Předala jí své dítě. A pak skočila
Kultura21.cz

Předala jí své dítě. A pak skočila

Na pokraji sil perexMorgan to v životě nemá snadné. Její manžel okradl téměř všechny jejich přátele prostřednictvím svého investičního fondu a poté spáchal sebevraždu. I když Morgan o jeho podvodech nevěděla, všichni si myslí, že lže, a obviňují ji. Její život je zkrátka komplikovaný a Morgan si nedokáže představit, že by mohlo být hůř.


Když jí ale na stanici cizí žena vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak, zjistí, že se mýlila. Okamžitě se totiž rozběhne vyšetřování, ve kterém žádný svědek nepotvrdí její výpověď, a když vyšetřovatelé zjistí, že touží po dítěti, stává se hlavní podezřelou. Proto se Morgan rozhodne očistit své jméno a zjistit, proč ta neznámá žena svěřila své dítě právě jí. Snaží se zjistit, co dělala Nicole Markhamová v posledních dnech svého života a pomalu jí začíná docházet, že Nicole neděsila paranoia, nýbrž něco mnohem horšího.

Vynikající spisovatelský debut
Psychologický thriller Na pokraji sil je prvotinou kanadské spisovatelky Samanthy M. Bailey. Příběh je plný tajemství, lží, polopravd a pokrytectví, a tak vás udrží v napětí až do samotného konce.

Zoufalá vdova a matka trpící pocitem viny
Morgan a Nicole nemají nic společné. Zatímco Morgan je vdova se silnou vůlí trpící nedostatkem peněz, Nicole je bohatá zakladatelka úspěšné firmy nacházející se těsně před nervovým zhroucením. Kapitoly jim věnované se pravidelně střídají, a tak mohou čtenáři sledovat myšlenkové pohnutky obou žen. Morganiny kapitoly jsou psané v ich-formě a vypráví o současnosti, o tom, co následovalo po Nicolině smrti. Nicoliny kapitoly v er-formě se vrací do minulosti a postupně odhaluje důvody, které ji vedly k tragickému rouhodnutí.

Kapitoly jsou krátké, čtivé a vždy končí napínavě, takže vyvolávají silné nutkání číst dál. Příběh se zamotává, postupně se odhalují nové skutečnosti a všechno vygraduje v akčním závěru. Zkušenější čtenáři psychothrillerů dokážou snadno odhadnout, kdo za vším stojí, ale to příběhu nijak neubírá na poutavosti a propracovanosti. Na pokraji smrti je zkrátka mimořádně vydařený debut, který naznačuje, že se objevila nová nadějná autorka psychothrillerů, které má slušně našlápnuto k tomu, aby se stala jednou z nejlepších spisovatelek v tomhle žánru.

Na pokraji sil

NA POKRAJI SIL
Autorka: Samantha M. Bailey
Originální název: Woman on the Edge
Překlad: Jaroslava Hromadová
Žánr: psychothriller
Vydáno: Ikar, 2020
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 240

Hodnocení: 95%

Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.)


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů : Knihovny pro K21, Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem

brezen-mesic-ctenaru 200V ústecké knihovně je vždy živo nejen v březnu, měsíci, který je již po několikáté měsícem čtenářů. Nějaký ten týden napřed totiž ústečtí knihovníci pro své čtenáře i návštěvníky připravují program, kter...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Napínavá jízda z prostředí Rio de Janeira

objeti mravenecnika 200Objetí mravenečníka je prvotinou Martina Vitického, která letos vyšla v nakladatelství Anag.

...

Literatura

Trumfne román Do vody Dívku ve vlaku?
dovody perV červnu vyšla v nakladatelství Ikar v Edici světový bestseller novinka britské autorky Pauly Hawkinsové. Jedná se o dlouho očekávaný počin spisovatelky, která vylétla na výsluní románem Dívka ve vlaku. Dokáže Hawkinsová nalákat čtenáře a vyvol...

Divadlo

Kateřina Tučková připomíná osud Vítězslavy Kaprálové

vitka200Od románové tvorby si Kateřina Tučková „odskočila" k divadlu a brněnský Host nedávno vydal knižně její scénář ke hře Vitka, uvedenou brněnským Divadlem Husa na provázku. Které  jiné město u nás by také mělo inscenovat osud brněnské rodačky Vítězslavy Kaprálové, jejíž hudebn...

Film

Společenské vědy a audiovize

spol vedy audiovize perexNás nynější svět ovládají audiovizuální média: skrze filmy, televizi, internet či počítačové hry si utváříme představu o současnosti a poměrech v ní. Jenže fungování těchto médií lze zkou...