Asterix 38: Vercingetorixova dcera

Asterix 38: Vercingetorixova dcera

Tisk

asterix vercingetorixova dcera 200V říjnu vydalo nakladatelství Egmont již 38. díl ze série Asterixova dobrodružství, pojmenovaný Vercingetorixova dcera. Tradičně se můžete těšit na vtipné dialogy, situační humor i příjemně laděnou kresbu.O čem je tento příběh?

Odvážní Galové Asterix a jeho věrný přítel Obelix dostanou od svého náčelníka zvláštní úkol, který není zrovna lehký – mají chránit mladou dceru Adrenalínu galského náčelníka Vercingetorixe před Římany, kteří ji pronásledují. Což o to, ale Adrenalína má svoji hlavu, nesnáší autority a hlavně neustále utíká! Jak se s tím tyto ikonické postavičky poperou, to se dozvíte sami.

Kde se Asterix a Obelix vzali?

Na svědomí je má úderné duo René Goscinny (1926 – 1977) a Albert Uderzo (1927 – 2020), kterým tyto nezapomenutelné postavy přinesly slávu a dodnes patří k nejčtenějším dílům francouzské literatury. Poslední čtyři díly v češtině ale kreslil Didier Conrad a scénář stvořil Jean-Yves Ferri, ale můžu vám říct, že všechny přísady, které máme na těchto příbězích rádi, zůstaly zachovány a jsou věrny památce původním autorům.

asterix a

Proč je máme rádi?

Kdo by neznal nezdolné Galy, kteří odolávají nátlakům Říma, nebojí se válčení a holdují pečeným divočákům, stejně jako kouzelnému nápoji, který jim na chvíli dodává nadlidskou sílu. Svoje si najdou malí i velcí – a jde právě o tu tradiční krásu malby, jemné kombinace barev s nezapomenutelnými hláškami a nepředvídatelnými až chaotickými situacemi, co nás na tomhle nepřestává bavit. Vřele to doporučuji!

asterix vercingetorixova dcera

Název: Asterix 38: Vercingetorixova dcera
Autor: Jean-Yves Ferri, Didier Conrad
Originální název: La Fille de Vercingétorix (2019)
Žánr: komiks
Série: Asterixova dobrodružství
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2020, brožovaná
Počet stran: 48
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/61254940/asterix-38-vercingetorixova-dcera/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Je třeba věřit, že události plynou tak, jak mají, říká herec Jiří Bartoň

barton perDesítky postav má na svém kontě herec Jiří Bartoň, který si zahrál jak v kamenných divadlech, tak na alternativních scénách. Přitom je zajímavé, že se uplatnil nejen v činoherních, ale třeba ve vyloženě muzikálových rolích a že má ve svém r...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Etiketa a špionáž

etik 200Nakladatelství CooBoo se může pyšnit velmi kladnými ohlasy z výběru vydávaných knih pro mládež. Jedna taková je i Etiketa & Špionáž od autorky Gail Carrigerové. Příběh o dívce z velké rodiny. O Sofronie, která se odmítá stát dámou a pro svou matku i ...


Literatura

Hrob kolibříka: magické i podmanivé vyprávění


Hrob kolibrika 200V nakladatelství Jota vyšla velmi zajímavá kniha s názvem Hrob kolibříka. Jedná se o závěrečnou práci na San Francisco State University od autorky Jennifer Skutelsky, která byla oceněna Clark-Gross Award v kategorii román. Pusťte se do toho magického rom...

Divadlo

Orwellovo proroctví "1984" nyní ve Švandově divadle

Orwell perexŠvandovo divadlo v Praze přichází s divadelní adaptací kultovního románu George Orwella 1984. Premiéra byla v sobotu 28. ledna 2023, nejbližší reprízy jsou naplánovány na 17. února a dále na 3., 16. a 23. března 2023.

Film

MARKÉTA IRGLOVÁ nazpívala singl pro film POSLEDNÍ Z APORVERU

marketa irglova„Vezme nás vítr, zmizíš, zmizím“, zpívá Markéta Irglová v duetu s kapelou Zrní. Píseň s názvem Mejsó právě vychází v exkluzívní nabídce digitálního servisu SUPRAPHONline jako p...