Pop-rocková skupina GAIA vystoupí ve zlínské Šopě s plejádou hudebních hostů

Pop-rocková skupina GAIA vystoupí ve zlínské Šopě s plejádou hudebních hostů

Tisk

gaia200Zlínská kapela GAIA má v poslední době jeden zajímavý koncert za druhým. Zatímco v Přerově zahrála v neúplné sestavě skladby v tzv. unplugged verzi, v Kroměříži to už bylo v plné sestavě, kde si i zahrál saxofonista Radek Fufal Bednařík a hostující zpěvačka Kateřina Bartoňová. V sobotu 25. března zahraje skupina GAIA ve zlínské Šopě, kde se představí několik dalších hudebních hostů. Následující rozhovor poskytl kapelník Vladan Vavruša.


Skupina GAIA zahraje ve zlínské Šopě, tentokrát i s formací Jitunk Kampeny, proč tato kombinace?

Odpověď je poměrně jednoduchá, hráváme převážně ve Zlínském kraji, takže máme snahu, aby naše vystoupení byla pokaždé trochu jiná, zveme si hosty anebo spřízněné kapely. Naše první vystoupení v Šopě byl dvojkoncert s kapelou Kochtaband, nyní to bude Jitunk Kampeny, kteří jsou žánrově poměrně blízko tomu, co hrajeme my. Věřím, že to bude pestrý večer, který si všichni parádně užijeme.

Mezi hosty budou i další muzikanti, kdo všechno?

Základní sestava kapely GAIA je šestičlenná, ale už více než rok s námi jako pravidelný host vystupuje saxofonista Radek Fufal Bednařík. Jeho brilantní hra pěkně zapadá do našich aranží a na tomto koncertě představíme jednu novinku, ve které jeho saxofon také najde uplatnění. Dalším hostem tohoto koncertu bude zpěvačka Kateřina Bartoňová, se kterou jsme navázali spolupráci nejprve jako s vizážistkou našeho posledního klipu LeukoCity, následně pak slovo dalo slovo a přišlo pozvání na zkoušku. A co z toho vzešlo, to si budou moci návštěvníci poslechnout v sobotu 25. března.

Nám se rozhodně spolupráce s Kateřinou moc líbí, přinesla do kapely nálož energie, ale také mezi nás výborně personálně zapadla, což je vidět mimo jiné na naší upoutávce ke koncertu v Šopě, kterou máme na našem FCB profilu.

gaia foto1

Znamená to, že budou v kapele dvě zpěvačky? Vedle kmenové zpěvačky a textařky Báry Havelkové ještě…?

Ano, tou druhou zpěvačkou je již zmiňovaná Kateřina Bartoňová. V tuto chvíli je z pozice kapely vnímána jako host, ale očekáváme, že se v naší sestavě objeví i na dalších koncertech.

V Přerově jste zahráli v neúplné sestavě. Proč?

Vystoupení v Přerově na vernisáži byla pro nás úplně nová zkušenost, protože to bylo poprvé, co jsme naše skladby interpretovali v tzv. unplugged verzi. Místo elektrických kytar španělky a elektroakustická basa, místo bicích jen cajon a žádné klávesy. Nakonec se nám ale tohle hraní velice líbilo, čemuž jistě napomohla nejen výborná odezva publika, ale překvapivě i skvělá akustika přerovské galerie. Díky tomu máme v plánu v budoucnu rozšířit počet písniček upravených pro tuto speciální sestavu a když bude příležitost, rádi si podobné hraní znovu zopakujeme.

gaia foto2

Další plány vaší kapely v nejbližší době? Co nové album?

Nové album je přesně to, co bychom chtěli v tomto roce realizovat. Zatím ještě nemáme zcela jasno, jestli půjde o plnohodnotné CD nebo třeba jen v současné době velmi populární formát EP. Toto budeme muset rozhodnout v nejbližší době, stejně jako výběr studia a další nezbytné detaily, které samotnému natáčení musí předcházet. Aranže nových skladeb právě finalizujeme, ale nevylučuji, že do termínu nahrávání ještě nějaká ta novinka přibyde. A jakmile budou nové skladby nahrány, určitě přijde na řadu další videoklip, takže je jisté, že se rozhodně nudit nebudeme.

 gaia foto3

Zdroj foto: archiv GAIA

Více informací:

www.gaiaotrokovice.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Protheus z Dymytry: Příští rok chystáme spoustu změn

dymytry perexS frontmanem skupiny Dymytry Protheem (Honza Macků), jsem dělal naposled rozhovor loňské léto a tentokrát se naskytla příležitost vyzpovídat Prothea na křtu nového DVD Arakainu a Dymytry k podzimnímu turné. Co se za ten rok a půl změnilo a ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Petr a Pavel Baťkovi aneb velký rozhovor nejen o umění

batkovi 200Herci a muzikanti Petr a Pavel Baťkovi. Můžeme je vidět jak na divadelních prknech, tak působí v kapele The End of Colours, která je lidmi velice dobře přijímána. Coverová kapela se soustřeďuje na skladby jedné z...


Literatura

Dobrodružná výprava po stopách matriarchálních společností

kde zeny vladnou200Cestovat je v dnešní době velmi jednoduché. Ráno se probudíte doma a odpoledne už se můžete procházet kolem Seiny, projíždět se na kole kolem kanálů v Amsterdamu nebo si prohlížet laponské rukodělné výrobky na Kauppatori v Helsinkác...

Divadlo

Na podzim do divadla: Divotvorný hrnec

divotvorny hrnec 200O prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Jedním z tipů je Divotvorný hrnec v podání Městského divadla ...

Film

Daria – sledujeme skutečnost nebo sen?

Daria perexKdyž filmaři vyplodí něco příliš spletitého, pochybného nebo magorovitého, zahalí to do snu. To přece není skutečnost, to byla pouhá noční můra, chtějí naznačit. Takto byl před více než stoletím poničen německý expresionistický film Kabinet dokto...