Asterix 38: Vercingetorixova dcera
Kultura21.cz

Asterix 38: Vercingetorixova dcera

asterix vercingetorixova dcera 200V říjnu vydalo nakladatelství Egmont již 38. díl ze série Asterixova dobrodružství, pojmenovaný Vercingetorixova dcera. Tradičně se můžete těšit na vtipné dialogy, situační humor i příjemně laděnou kresbu.



O čem je tento příběh?

Odvážní Galové Asterix a jeho věrný přítel Obelix dostanou od svého náčelníka zvláštní úkol, který není zrovna lehký – mají chránit mladou dceru Adrenalínu galského náčelníka Vercingetorixe před Římany, kteří ji pronásledují. Což o to, ale Adrenalína má svoji hlavu, nesnáší autority a hlavně neustále utíká! Jak se s tím tyto ikonické postavičky poperou, to se dozvíte sami.

Kde se Asterix a Obelix vzali?

Na svědomí je má úderné duo René Goscinny (1926 – 1977) a Albert Uderzo (1927 – 2020), kterým tyto nezapomenutelné postavy přinesly slávu a dodnes patří k nejčtenějším dílům francouzské literatury. Poslední čtyři díly v češtině ale kreslil Didier Conrad a scénář stvořil Jean-Yves Ferri, ale můžu vám říct, že všechny přísady, které máme na těchto příbězích rádi, zůstaly zachovány a jsou věrny památce původním autorům.

asterix a

Proč je máme rádi?

Kdo by neznal nezdolné Galy, kteří odolávají nátlakům Říma, nebojí se válčení a holdují pečeným divočákům, stejně jako kouzelnému nápoji, který jim na chvíli dodává nadlidskou sílu. Svoje si najdou malí i velcí – a jde právě o tu tradiční krásu malby, jemné kombinace barev s nezapomenutelnými hláškami a nepředvídatelnými až chaotickými situacemi, co nás na tomhle nepřestává bavit. Vřele to doporučuji!

asterix vercingetorixova dcera

Název: Asterix 38: Vercingetorixova dcera
Autor: Jean-Yves Ferri, Didier Conrad
Originální název: La Fille de Vercingétorix (2019)
Žánr: komiks
Série: Asterixova dobrodružství
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2020, brožovaná
Počet stran: 48
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/61254940/asterix-38-vercingetorixova-dcera/


 

Pro dobrou náladu...

Přihlášení



Soutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

KEKS a TURBO: „Dobýváme naši malou zemičku metr po metru a je to trnitá cesta, ale spravedlivá.“

turbo a keksRockové kapely KEKS a TURBO spojily své hudební síly a vytvořily společné turné, které začíná už za pár dní. Sedm měst, sedm koncertů, které slibují skvělý hudební zážitek. Zeptala jsem se leaderů obou kapel, za KEKS Štěpána Kojana

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Přechodné dokonalosti – přemýšlivý detektivní román z právnického prostředí

Prechodne dokonalosti 200Všechno začalo zdánlivě bezvýznamným telefonátem mého bývalého spolužáka z vysoké školy. Sabino Fornelli je advokát a zabývá se občanskoprávními případy. Když některý jeho klient potřebuje poradit v trestněprávní zá...


Literatura

Gilly Macmillanová – Spálená obloha

spalena obloha 200Být rodičem je nesmírně těžké. Je nutné být spravedlivý, tak akorát náročný i hodný a hlavně ne přehnaně starostlivý. Jednoduše se to píše, ale z vlastní zkušenosti vím, že převést tato slova do skutečnosti je téměř nadlidský úkol. K...

Divadlo

Pestrý podzim v divadle - Divadlo Radka Brzobohatého

200divAby vaše podzimní dny byly co nejpestřejší, přinášíme vám říjnové divadelní tipy, tentokrát z Divadla Radka Brzobohatého.

...

Film

Poslíček s blondýnami v drahém Audi

kuryr200Film Kurýr: Restart (2015) je nový díl filmové série o přepravci zásilkového zboží. Samozřejmě nejde o chlapíka, který s dodávkou objíždí firmy, ale o akčního superšpióna, kterému někdo každou chvíli míří pistolí na hlavu a občas, aby za sebou zahladil...