Předala jí své dítě. A pak skočila
Kultura21.cz

Předala jí své dítě. A pak skočila

Na pokraji sil perexMorgan to v životě nemá snadné. Její manžel okradl téměř všechny jejich přátele prostřednictvím svého investičního fondu a poté spáchal sebevraždu. I když Morgan o jeho podvodech nevěděla, všichni si myslí, že lže, a obviňují ji. Její život je zkrátka komplikovaný a Morgan si nedokáže představit, že by mohlo být hůř.


Když jí ale na stanici cizí žena vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak, zjistí, že se mýlila. Okamžitě se totiž rozběhne vyšetřování, ve kterém žádný svědek nepotvrdí její výpověď, a když vyšetřovatelé zjistí, že touží po dítěti, stává se hlavní podezřelou. Proto se Morgan rozhodne očistit své jméno a zjistit, proč ta neznámá žena svěřila své dítě právě jí. Snaží se zjistit, co dělala Nicole Markhamová v posledních dnech svého života a pomalu jí začíná docházet, že Nicole neděsila paranoia, nýbrž něco mnohem horšího.

Vynikající spisovatelský debut
Psychologický thriller Na pokraji sil je prvotinou kanadské spisovatelky Samanthy M. Bailey. Příběh je plný tajemství, lží, polopravd a pokrytectví, a tak vás udrží v napětí až do samotného konce.

Zoufalá vdova a matka trpící pocitem viny
Morgan a Nicole nemají nic společné. Zatímco Morgan je vdova se silnou vůlí trpící nedostatkem peněz, Nicole je bohatá zakladatelka úspěšné firmy nacházející se těsně před nervovým zhroucením. Kapitoly jim věnované se pravidelně střídají, a tak mohou čtenáři sledovat myšlenkové pohnutky obou žen. Morganiny kapitoly jsou psané v ich-formě a vypráví o současnosti, o tom, co následovalo po Nicolině smrti. Nicoliny kapitoly v er-formě se vrací do minulosti a postupně odhaluje důvody, které ji vedly k tragickému rouhodnutí.

Kapitoly jsou krátké, čtivé a vždy končí napínavě, takže vyvolávají silné nutkání číst dál. Příběh se zamotává, postupně se odhalují nové skutečnosti a všechno vygraduje v akčním závěru. Zkušenější čtenáři psychothrillerů dokážou snadno odhadnout, kdo za vším stojí, ale to příběhu nijak neubírá na poutavosti a propracovanosti. Na pokraji smrti je zkrátka mimořádně vydařený debut, který naznačuje, že se objevila nová nadějná autorka psychothrillerů, které má slušně našlápnuto k tomu, aby se stala jednou z nejlepších spisovatelek v tomhle žánru.

Na pokraji sil

NA POKRAJI SIL
Autorka: Samantha M. Bailey
Originální název: Woman on the Edge
Překlad: Jaroslava Hromadová
Žánr: psychothriller
Vydáno: Ikar, 2020
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 240

Hodnocení: 95%

Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.)Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Inspirujte se a naučte se plést z papíru

pleteni 200K rozhovoru jsme tentokrát nepřizvali žádnou celebritu, ale jednu moc šikovnou paní z Dubu nad Moravou, Janu Metlíkovou. Jejím koníčkem je pletení z papíru a my jsme se mu podívali na zoubek. Co vše je potřeba, jak výroba probí...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...

Čtěte také...

Prožijte Okamžiky štěstí s Veronikou a Jáchymem

okamziky-stesti perex„Napsal jsem příběh dvou sourozenců, kteří se aktivně snaží, aby byli šťastní,“ vysvětluje Patrik Hartl hlavní myšlenku svého v pořadí již třetího románu, který, obdobně jako předchozí dva, obsadil přední příčky českýc...


Literatura

Panenka

panenka 200Příběh tří kamarádů Poppy, Zacha a Alice vtáhne čtenáře do děje tak rychle, že si toho nestihne ani všimnout. Najednou není schopen přestat číst a knihu odložit. Čte ji se zatajeným dechem od začátku až do konce, bez přestávky. Jistě jste již někdy...

Divadlo

Dramatizace slavné literární klasiky Paní Bovaryová poprvé v Národním divadle moravskoslezském

pani bovaryova perexUž ve čtvrtek 16. listopadu se na jevišti Národního divadla moravskoslezského v Ostravě objeví poprvé dramatizace slavné literární klasiky – románu Gustava Flauberta Paní Bovaryová, a to v titulní roli s...

Film

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Pirati film-plakat-origDlouho očekávaný poslední z vydaných dílů Pirátů z Karibiku se pro dvouletém prodlení a hackerském vydírání konečně dostal na světová i česká plátna. Neotřelý humor kapitána Jacka Sparrowa a jeho dobrodružství v duchu „víc...