Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?

Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?

Ta ktera prohraje perexKdyž nádherná Piper poprvé uviděla atraktivního právníka Lea, hned věděla, že je to ten pravý. Má jen jedinou chybu Snubní prsten. Piper však ví, že žádné manželství netrvá věčně. A Leo jí za případné potíže stojí.

 


Joanna byla ráda, když se Leo dostal z deprese a znovu se věnuje dětem. To, že štěstí mu pomohla najít Piper a ne ona, ji ale vůbec nepotěšilo. Když ji Leo opustí a znemožní jí styk s dětmi, začne pátrat v Pipeřině minulosti. Na té ženské se jí zkrátka něco nezdá a ona je odhodlaná udělat všechno pro to, aby zjistila, co. Znepokojivá tajemství, která odhalí, ji přivedou k podezření, že její rodina je v nebezpečí. Dokáže najít potřebný důkaz a zachránit ty, které miluje nejvíc na světě?


V lásce a válce je všechno povoleno
Psychologický thriller Ta, která odešla, napsaly dvě sestry, Valerie a Lynne Constantine, které jsou známé pod pseudonymem Liv Constantine. Jejich prvním společným dílem byla kniha Poslední paní Parrishová, která se okamžitě stala bestsellerem.     


Ve své novince představují dvě silné, zamilované a všehoschopné ženy, které udělají všechno pro to, aby mohly být s mužem svého života.  Protože ve válce a v lásce je všechno povoleno, neštítí se v boji využívat jakékoliv prostředky. A tak zatímco Piper dělá všechno pro to, aby získala Leovu lásku a stala se tak součástí jeho dokonalé rodiny, Joanna, která ví, co Piper chce, se snaží její plány překazit a udržet si přízeň Lea i dětí.


Rychlý začátek a ještě rychlejší konec
V knize se střídají kapitoly Piper v er-formě a kapitoly Joanny v ich-formě. Protože jsou krátké a na konci se vždy nachází nějaká zásadní informace, je kniha opravdu čtivá. Začátek je velmi rychlý, takže je vývoj vztahu mezi Piper a Leem popsaný trochu povrchně. Knize by rozhodně prospělo, kdyby byl rozvinutější, protože by jí to dodalo na uvěřitelnosti. Konec je ještě rychlejší, takže se všechno uzavře na několika stranách. Naštěstí mu na výjimečnosti dodává zajímavé rozuzlení a několik akčních scén.


Autorky umí dobře budovat napětí, a tak jsou kapitoly uprostřed knihy mistrovským dílem. Kromě toho, že líčí všední život jedné (ne)obyčejné rodiny, se v nich toho ale moc neděje, a i Joannino pátrání postrádá akci. Přesto se váš při čtení zmocní plíživý pocit, který vám bude napovídat, že všechno je úplně jinak, než hrdinky prezentují. Kapitoly jsou totiž zaměřené na jejich pocity a myšlenky, které autorky dokonale vystihly. Ano, je to právě podrobně popsaná psychika hrdinek, co je na téhle knize nejlepší.

Ta ktera prohraje

TA, KTERÁ PROHRAJE
Autorka: Liv Constantine
Originální název: The Wife Stalker
Překlad: Jana Vlčková
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Domino, 2020
Počet stran: 264

Hodnocení: 85%

www.albatrosmedia.cz/tituly/61238898/ta-ktera-prohraje/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

O výstavách v Asii i exotickém jídle s Tomášem Řízkem

rizek deti perexVýtvarník Tomáš Řízek se vloni na podzim téměř odstěhoval do Asie. Vystavoval tam své obrazy a ilustrace, podnikl několik výtvarných dílen a přenášek. Tak jsme se ho zeptali, jak jeho asijské putování dopadlo. 

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Do Číny z pohodlí vašeho gauče

couchsurfing v cine 200Nakladatelství Kazda přineslo na český trh další knihu novináře a nadšeného cestovatele Stephana Ortha Couchsurfing v Číně.

 

...

Literatura

Tajemství mé matky – pravda nebývá vždy příjemná

tajemstvi matkyKaždá rodina má svá tajemství – některá jsou menší a neškodná, ovšem najdou se i taková, po jejichž prozrazení už nebude nikdy nic takové jako předtím.

 

 

...

Divadlo

Zhudebněná biografie překrásného děcka

200divDo Hradce Králové soustředila své tvůrčí síly dvojice Baláš - Brousek, aby v originálním zpracování mohla na scéně Klicperova divadla znovu ožít smyslná blondýna s ještě smyslnějšími iniciály.

...

Film

Dovolená v Africe, dovolená za trest?

blended 200Ano, máme tu zase další romantickou komedii, která těžko dosáhne výborného hodnocení na filmových fórech, už právě jen z podstaty, že jde o výše zmínění žánr. A ano, skončí to happy endem, ale to tak nějak víme všichni, a kdyby to nevyšlo v prv...