Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?
Kultura21.cz

Dvě ženy, jeden muž. Která si získá jeho srdce?

Ta ktera prohraje perexKdyž nádherná Piper poprvé uviděla atraktivního právníka Lea, hned věděla, že je to ten pravý. Má jen jedinou chybu Snubní prsten. Piper však ví, že žádné manželství netrvá věčně. A Leo jí za případné potíže stojí.

 


Joanna byla ráda, když se Leo dostal z deprese a znovu se věnuje dětem. To, že štěstí mu pomohla najít Piper a ne ona, ji ale vůbec nepotěšilo. Když ji Leo opustí a znemožní jí styk s dětmi, začne pátrat v Pipeřině minulosti. Na té ženské se jí zkrátka něco nezdá a ona je odhodlaná udělat všechno pro to, aby zjistila, co. Znepokojivá tajemství, která odhalí, ji přivedou k podezření, že její rodina je v nebezpečí. Dokáže najít potřebný důkaz a zachránit ty, které miluje nejvíc na světě?


V lásce a válce je všechno povoleno
Psychologický thriller Ta, která odešla, napsaly dvě sestry, Valerie a Lynne Constantine, které jsou známé pod pseudonymem Liv Constantine. Jejich prvním společným dílem byla kniha Poslední paní Parrishová, která se okamžitě stala bestsellerem.     


Ve své novince představují dvě silné, zamilované a všehoschopné ženy, které udělají všechno pro to, aby mohly být s mužem svého života.  Protože ve válce a v lásce je všechno povoleno, neštítí se v boji využívat jakékoliv prostředky. A tak zatímco Piper dělá všechno pro to, aby získala Leovu lásku a stala se tak součástí jeho dokonalé rodiny, Joanna, která ví, co Piper chce, se snaží její plány překazit a udržet si přízeň Lea i dětí.


Rychlý začátek a ještě rychlejší konec
V knize se střídají kapitoly Piper v er-formě a kapitoly Joanny v ich-formě. Protože jsou krátké a na konci se vždy nachází nějaká zásadní informace, je kniha opravdu čtivá. Začátek je velmi rychlý, takže je vývoj vztahu mezi Piper a Leem popsaný trochu povrchně. Knize by rozhodně prospělo, kdyby byl rozvinutější, protože by jí to dodalo na uvěřitelnosti. Konec je ještě rychlejší, takže se všechno uzavře na několika stranách. Naštěstí mu na výjimečnosti dodává zajímavé rozuzlení a několik akčních scén.


Autorky umí dobře budovat napětí, a tak jsou kapitoly uprostřed knihy mistrovským dílem. Kromě toho, že líčí všední život jedné (ne)obyčejné rodiny, se v nich toho ale moc neděje, a i Joannino pátrání postrádá akci. Přesto se váš při čtení zmocní plíživý pocit, který vám bude napovídat, že všechno je úplně jinak, než hrdinky prezentují. Kapitoly jsou totiž zaměřené na jejich pocity a myšlenky, které autorky dokonale vystihly. Ano, je to právě podrobně popsaná psychika hrdinek, co je na téhle knize nejlepší.

Ta ktera prohraje

TA, KTERÁ PROHRAJE
Autorka: Liv Constantine
Originální název: The Wife Stalker
Překlad: Jana Vlčková
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Domino, 2020
Počet stran: 264

Hodnocení: 85%

www.albatrosmedia.cz/tituly/61238898/ta-ktera-prohraje/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

"Buď do něčeho jdu se stoprocentním zapálením anebo to nechávám být."

isla200Nedávno ste mohli zaznamenať na našich stránkach viacero článkov týkajúcich sa Islandu. Na Febiofeste bol ocenený islandský režisér za film Vrabčáci, v Prahe sa 9.4 uskutoční Islandský deň organizovaný Klubom islandských fanatikov a určite ste tiež zaznamenali recenziu na kni...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Hlas pro vraha – tajemství odkryté po desítkách let


hlas uvodkaCo když se v běhu svého života dozvíte zásadní fakt o tom, že co jste považovali za pravdu, tak úplně pravdou není? Že žena, kterou považujete za svou matku, vaší matkou není? O to horší situace je, když musíte čekat desítky let na odkrytí ...


Literatura

Poslední útěk Adama Drechslera

Poslední útěk Adama Drechslera

Veřejně známý intelektuál a spisovatel Adam Drechsler tuší, že brzy podlehne vážné nemoci, a vypraví se na svou posled...

Divadlo

Mamma Mia! Další vítězství Heleny Vondráčkové na muzikálové scéně

helena perex1Prozatím poslední muzikálovou rolí Heleny Vondráčkové je Donna v muzikálu Mamma Mia!, který se v Kongresovém centru Praha hraje bezmála rok. Přitom popová diva do něj vstoupila až v sobotu 21. listopadu, co...

Film

Na co jít na Mezipatrech - osobní tipy ředitele

mezipatraUmělecký ředitel Mezipater Aleš Rumpel dává osobní tipy na filmy, které budou promítány v rámci 13. ročníku filmového festivalu Mezipatra, který začíná ve čtvrtek 8. listopadu v Praze.

...