Oslavte patnáctiny oblíbeného seriálu

Oslavte patnáctiny oblíbeného seriálu

Tisk

ulice 200Oblíbený seriál Ulice slaví 15 let a u této příležitosti vyšla v nakladatelství Ikar kniha My z Ulice obsahující plno zajímavostí.

 

 

 

Kniha začíná předmluvou ředitelky výroby TV Nova Moniky Hassmanové a dále se dělí na tři části: Takoví jsme byli…, Dveře do ateliéru a Jak se píše Ulice. Nejobsáhlejší je právě první část, která se zaměřuje celkem na 17 rodin z Ulice – od Jordánových až po Magdu a Zdenu Procházkovy. Úplně mi tady však chyběla rodina Blanky Volákové a také její matky Marie Vránové, nebo alespoň nějaké informace o nich. Pokud kniha vznikala loni, tak není důvod je tam nezahrnout.

Vypravěčem v těchto kapitolách je vždy jeden z členů rodiny, který na řádcích popisuje, co se mu v seriálu stalo, s čím se musel potýkat a podobně. To je doplněno také několika souvisejícími fotografiemi. Díky tomu si čtenář může zavzpomínat, co se v seriálu dělo. V závěru každé kapitoly jsou pak vyjádření samotných herců.

Například Adrian Jastraban představitel Bedřicha Lišky zdepíše, že: „Když se řekne Ulice, jako první se mi vybaví spousta probdělých nocí, kdy se učím texty, časté brzké vstávání a cesty na natáčení. Zároveň je to pro mě parta lidí, se kterou nás sice začala spojovat práce, ale z našich vztahů se postupně zrodila přátelství. Ulice mě spojila s lidmi, se kterými bych se jinak nepotkal.“ (str. 42)

Dveře do ateliéru se zaměřují především na obrazový materiál. Čtenáři zde najdou první klapku z 6. června 2005, fotografie ze stavby ulice nebo natáčení, ale také zajímavosti například o dětech, věkových rozdílech, sourozencích, známých tvářích nebo o interiérech. Třetí část s názvem Jak se píše Ulice mě osobně zajímala nejvíc, ale čekaly mě necelé čtyři strany, ze kterých jsem se dozvěděla třeba to, že počet jednotlivých autorů odpovídá zhruba počtu dějových linek v seriálu.

Kniha My z Ulice je určena fanouškům tohoto seriálu, ale těžko říct, jestli právě ti nečekali více. Já sama bych uvítala více informací o jejich přípravách a líbilo se mi nakouknout ještě více pod pokličku. Těšila jsem si na nějaké zážitky z natáčení, na popis zajímavých nebo netradičních scén, ale toho se mi bohužel nedostalo. A také vyjádření herců mohlo být podle mě mnohem více. Zkrátka si myslím, že se z toho všeho mohlo takzvaně vytřískat mnohem více a přijít s nadupanější publikací s mnohem větší cenou pro cílovou skupinu.

ulice

My z Ulice
Autor: Iva Chřibková
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Ikar, Euromedia Group
Rok vydání: 2020
Počet stran: 200
Hodnocení: 80 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/501668-my-z-ulice.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor s maliarkou Stanislavou Habšudovou

Stanislava Habsudova 200Stanislava Habšudová sa narodila v Ilave a po svojich štúdiách a životných skúsenostiach sa rozhodla skombinovať fotografiu, maľbu a kováčske zručnosti a prácu so sklom jednotný celok. Každá jedna z tý...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Sestav si svůj burger

sestavburger 200Víte, že na šťavnatý burger je nejlepší prorostlé maso? A že je vhodné směs nemíchat příliš dlouho, aby burger nebyl tuhý? A co dělat, aby lahodná šťáva v mase zůstala? Tak i to se dozvíte v knížce plné...


Literatura

Ďábel je taky jenom člověk

Dabel je clovek perex
Představte si, že máte před sebou dílo člověka, který psaní miluje a je tak trochu kancelářský nomád, tu pracuje doma, tu někde ve sdílené kanceláři a všude s sebou nosí psychoterapeuta Jakoba Jakobiho a jeho smlouvu s ď...

Divadlo

To nejlepší z hudebního divadla – to je festival Dokořán!

dokoran 200Letos v červnu Městské divadlo Brno opět nabídne průřez tím nejzajímavějším, co se odehrává v oblasti hudebního divadla na českých i zahraničních jevištích, a vás tak čeká pestrá ochutnávka pozoruhodných uměleckých počinů, které ukážou, co všechno n...

Film

Nový film režiséra Romana Vávry Svět podle Muchy vstoupil do kin 1. října

svet podle muchy 200Symbolicky v roce 160. výročí narození jednoho z nejznámějších českých malířů Alfonse Muchy bude do kin uveden dokumentární film Svět podle Muchy. Režisér Roman Vávra divákům nabídne nový, v mnohém překvapivý pohled na život pro...