Předala jí své dítě. A pak skočila

Předala jí své dítě. A pak skočila

Tisk

Na pokraji sil perexMorgan to v životě nemá snadné. Její manžel okradl téměř všechny jejich přátele prostřednictvím svého investičního fondu a poté spáchal sebevraždu. I když Morgan o jeho podvodech nevěděla, všichni si myslí, že lže, a obviňují ji. Její život je zkrátka komplikovaný a Morgan si nedokáže představit, že by mohlo být hůř.


Když jí ale na stanici cizí žena vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak, zjistí, že se mýlila. Okamžitě se totiž rozběhne vyšetřování, ve kterém žádný svědek nepotvrdí její výpověď, a když vyšetřovatelé zjistí, že touží po dítěti, stává se hlavní podezřelou. Proto se Morgan rozhodne očistit své jméno a zjistit, proč ta neznámá žena svěřila své dítě právě jí. Snaží se zjistit, co dělala Nicole Markhamová v posledních dnech svého života a pomalu jí začíná docházet, že Nicole neděsila paranoia, nýbrž něco mnohem horšího.

Vynikající spisovatelský debut
Psychologický thriller Na pokraji sil je prvotinou kanadské spisovatelky Samanthy M. Bailey. Příběh je plný tajemství, lží, polopravd a pokrytectví, a tak vás udrží v napětí až do samotného konce.

Zoufalá vdova a matka trpící pocitem viny
Morgan a Nicole nemají nic společné. Zatímco Morgan je vdova se silnou vůlí trpící nedostatkem peněz, Nicole je bohatá zakladatelka úspěšné firmy nacházející se těsně před nervovým zhroucením. Kapitoly jim věnované se pravidelně střídají, a tak mohou čtenáři sledovat myšlenkové pohnutky obou žen. Morganiny kapitoly jsou psané v ich-formě a vypráví o současnosti, o tom, co následovalo po Nicolině smrti. Nicoliny kapitoly v er-formě se vrací do minulosti a postupně odhaluje důvody, které ji vedly k tragickému rouhodnutí.

Kapitoly jsou krátké, čtivé a vždy končí napínavě, takže vyvolávají silné nutkání číst dál. Příběh se zamotává, postupně se odhalují nové skutečnosti a všechno vygraduje v akčním závěru. Zkušenější čtenáři psychothrillerů dokážou snadno odhadnout, kdo za vším stojí, ale to příběhu nijak neubírá na poutavosti a propracovanosti. Na pokraji smrti je zkrátka mimořádně vydařený debut, který naznačuje, že se objevila nová nadějná autorka psychothrillerů, které má slušně našlápnuto k tomu, aby se stala jednou z nejlepších spisovatelek v tomhle žánru.

Na pokraji sil

NA POKRAJI SIL
Autorka: Samantha M. Bailey
Originální název: Woman on the Edge
Překlad: Jaroslava Hromadová
Žánr: psychothriller
Vydáno: Ikar, 2020
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 240

Hodnocení: 95%

Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.)


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Velký rozhovor s Martinem Dejdarem

martin dejdar 200Herec, moderátor, bavič, dabér, hokejista, … To vše a mnohem víc je Martin Dejdar. V tomto rozhovoru se dozvíte, jaký nový pořad bude na Primě, co pro něj znamenal Comeback a plno zajímavých věcí nejen...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Nezapomínejte na mentální kondici

cviceni mentalni kondice 200Leden je spojený s předsevzetími a spousta se jich týká právě zdravého životního stylu a s tím souvisejícím cvičením. Zapomínat by se přitom nemělo ani na mozek – a s tím vám může pomoci kniha Cvičení mentální kon...


Literatura

Opět výborný Michael Connelly a jeho Obhájce

obhajce200V lednu vyšla u nakladatelství Slovart kniha Obhájce od předního amerického autora Michaela Connellyho. Přinesla osobitého protagonistu – právníka, zamotaný případ a pěknou porci napětí.

 

...

Divadlo

Mystifikační balábile s velkým orchestrem

Krokodyl ze Svratky200Wolfgang Amadeus Mozart, asi nejnespornější génius evropské hudby. Pro mnohé dokonce symbol geniality jako takové, tolik úchvatné hudby stihl za pouhých pětatřicet let svého života vytvořit. Ze všech oslavných citátů na té...

Film

Terminátor 2: Zničí nás umělá inteligence?

terminator 2 schwarzeneggerV roce 1991 se Američani přestávají mazlit s filmovými efekty a i když na to nemají pořád to nejlepší vybavení, na film Terminátor 2: Den zúčtování se dá koukat dodnes. Leckomu ukápne nostalgická...