Předválečné časy v nemocnici Nightingale

Předválečné časy v nemocnici Nightingale

Tisk

Sestricky a jejich prani perexBlíží se konec roku 1938 a válka je na spadnutí. Život v londýnské nemocnici Nightingale však pokračuje v zajetých kolejích. Helen doufá, že po smrti milovaného manžela znovu najde lásku. Je okouzlující cizinec tou správnou volbou?

 


Effie si oblíbí pohledného pacienta a doufá, že v něm najde spřízněnou duši. Dora si užívá rodinný život a Frannie doufá, že už nepřijde žádná další válka, protože ta poslední ji připravila o snoubence. Když se správní rada rozhodne z důvodu hrozící války nemocnici uzavřít, začnou se lékaři a sestry obávat o její budoucnost. Výjimkou je hlavní sestra Kathleen, která se bojí především o sebe.


Oblíbená sága o sestřičkách
Knihu Sestřičky a jejich tajná přání napsala americká spisovatelka Donna Douglas. Román je již pátým dílem úspěšné a oblíbené série o sestřičkách z nemocnice Nightingale, která vypráví o životě studentek ošetřovatelství, sestřiček, lékařů, pacientů a jejich blízkých. V každém dílu přicházejí na scénu nové postavy, a tak série představuje pestrou mozaiku rozmanitých lidských osudů.


Poutavý ženský román
Sestřičky a jejich tajná přání mají všechno, co by měl mít dobrý román pro ženy: Sympatické hrdinky, přitažlivé hrdiny, osudové lásky, přátelství, trochu humoru, dojímavé scény i šťastný konec. Prostředí předválečné nemocnice je neotřelé a čtenářsky atraktivní. Kromě toho umožňuje také ozvláštnit příběh informacemi o tom, jak kdysi probíhalo studium na zdravotnické škole, jak vypadala práce sestřičky či jak se léčili pacienti.


V příběhu je trochu cítit napětí z blížící se války, ale navzdory tomu neztrácí svou hřejivou a laskavou atmosféru. Na některých příbězích je zobrazeno, jak lidé na tuto hrozbu reagovali, většina příběhů se však soustředí na soukromé a pracovní záležitosti postav. Podle závěru je jasné, že v následujícím dílu sehraje válka svou roli, a tak lze Sestřičky a jejich tajná přání brát jako přelomový díl, jehož poslední stránky sérii dodaly nádech válečného románu.

Sestricky a jejich prani

SESTŘIČKY A JEJICH TAJNÁ PŘÁNÍ
Autorka: Donna Douglas
Originální název: A Nightingale Christmas Wish
Překlad: Petra Klůfová
Žánr: historický román, román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 360

Hodnocení: 90 %

Nakladatelství Ikar_Sestřičky a jejich tajná přání

www.knizniklub.cz/knihy/449666-sestricky-a-jejich-tajna-prani


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Michael Kiske: „Tipuju, že nás opět pozvou na další Masters Of Rock…”

michael kiske unisonicJak se vede bývalému zpěvákovi legedárních dýní Helloween Michaelovi Kiskemu? Momentálně spolu s kytaristou Kaiem Hansenem exceluje ve skupině Unisonic. Spoustu jeho zajímavých názorů ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Jak shodit kila a oslabit korunu. Upřímný a diplomatický prostor pro bývalého guvernéra České národní banky Miroslava Singera

Singer perexPodtitul této recenze se zdá býti poněkud rozmarným. Diplomacie a upřímnost se nemají rády. Dokonce jsou jaksi v protikladu. Dobrý diplomat přece nemůže být upřímný mluvka a člověk zcela upřímný nemá na to, být diplomantem. A přece. Pan býval...


Literatura

Poslední století koní

posledni-stoleti-koni perexPředstavte si, že si vedle vás sedne historik a spisovatel, ze kterého doslova vyzařuje úcta a láska ke koním. Úcta k dlouhé historii, kterou koně provázeli člověka, přičemž nakonec jen velmi málo se člověk ke koni ch...

Divadlo

Divadlo Šumperk uvede premiéru legendárního příběhu Přelet nad kukaččím hnízdem

prelet200Přelet nad kukaččím hnízdem bude první premiérou nové sezóny v Divadle Šumperk. Proběhne v sobotu 10. září a v dramaturgii Michaela Sodomky, překladu Luďka Kárla a režii Jiřího Š. Hájka se představí oblíbení šumperští herci.

...

Film

TITANIC ve 3D. Překvapí nás?
ImageŽelezný obr: Už jenom ze samého jména Titanic by nás všechny mělo zamrazit. Vždyť loď nesoucí toto vystihující jméno patřila mezi nejluxusnější a největší parníky své doby. Její neuvěřitelná ...