Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Sociální sítě to umí pěkně zavařit

Eliza-je-sama-doma 200V nakladatelství Grada pod značkou Metafora román Eliza je sama doma, určený především ženám.

 

 

 

Eliza Huntová je zakladatelka facebookové stránky Nástěnka pro ženy z Hudson Valley. Tehdy byla na předměstí šťastná, užívala si jak lásky od manžela, tak její malá dvojčata. Pak se však stala jistá věc, děti takzvaně vyletěly z hnízda a ona začala trpět úzkostnou poruchou, která ji brání vycházet z domu. Facebookovou stránku u tak považuje za jedinou zábavu a také kontakt s okolním světem. Když se dozvídá, že tato stránka má živější konkurenci, pouští se do akce a přidává anonymní příspěvek, který má rozvířit vody.

„Anonym: Právě jsem se sem přistěhovala z města a doufala jsem, že začnu znovu. Měla jsem poměr, o kterém můj manžel nic neví. Bývalý milenec se přistěhoval za mnou a pořád se mi objevuje u dveří. Dneska jsem předstírala, že nejsem doma. Bušil na dveře tak, až jsem dostala strach. Řekla jsem mu, že to chci ukončit, ale on o tom nechce ani slyšet. Vím, že podvádět se nemá. Proto s tím chci skoncovat a začít znovu. Jen konstruktivní rady, prosím.“ (str. 40)

Zdánlivě nevinný příběh má dopad na celé předměstí a odstartuje koloběh událostí. Čtenář v krátkých kapitolách sleduje příběhy hned několika vypravěčů jako je novopečená maminka Olivie, vdovec Jackie nebo kamarádka Elizy Amanda. Jejich osudy se podle očekávání spojí a přinesou nečekaná odhalení.

Eliza je sama doma je román, který mě osobně nenadchl, ani neurazil. Četl se dobře, postavy si brzy získaly mé sympatie a zajímalo mě, jak to s nimi bude dál. Navíc dobře ukázal moc sociálních sítí i atmosféru podobných předměstí. Pokud máte rády knihy pro ženy a hledáte nějakou nenáročnou odpočinkovou četbu, nenechte si tento titul ujít.

Jane L. Rosenová je spisovatelka a novinářka píšící pro Huffington Post. Žije v New Yorku a na ostrově Fire Island se svým manželem a třemi dcerami. Často čerpá inspiraci z města, kde žije, i od lidí, kteří v něm spolu s ní žijí. Je autorkou románu pro mladé The Thread, který v roce 2013 sama vydala. Kromě psaní se věnuje televizní produkci a pořádání různých akcí, je spoluzakladatelkou dárkového webu It's All Gravy a spoluautorkou stejnojmenné aplikace. V březnu 2017 navštívila autorka sídlo nakladatelství, aby viděla, kde vzniklo české vydání její knihy. Setkala se rovněž s nakladatelkou Magdalénou Feldekovou.

Eliza-je-sama-doma

Eliza je sama doma
Autor: Jane L. Rosenová
Překlad: Kateřina Harrison Lipenská
Žánr: beletrie, román
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 328
Hodnocení: 75 %

https://www.grada.cz/eliza-je-sama-doma-12143/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Marek Dusil: „Nic bych neměnil, všechno nějak plyne…“

dusil marek200Cítí se spíše folkařem, ale zároveň v sobě nechává probublávat spodní rockový proud. S formací Marek Dusil Blend chystá nové album a své písně nejraději předkládá v prostém akustickém hávu. Rád hraje pro vnímavé publikum. Br...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Češi 1942 aneb jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha

Cesi 1942 200V jednom z dalších pokračování devítidílné komiksové řady tzv. „Českého století“ od roku 1918 do roku 1992 se autor Pavel Kosatík spolu s výtvarníkem Markem Rubcem věnují dalšímu klíčovému okamžiku našich moderní...


Literatura

Co napsala Písařka ze Sieny?

pisarka sienaAch, to zase bylo čtení s velkým Č. Zřejmě mám poslední dobou štěstí na výběr knih, protože Písařka ze Sieny je dalším příběhem, který mne dostal až do kolen. Tahle kniha je skvostným příkladem toho, kdy si člověk uvědomí, proč vlastně vůbec čte. Správným dávkováním je ...

Divadlo

Muzikál Doktor Faust odtajnil kostýmy a jde do finále

doktor faust 200Muzikál Doktor Faust je nový, původní, český, muzikál autorů Vojtěcha Adamčíka a Jana Batysty, o kterém se mluví již několik měsíců. V repertoáru jej bude mít Divadlo Na Maninách, kde 22. září 2022 bude mít světovou premiéru. Ještě předtím ...

Film

Včelka Mája slaví 100. narozeniny!
ImageNaše kamarádka včelka Mája bavila naše maminky, nás a teď i naše děti. Dobrodružství včelky Máji, Vilíka, Hopa a mnoho dalších přátel zkrátka nestárne. V českém znění bylo vydáno hned 104 dílů. Animované příběhy vycházej...