Začtěte se do příběhu tlumočnice

Začtěte se do příběhu tlumočnice

na kridlech slov 200Diana Kutilová vydala ve spolupráci se svou dcerou Terezou už tři knihy o Sladkých dětech – s diabetem. Nyní se pustila do beletrie pro dospělé a já doufám, že Na křídlech slov nebyl její poslední počin tohoto typu.

 

 

 

Na křídlech slov nabízí příběh o tlumočnici Beátě. Ta má svou vysněnou práci a zbylý čas se snaží věnovat svému osmiletému synu, se kterým zůstala sama. Jeho otce, španělského boxera, neviděla skoro devět let a nedokáže na něj zapomenout, i když je kolem ní více mužů…

Kniha ukazuje radosti i strasti tlumočnice, a to od náročných dnů v podobě firemních školení, přes nejrůznější pracovní cesty, peripetie se zadáním až po požadavky nadřízených. Moc se mi tento vhled líbil, například jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, že v kabině tlumočník nikdy nemá být sám a celou dobu jsem obdivovala hrdinčinu profesionalitu.

„Beátu už nepřekvapuje arogance, se kterou ředitel glosuje každodenní firemní situace. Druhý den tlumočí setkání s dodavatelem z Velké Británie, která má svého subdodavatele v Číně. „Beáto, řekněte jim, že ten jejich návrh je jako masturbace bez ejakulace. Vím, že to musí bejt hrozný tady pro mě tlumočit, ale já potřebuju, abyste jim to přesně takhle řekla,“ říká jí během jednání s třemi anglickými gentlemany.“ (str. 98)

Jednalo se o moc příjemné čtení, kde byla precizně volená slova (je vidět, že s nimi autorka pracuje na denní bázi) a vše bylo takové lidské a milé. S Beátou se čtenář velmi rychle ztotožnil a byl zvědavý na její další kroky. Největší vadou na kráse tohoto titulu tak podle mě bylo, že šlo jen o takovou jednohubku. Utekla mi moc rychle a uvítala bych tak větší rozsah.

Diana Kutilová je tlumočnice, spisovatelka a zakladatelka projektu Sladké děti. Její patnáctiletá dcera Tereza je autorkou ilustrací jak dětské trilogie, tak beletrie pro dospělé. 

na kridlech slov

Na křídlech slov
Autor: Diana Kutilová, ilustrovala Tereza Kutilová
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Bondy
Rok vydání: 2021
Počet stran: 109
Hodnocení: 85 %

https://www.sladkedeti.cz/2021/03/10/na-kridlech-slov/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

7. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

7 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Brontík – Kamarád z pravěku

brontik perexVydejte se společně se svými dětmi na dobrodružství malého Brontíka – dinosaura, který přečkal v ledu několik milionů let. A možná by tam zůstal dalších mnoho let, pokud by ho neobjevily a neodnesly dvě neobyčejně zvídavé děti!


Literatura

Coco Chanel poodhalená

coco 200Módní značka proslulá elegancí, jednoduchostí, důrazem na perfektní vypracování, používáním kvalitních materiálů, pohodlností. Kdo by neznal „malé černé“ nebo parfém s číslem 5! Coco Chanel, značka, mýtus. Ale hlavně ona sama, výjimečná žena.

Divadlo

Kam vlastně patří Mauglí? Dojemný příběh v Divadle Kalich.

maugliNedělní odpoledne jsem strávila se synem vskutku nevšedně. Zlákal nás muzikál Mauglí, který ve svém repertoáru nabízí Divadlo Kalich v Jungmannově ulici, v Praze 1. Na odpolední představení chodí převážná většina dětských ...

Film

S filmem Tenet došel Christopher Nolan na konec jedné cesty

tenet perexLoňský rok byl v kinech ze známých důvodů dost slabý a od března se v nich hrály prakticky jen filmy komornější, pro náročnější publikum a blockbustery úplně absentovaly. Snad jedinou výjimkou bylo srpnové nasazení akčního sci-fi Tenet režijního...