Atmosféra zaoceánské lodi vás pohltí

Atmosféra zaoceánské lodi vás pohltí

Tisk

pasazer23 200V nakladatelství Anag vyšla další kniha mistra psychothrillerů Sebastiana Fitzeka. Tentokrát se jedná o Pasažéra 23, který v originále vyšel už v roce 2014.

 

 

 

Čtenáři se s policejním psychologem Martinem Schwartzem setkávají uprostřed akce. Ten se do nich jako utajený vyšetřoval bezhlavě vrhá, protože je psychicky na dně a práce je mu útěchou. Před pěti lety totiž během dovolené na výletní zaoceánské lodi Sultan of the Seas ztratil ženu a syna a nikdo mu nedokázal říct, co se přesně stalo. Od té doby se rozhodl, že na loď už nikdy nevkročí. Názor však změní v okamžiku, kdy mu zavolá autorka thrillerů s tím, že se musí dostavit na palubu Sultana. Tam se totiž objevila dívka, která před týdny na Sultanovi zmizela, a to s medvídkem jeho syna v rukou.

Cesta k nalezení pravdy je trnitá i bolestná a pro čtenáře hodně napínavá. Co se však autorovi opravdu povedlo, to je navození atmosféry. Loď je uzavřené místo s omezeným počtem lidí a jak ze začátku, tak ani v průběhu příběhu není úplně jasné, komu zde můžete věřit a kdo je na jaké straně.

Velmi mě překvapily i popisy místnosti, které jsou pro cestující nepřístupné. Sebastian Fitzek však v závěru knihy vysvětluje, že rešerše nebyly tak složité, jsou dostupné na internetu a vycházel také ze studijní platby, v rámci, které se účastnil prohlídky ubytování pro posádku, kotevny a kuchyně. Každopádně musím uznat, že po přečtení jsem z takových lodí měla ještě větší respekt, a to především s ohledem na hlavní téma knihy v podobě zmizelých osob na zaoceánských lodích a trajektech. V úvodní citaci je uvedeno, že od roku 2000 po celém světě zmizelo minimálně 200 pasažérů a členů posádky.

Pasažér 23 se opět výborně četl, líbila se mi hlavně popisovaná atmosféra. Jen u hlavní zápletky jsem měla pocit, že není tak „nová“, mám dojem, že se podobnými motivy thrillery v poslední době jen hemží. Ale to neznamená, že bych nebyla překvapená a také mě fascinoval prolog a epilog, který jsou podle mě takovou autorovou hrátkou. A už se moc těším na další!

Sebastian Fitzek se narodil 13. října 1971 v Berlíně. Studoval práva, pracoval jako šéfredaktor a programový ředitel pro několik rozhlasových stanic v Německu. Jeho první velká zkušenost s psaním byla s Jürgenem Udolphem jako jeho spoluautor. Od roku 2006 píše psychologické thrillery, ze všech se staly bestsellery. Byly přeloženy do 20 jazyků, některé by měly být i zfilmovány. Fitzek je ženatý od roku 2004, má tři děti a žije v Berlíně. Píše knihy a do novin a patří mezi nejúspěšnější německé spisovatele.

pasazer23

Pasažér 23
Autor: Sebastian Fitzek
Překlad: Martina Nováková
Žánr: thriller
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2021
Počet stran: 408
Hodnocení: 87 %

https://www.anag.cz/pasazer-23-psychothriller/pA98.5545/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Adam Pavlovčin (ADONXS): „Rád si před vystoupením čistím zuby“

Adam Pavlovcin200ADAM PAVLOVČIN alias ADONYX (adonys) zatím poslední ČeskoSlovenská SuperStar roku 2021, přichází s novým unikátním videoklipem a míří na jeden největších evropských festivalů.

...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Růžový přebal neznamená „růžové čtení“

zmr 200Sladce růžová obálka s něžnými ilustracemi a název Zmrzlinové sedmé nebe, román, co napsala Abby Clementsová, jasně evokují, že půjde o pohodovou knihu. Až jsem se bála ji otevřít, aby nebyla růžová příliš. Na druhou stran...


Literatura

Vášeň ku knihe alebo príbeh emancipácie žien

zeny200Ako napovedá názov knihy, pôjde o vášeň, o silné emócie a zmenu sociálneho postavenia. To všetko má za následok kniha. Dnes vymierajúci predmet, do ktorého musíme mládež nútiť, v 18. storočí kľúč k pokroku a vzdelanosti.

...

Divadlo

Vražedkyně nebo oběť?

lady macbeth z ujezdu perexMladá Kateřina vede na první pohled záviděníhodný život. Výhodný sňatek jí zabezpečil dobré společenské postavení, bohatství a pohodlí. Okradl ji však o její svobodu a vášnivou touhu žít naplno. Manžela víc ...

Film

Kouzlo osobnosti aneb love story po Řecku

altDny evropského filmu je úspěšný festivalový projekt plný snímků s označením 100% made in EU. Kinosály se plní nejen v Praze, ale i v dalších šesti českých městech. Ve čtvrtek 19. dubna se ty pražské v rámci filmového maratonu naplnily naposled. A jedním z těch posledních sní...