na odkrytí ...


Literatura

Dojemný příběh z prostředí druhé světové války

Svetla 200Pulitzerovu cenu dostává vždy jeden opravdu výjimečný román. V letošním roce se jedná o knihu Jsou světla, která nevidíme od Anthonyho Doerra. Zasloužil si autor toto čestné ocenění?

...

Divadlo

Ve zlínském divadle začali zkoušet Šakalí léta

sakali leta 200Datum premiéry nikdo nezná, přesto začali zkoušet! Po čase se do Městského divadla Zlín vrátil režisér Dodo Gombár (Zvlčení, Mezi nebem a ženou, Žítkovské bohyně, Baťa Tomáš, živý a další) a pustili se do příprav hudební komedie Šakalí lét...

Film

Karel Schinzel Člověk, který obarvil svět. Podpořte výrobu dokumentu na Startovači

schnitzel perexV sítnici lidského oka je zhruba 7 000 000 čípků umožňujících vnímat člověku 10 milionů barev kolem sebe. Pro běžného člověka je to samozřejmost a nevnímá tak složitý mechanismus, ale s nástupem éry černobíle fotografie vzniká logická o...