Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Eliza-je-sama-doma 200V nakladatelství Grada pod značkou Metafora román Eliza je sama doma, určený především ženám.

 

 

 

Eliza Huntová je zakladatelka facebookové stránky Nástěnka pro ženy z Hudson Valley. Tehdy byla na předměstí šťastná, užívala si jak lásky od manžela, tak její malá dvojčata. Pak se však stala jistá věc, děti takzvaně vyletěly z hnízda a ona začala trpět úzkostnou poruchou, která ji brání vycházet z domu. Facebookovou stránku u tak považuje za jedinou zábavu a také kontakt s okolním světem. Když se dozvídá, že tato stránka má živější konkurenci, pouští se do akce a přidává anonymní příspěvek, který má rozvířit vody.

„Anonym: Právě jsem se sem přistěhovala z města a doufala jsem, že začnu znovu. Měla jsem poměr, o kterém můj manžel nic neví. Bývalý milenec se přistěhoval za mnou a pořád se mi objevuje u dveří. Dneska jsem předstírala, že nejsem doma. Bušil na dveře tak, až jsem dostala strach. Řekla jsem mu, že to chci ukončit, ale on o tom nechce ani slyšet. Vím, že podvádět se nemá. Proto s tím chci skoncovat a začít znovu. Jen konstruktivní rady, prosím.“ (str. 40)

Zdánlivě nevinný příběh má dopad na celé předměstí a odstartuje koloběh událostí. Čtenář v krátkých kapitolách sleduje příběhy hned několika vypravěčů jako je novopečená maminka Olivie, vdovec Jackie nebo kamarádka Elizy Amanda. Jejich osudy se podle očekávání spojí a přinesou nečekaná odhalení.

Eliza je sama doma je román, který mě osobně nenadchl, ani neurazil. Četl se dobře, postavy si brzy získaly mé sympatie a zajímalo mě, jak to s nimi bude dál. Navíc dobře ukázal moc sociálních sítí i atmosféru podobných předměstí. Pokud máte rády knihy pro ženy a hledáte nějakou nenáročnou odpočinkovou četbu, nenechte si tento titul ujít.

Jane L. Rosenová je spisovatelka a novinářka píšící pro Huffington Post. Žije v New Yorku a na ostrově Fire Island se svým manželem a třemi dcerami. Často čerpá inspiraci z města, kde žije, i od lidí, kteří v něm spolu s ní žijí. Je autorkou románu pro mladé The Thread, který v roce 2013 sama vydala. Kromě psaní se věnuje televizní produkci a pořádání různých akcí, je spoluzakladatelkou dárkového webu It's All Gravy a spoluautorkou stejnojmenné aplikace. V březnu 2017 navštívila autorka sídlo nakladatelství, aby viděla, kde vzniklo české vydání její knihy. Setkala se rovněž s nakladatelkou Magdalénou Feldekovou.

Eliza-je-sama-doma

Eliza je sama doma
Autor: Jane L. Rosenová
Překlad: Kateřina Harrison Lipenská
Žánr: beletrie, román
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 328
Hodnocení: 75 %

https://www.grada.cz/eliza-je-sama-doma-12143/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Kateřina Kuchařová: „Nenechte se zlákat lacinými sliby na letácích a bojujte s námi proti okrádání seniorů“

Petice kucharova 200V českých kinech je nyní film Silvie Dymákové, Šmejdi, který poukazuje na nekalé praktiky při předváděcích akcí. U této příležitosti vznikla ve spojení tvůrců filmu, sdružení dTest a deníku

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Umění filmu. Úvod do studia formy a stylu.
ImageKaždá generace filmových badatelů si s oblibou bere některý z teoretických systémů jako základ pro své zkoumání. V minulosti to byly zejména různé strukturalisticky orientované systémy s výraznou normot...

Literatura

Kam až může dotančit bláznovství?


cekani na bojanglese200Nakladatelství Plus v červnu obohatilo knižní pulty o titul Čekání na Bojanglese, rozvernou literární prvotinu začínajícího francouzského autora Oliviera Bourdeauta (*1980). Jedná se o román, který ve Francii zaznamen...

Divadlo

Česká premiéra divadelní hry Marka St. Germaina – Poslední sezení u doktora Freuda

DSC 9971Divadlo v Řeznické v pátek 9.března 2018 v 19.30 uvede premiéru „Poslední sezení u doktora Freuda“ autora Marka St. Germaina.

...

Film

Pivní roadmovie dua Beer with Travel se konečně dočká své premiéry

beer with travel 200Přesně o rok později, než bylo původně v plánu, se v pondělí 18. října v divadelním sále klubu Rock Café v Praze uskuteční premiéra dokumentárního filmu cestovatelské dvojice Beer with Travel. Nová road movie vznikla ve spoluprá...