Milovala život, skauting i svého muže. Autobiografie Lady Olave Baden-Powell

Milovala život, skauting i svého muže. Autobiografie Lady Olave Baden-Powell

zrcadlo meho srdce perexNa autobiografii o 295 stranách jsem narazila při rešerších k článku do časopisu o historii dívčího skautingu. Publikace obsahuje autobiografii zakladatelky skautingu, prokládanou úryvky z autorčina deníku. Velmi cenná knížka pro zapálené skauty a zájemce o počátky tohoto hnutí a životě Olave Soamesové, provdané Baden-Powellové, světové náčelní skautek.

 

Po předmluvě od Patricie Baden-Powellové následují kapitoly Viktoriánské dětství, Nové století, o Olavině uvedení do společnosti a potom se dočítáme o seznámení se s generálem Robertem Baden-Powellem na parníku Arcadian.

zrcadlo meho srdce 1

Od strany 128 Olave popisuje přímo v kapitole Dívčí skauting začátek svého působení v hnutí, dále nesčetné cesty za skauty do téměř všech zemí světa, opakované stěhování se, často tragické osudy rodinných příslušníků a také poslední dny života Robina, jak svého manžela Roberta Baden-Powella nazývala. Text je kombinován s dobovými fotografiemi a na konci doplněn pasážemi o návštěvě této ženy v Československu v roce 1946 z pera Romana Šantory–Boba a Heleny Smitkové. Příjezd Olave do naší země zprostředkovala zakladatelka českého dívčího skautingu Vlasta Koseová.

Autobiografii jsem přečetla jedním dechem za dva dny. Kromě mnoha cenných a zajímavých informací ze života manželky generála Baden-Powella a začátcích světového skautingu, zvláště toho dívčího, mě upoutal také autorčin humor a nadhled.

Kniha byla pěkná a dobře se mi četla. Jediné, co bych vytkla, může být ne zcela dokonalá korekce, což ovšem není chyba autorky.

 zrcadlo meho srdce

Zrcadlo mého srdce (Window on My Heart)
Autor: Lady Olave Baden-Powell, převyprávěla Mary Dreweryová, přeložila Hana Bouzková
Žánr: autobiografie
Nakladatelství: Junák - český skaut, Tiskové a distribuční centrum, z.s.
Rok vydání: 2015
Počet stran: 306


Hodnocení: 100 %


Zrcadlo mého srdce - Olave Baden-Powellová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví


Zdroj foto: Petra Sýkorová


 

Zobrazit další články autora >>>

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Poznejte ... italský klavírista Giuseppe Devastato - rozhovor

Ve čtvrtek 21.listopadu se v Domě U Kamenného zvonu koná listopadový koncert "Festival Brikcius"- VIOLONCELLO A KLAVÍR II. italského klavíristy Giuseppe Devastata, žijícího v Madridu, a českého violoncellisty Františka Brikcia. Oba interpreti uvedou druhý díl skladeb pro violoncello a klavír. Uslyšíte 5 Stucke im Volkston a Fantasiestucke od německého skladatele Rob...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Jak žít nebo přežít digitální věk

digitalni ekonomika 200Žít nebo přežít je podtitul knihy Digitální ekonomika od Ivana Pilného. Nenechte se zmást učebnicovým názvem a nečekejte od této publikace z nakladatelství BizBooks pod Albatros Media žádnou nudnou učebnici nebo bichli pln...


Literatura

Modrý dům – příběh k mátovému čaji s medem

modry dum200Nakladatelství Noxi si pro své fanoušky před Vánoci připravilo druhé vydání knihy slovenské autorky Táni Keleové Vasilkové s názvem Modrý dům. Jedná se o vánoční příběh jako stvořený do zimní nálady, k zachumlání se do deky s nějakým dobrým čajem...

Divadlo

Komiksovou komedii se špetkou černého humoru uvede Divadlo na Vinohradech

vinohrady200Daniel Majling je autorem hry Láska! Prsty! Salman Rushdie!, kterou uvede v premiéře v sobotu 4. června ve Studiové scéně Divadlo na Vinohradech. Představení, které se hraje v překladu a dramaturgii Vladimíra Čepka, režíruje Barbora Mašková a vin...

Film

V Dominikánské republice řádí černý démon a Petr Jákl se jede na něj podívat…

Petr Jakl200Sotva jsme vstoupili do nového roku producent a režisér Petr Jákl už je zase v jednom kole a míří do Dominikánské republiky, kde až do konce ledna řádí zlověstný černý démon. Podobu prehistorickému tvorovi vtiskl podobu americký filmový režisér a ...