Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?

Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?

Tisk

Ta ktera prohraje perexKdyž nádherná Piper poprvé uviděla atraktivního právníka Lea, hned věděla, že je to ten pravý. Má jen jedinou chybu Snubní prsten. Piper však ví, že žádné manželství netrvá věčně. A Leo jí za případné potíže stojí.

 


Joanna byla ráda, když se Leo dostal z deprese a znovu se věnuje dětem. To, že štěstí mu pomohla najít Piper a ne ona, ji ale vůbec nepotěšilo. Když ji Leo opustí a znemožní jí styk s dětmi, začne pátrat v Pipeřině minulosti. Na té ženské se jí zkrátka něco nezdá a ona je odhodlaná udělat všechno pro to, aby zjistila, co. Znepokojivá tajemství, která odhalí, ji přivedou k podezření, že její rodina je v nebezpečí. Dokáže najít potřebný důkaz a zachránit ty, které miluje nejvíc na světě?


V lásce a válce je všechno povoleno
Psychologický thriller Ta, která odešla, napsaly dvě sestry, Valerie a Lynne Constantine, které jsou známé pod pseudonymem Liv Constantine. Jejich prvním společným dílem byla kniha Poslední paní Parrishová, která se okamžitě stala bestsellerem.     


Ve své novince představují dvě silné, zamilované a všehoschopné ženy, které udělají všechno pro to, aby mohly být s mužem svého života.  Protože ve válce a v lásce je všechno povoleno, neštítí se v boji využívat jakékoliv prostředky. A tak zatímco Piper dělá všechno pro to, aby získala Leovu lásku a stala se tak součástí jeho dokonalé rodiny, Joanna, která ví, co Piper chce, se snaží její plány překazit a udržet si přízeň Lea i dětí.


Rychlý začátek a ještě rychlejší konec
V knize se střídají kapitoly Piper v er-formě a kapitoly Joanny v ich-formě. Protože jsou krátké a na konci se vždy nachází nějaká zásadní informace, je kniha opravdu čtivá. Začátek je velmi rychlý, takže je vývoj vztahu mezi Piper a Leem popsaný trochu povrchně. Knize by rozhodně prospělo, kdyby byl rozvinutější, protože by jí to dodalo na uvěřitelnosti. Konec je ještě rychlejší, takže se všechno uzavře na několika stranách. Naštěstí mu na výjimečnosti dodává zajímavé rozuzlení a několik akčních scén.


Autorky umí dobře budovat napětí, a tak jsou kapitoly uprostřed knihy mistrovským dílem. Kromě toho, že líčí všední život jedné (ne)obyčejné rodiny, se v nich toho ale moc neděje, a i Joannino pátrání postrádá akci. Přesto se váš při čtení zmocní plíživý pocit, který vám bude napovídat, že všechno je úplně jinak, než hrdinky prezentují. Kapitoly jsou totiž zaměřené na jejich pocity a myšlenky, které autorky dokonale vystihly. Ano, je to právě podrobně popsaná psychika hrdinek, co je na téhle knize nejlepší.

Ta ktera prohraje

TA, KTERÁ PROHRAJE
Autorka: Liv Constantine
Originální název: The Wife Stalker
Překlad: Jana Vlčková
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Domino, 2020
Počet stran: 264

Hodnocení: 85%

www.albatrosmedia.cz/tituly/61238898/ta-ktera-prohraje/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Ondřej Havlík aka en.dru: „Bez Jacksona bych možná nikdy ani beatboxovat nezačal.“

endru200Milí čtenáři, začtěte se do rozhovoru s nejšťastnějším renesančním člověkem - beatboxerem, moderátorem, hercem, improvizátorem a kdo ví co ještě - Ondrou Havlíkem (en.dru).

...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Zeď, která brání svobodě

Zeď, perexUrčitě to jako knihomolové znáte. Někdy dostanete chuť přečíst si příběh, který vás nezavede do světa autorovy fantazie, ale do reality skutečných dnů. Příběh, který vypráví o osudu někoho jiného. O životě, který byl či je naprosto jiný než ten n...


Literatura

Narozen v modrý den: O číslech, synestézii a Aspergerově syndromu

Narozen v modrý denZkuste si představit, že čísla, písmena i dny v týdnu mají svou barvu. U mnohých synestetiků to není nic neobvyklého. A není to ani neobvyklé u Daniela Tammeta, který má As...

Divadlo

Muzikál Doktor Faust odtajnil kostýmy a jde do finále

doktor faust 200Muzikál Doktor Faust je nový, původní, český, muzikál autorů Vojtěcha Adamčíka a Jana Batysty, o kterém se mluví již několik měsíců. V repertoáru jej bude mít Divadlo Na Maninách, kde 22. září 2022 bude mít světovou premiéru. Ještě předtím ...

Film

MARKÉTA IRGLOVÁ nazpívala singl pro film POSLEDNÍ Z APORVERU

marketa irglova„Vezme nás vítr, zmizíš, zmizím“, zpívá Markéta Irglová v duetu s kapelou Zrní. Píseň s názvem Mejsó právě vychází v exkluzívní nabídce digitálního servisu SUPRAPHONline jako p...