Jak se stát moderním samurajem

Jak se stát moderním samurajem

Tisk

jak se stat modernim samurajem 200Pokud se chcete dozvědět víc o samurajích, tedy o středověkých japonských válečnících, nakladatelství Pragma vydalo v březnu knihu právě pro vás. Na svědomí ji má Antony Cummins a v knihkupectvích ji najdete pod názvem Jak se stát moderním samurajem.Kdo knihu připravil?

Antony Cummins je oficiálním velvyslancem pro turismus v japonské Wakajamě a autorem knih o historické asijské kultuře válečnictví. Cílem jeho práce je poskytnutí historicky přesného obrazu samurajů a šinobi (nindžů) západnímu světu a položení základů lepšího porozumění jejich učení a postupů. Česky vyšla jeho kniha Tradiční Japonsko – Tajemství ze samurajských břehů (2019).

Jayson Kane je grafik a ilustrátor z Manchesteru známý také jako Kane Kong Illustrates. S Anthony Cumminsem již na několika knihách spolupracoval.

„10 kroků k nalezení vaší síly a úspěch“

Základem knihy je 10 kroků na cestě samuraje a nebojte, nejde o umění válečnictví, ale o pěstování ctností, o pochopení myšlení a tradic a jejich aplikace na dnešní moderní svět. Naučí nás například, že bychom měli umět ovládat svou mysl a naučit se meditovat, že bychom měli jednat strategicky a ne unáhleně. Za nejzvláštnější považuji krok s názvem Postavte pevnost, kde nás autor nabádá k vytvoření erbu, vyhrazení místa na umělecké předměty nebo to, že bychom si měli na zahradě postavit čajovnu. Na druhou stranu považuji za hezké to, že bychom si měli vytvořit zeď a knihu mrtvých a uctít tak památku našich bližních, kteří už s námi nejsou. Autor v knize přemílá hodně i o válce a nabádá nás, abychom si vybudovali armádu, což v dnešní době musí přijít čtenářům uhozené, ale no budiž. Zvláštní byla také kapitola Studujte samurajská kouzla, která poodkryla roušku tajemství magie a zaříkadel ve starém Japonsku.

Kdo je současným samurajem?

Z této knihy mám smíšené pocity. Na jedné straně bylo zajímavé dozvědět se více o samurajích, jejich historii, myšlení a nejrůznějších technikách. Na straně druhé pochybuji, že jde většina těchto věcí aplikovat do praxe v dnešní době. Kniha na mě také působila neuspořádaným dojmem, ačkoliv byla rozčleněna na menší části, ale tak se skákalo od minulosti do přítomnosti, že to občas nedávalo hlavu a patu. Také řeším otázku, kdo je cílovým čtenářem? Řekla bych, že jen ti, kteří se zabývají studiem japanologie nebo lidé, kteří by si rádi rozšířili všeobecné vědomosti o samurajích.

 

jak se stat modernim samurajem

Název: Jak se stát moderním samurajem
Autor: Antony Cummins
Ilustrace: Jayson Kane
Původní název: How To Be a Modern Samurai (2020)
Žánr: naučná literatura, osobní rozvoj
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 240
Hodnocení: 60 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/jak-se-stat-modernim-samurajem/kniha/13561/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Alžběta Bartošová – Mladá talentovaná Slovenka, která si užívá Prahu.

bart200Herečka Alžběta Bartošová nyní hraje v divadle Kalich v představení Horečka sobotní noci a nově od září v Atlantidě.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Harry Potter a Ohnivý pohár s ilustracemi od Jima Kaye

HP4 perVšechny fanoušky Harryho Pottera jistě potěší dlouho očekávané ilustrované vydání čtvrtého dílu. Těšit se můžete na legendární příběh o mladém čaroději doplněný neotřelými kresbami Jima Kaye.

 


Literatura

Literární psychologie prozrazuje, co se skrývá za slovy spisovatelů, básníků a dramatiků

literarni psychologie perexPsycholog Zbyněk Vybíral (*1961), profesor na brněnské Masarykově univerzitě, se vedle pedagogické činnosti věnuje i dalším aktivitám – spolupracoval při vydávání odborných časopisů,  zapojil se do práce v nakla...

Divadlo

Epochální výlet rodiny Smolíkovy

smolikovi200„S písní bláznivou a s trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, kam, kdo ví kam,…“ Přesně těmito slovy začíná úvodní znělka mnoha generacemi milovaného animovaného seriálu o maďarské rodince Smolíkových a jejich mrzoutském sousedovi Dr. Halířo...

Film

VÁCLAV KRŠKA A (NEJEN) FILMOVÝ ODKAZ

osudova nesmelost200Režisér Václav Krška (1900-1969) patří mezi české režiséry, kteří zůstávají ve stínu svých slavnějších kolegů. Je uznáván jako průkopník poetických či lyrických výpovědí, jenž měl tu smůlu, že svého uměleckého vrcholu dosáhl v...