Předala jí své dítě. A pak skočila

Předala jí své dítě. A pak skočila

Na pokraji sil perexMorgan to v životě nemá snadné. Její manžel okradl téměř všechny jejich přátele prostřednictvím svého investičního fondu a poté spáchal sebevraždu. I když Morgan o jeho podvodech nevěděla, všichni si myslí, že lže, a obviňují ji. Její život je zkrátka komplikovaný a Morgan si nedokáže představit, že by mohlo být hůř.


Když jí ale na stanici cizí žena vloží do náruče své dítě a pak skočí pod rozjetý vlak, zjistí, že se mýlila. Okamžitě se totiž rozběhne vyšetřování, ve kterém žádný svědek nepotvrdí její výpověď, a když vyšetřovatelé zjistí, že touží po dítěti, stává se hlavní podezřelou. Proto se Morgan rozhodne očistit své jméno a zjistit, proč ta neznámá žena svěřila své dítě právě jí. Snaží se zjistit, co dělala Nicole Markhamová v posledních dnech svého života a pomalu jí začíná docházet, že Nicole neděsila paranoia, nýbrž něco mnohem horšího.

Vynikající spisovatelský debut
Psychologický thriller Na pokraji sil je prvotinou kanadské spisovatelky Samanthy M. Bailey. Příběh je plný tajemství, lží, polopravd a pokrytectví, a tak vás udrží v napětí až do samotného konce.

Zoufalá vdova a matka trpící pocitem viny
Morgan a Nicole nemají nic společné. Zatímco Morgan je vdova se silnou vůlí trpící nedostatkem peněz, Nicole je bohatá zakladatelka úspěšné firmy nacházející se těsně před nervovým zhroucením. Kapitoly jim věnované se pravidelně střídají, a tak mohou čtenáři sledovat myšlenkové pohnutky obou žen. Morganiny kapitoly jsou psané v ich-formě a vypráví o současnosti, o tom, co následovalo po Nicolině smrti. Nicoliny kapitoly v er-formě se vrací do minulosti a postupně odhaluje důvody, které ji vedly k tragickému rouhodnutí.

Kapitoly jsou krátké, čtivé a vždy končí napínavě, takže vyvolávají silné nutkání číst dál. Příběh se zamotává, postupně se odhalují nové skutečnosti a všechno vygraduje v akčním závěru. Zkušenější čtenáři psychothrillerů dokážou snadno odhadnout, kdo za vším stojí, ale to příběhu nijak neubírá na poutavosti a propracovanosti. Na pokraji smrti je zkrátka mimořádně vydařený debut, který naznačuje, že se objevila nová nadějná autorka psychothrillerů, které má slušně našlápnuto k tomu, aby se stala jednou z nejlepších spisovatelek v tomhle žánru.

Na pokraji sil

NA POKRAJI SIL
Autorka: Samantha M. Bailey
Originální název: Woman on the Edge
Překlad: Jaroslava Hromadová
Žánr: psychothriller
Vydáno: Ikar, 2020
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 240

Hodnocení: 95%

Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.)


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Ondřej Prosický: „Nebaví mě zpracovávat fotografie, nejraději bych byl pořád venku a fotografoval.“

prosicky 200Tentokrát nám k rozhovoru kývl fotograf Ondřej Prosický, jehož fotografie můžete znát například z časopisu Koktejl či Příroda. Jaká zvířata rád fotí, kolik si bere s sebou vybavení a co se děje na jeho workshopech?

...

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Z archivu...

Čtěte také...

Francouzské děti jedí všechno a vaše by mohly taky

francouzske deti jediVzhledem k současnému způsobu života stojíme jako rodiče velmi často před nutností změnit zažité návyky a naučit své děti zdravě jíst. Tahle knížka je dobrým návodem, jak na to.

 

...

Literatura

Příběh skutečného hrdiny

samal200Nakladatelství Epocha vydalo v nedávné době již druhou knihu o legendě pražské mordparty Jiřím Markovičovi. Jejím autorem je Petr Šámal a nese jméno Kriminalista   .

...

Divadlo

Hadry, kosti kůže. Miroslav Hanuš exceluje v roli Wericha

hadry perexVila na Kampě – U Sovových mlýnů 501/7. Dříve Dobrovského, dnes Werichova vila. Od roku 1945 až do své smrti roce 1980 zde žil „národní klaun a národní rabín“ Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěho...

Film

Navštivte v Liberci Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm

anifilm 200Nová opatření vlády a vyhlášení nouzového stavu neomezují filmová představení, Anifilm proto proběhne podle plánu a se stávajícím filmovým programem, který naleznete zde: http://www.anifilm.cz/cs/progra...